czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaAkcesoria i dekoracjeStroiki na Boże Narodzenie - idealny sposób na wprowadzenie do wnętrza świątecznej...

Stroiki na Boże Narodzenie – idealny sposób na wprowadzenie do wnętrza świątecznej atmosfery

Tworzenie oryginalnych bożonarodzeniowych dekoracji jest idealnym sposobem na wprowadzenie do wnętrza świątecznej atmosfery. Tradycją już stało się robienie stroików, które będą potem zdobić stół, komody czy okna i drzwi. Do ich przygotowania idealne są szyszki, iglaste gałązki, kwiaty gwiazdy betlejemskiej czy też bombki, ale nie tylko. Sprawdźcie, co jeszcze może Wam się przydać do wykonania świątecznego stroika.

Stroiki na Boże Narodzenie – ważne są proporcje

stroik na święta bożego narodzenia

O ile wariant tradycyjny pt. szyszki, suche gałązki lub świerkowe i świeczki, jest bardzo wskazany i nigdy się nie znudzi, ani też nie wyjdzie z mody, o tyle możecie pokusić się o nieco bardziej nowoczesne rozwiązania. Warto poeksperymentować np. ze szklanymi wazonami, paterami czy drucikami mając na uwadze to, że koniec końców to właśnie dodatki stworzą przysłowiową wisienkę na torcie. Należy więc starannie je dobrać, a także pamiętać o zachowaniu umiaru.

stroiki świąteczne

O ile stroik świąteczny najczęściej staje się doskonałym uzupełnieniem dekoracji bożonarodzeniowego stołu, o tyle niekoniecznie musi na nim pozostać. Bardzo dobrze sprawdzi się także jak ozdoba ściany lub drzwi. Jeśli jednak postawicie na pierwszy wariant pamiętajcie o tym, aby oprócz wspomnianego umiaru w dekoracjach, mieć na uwadze także jego wysokość.

świąteczny stroik na stół

Bardzo ważne jest to, żeby dekoracja ta nie zasłaniała siedzących vis-à-vis siebie gości. Pamiętajcie także o tym, aby nie był on zbyt aromatyczny. W przeciwnym razie przyćmi on nieco zapach przygotowanych przez Was potraw. Kolejna ważna kwestia, to zachowanie harmonii z wystrojem stołu. Mowa zarówno o kolorystyce, jak i dodatkach.

stroik na boże narodzenie

Stroiki na Boże Narodzenie – kolorystyka

stroik na święta bożego narodzenia

Tutaj kłania się już indywidualna kwestia. O ile chodzi o modę, to zawsze w trendach będą połączenia bieli, czerwieni i zieleni. Ostatnio bardzo modne jest także zestawienie granatu z czernią i złotem, srebra z bielą oraz złota ze srebrem na zasadzie kontrastów.

świąteczny stroik

stroik bożonarodzeniowy

stroik na boże narodzenie

stroik boże narodzenie

fot. pinterest, stylowi.pl

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii