piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaAkcesoria i dekoracje5 pomysłów na dekoracje z wrzosów

5 pomysłów na dekoracje z wrzosów

Wrzesień i październik to doskonałe miesiące na wykonanie malowniczych dekoracji wprowadzających miły nastrój do naszych wnętrz. W klimat złotej polskiej jesieni świetnie wpisują się wrzośce i wrzosy. Można zrobić prawdziwe perełki, które świetnie odnajdą się zarówno w salonie, jak i sypialni czy łazience.

Wrzosy to niewielkie krzewinki, dorastające do około 15-60 cm. Kwitną długo i obficie, tworząc kształtne, jasnoróżowe, intensywnie fioletowe, czerwone lub białe kępy – kompozycje z nich zrobione cieszą oczy przez dłuższy czas. W ogrodzie najładniej wyglądają posadzone w dużej grupie, w otoczeniu brzóz czy jałowca. Lubią miejsca słoneczne, osłonięte od silnego wiatru. Najlepiej rosną na glebie próchniczej, dość żyznej o kwaśnym odczynie.

W domu rośliny te przepięknie wyglądają w prostych doniczkach – białych lub rustykalnych. Doskonale prezentują się również w skrzyniach czy wiklinowych koszach. Dziś przedstawiamy Wam kilka bardziej nietypowych pomysłów na dekorację z pięknych kwiatów wrzosu, zwanych często lawendą jesieni.

Obrączka na serwetkę oraz podstawka pod talerz

Niezwykle elegancka ozdoba stołu. Można tu wykorzystać słomiany wianek, który oplatamy wrzosowymi gałązkami, przymocowanymi cienkim miedzianym drucikiem.

wrzosy
Azerca

Lampiony zdobione wrzosami

Tak udekorowane świeczki będą wspaniałą ozdoba stołu, parapetu czy tarasu. Stylowa opaska położona na szklanej podstawce, opleciona dokoła wazonu, słoika czy szklanki, nada niepowtarzalny klimat każdemu wnętrzu. Dopełnieniem są fioletowe tasiemki oraz przepiękne świece.

lampiony zdobione wrzosami
pinterest

Wrzosowy wianek

Będzie uroczą ozdobą drzwi, nie tylko w jesieni ale i podczas zimy. Taki wianek można wykonać samodzielnie. Małe bukieciki z wrzosów trzeba zamocować elastycznym drutem np. do metalowego okręgu.

wrzosowy wianek
stylowi.pl

Wrzosy w konewce

Prosta w swojej formie, ale jakże urocza kompozycja z kolorowych wrzosów. Powieszone na ogrodzeniu konewki wypełnione jesiennymi kwiatami zapraszają gości.

dekoracje z wrzosami
trenddecor.pl

W otoczeniu jesiennych dodatków

Dwie zwykłe doniczki z wrzosami w otoczeniu jesiennych dodatków nadadzą niepowtarzalnego klimatu każdemu parapetowi. Małe dynie, kilka kiści jarzębin oraz latarenka tworzą niepowtarzalną kompozycję.

wrzosy w doniczce
pinterest
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii