piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaSalonNa jakie kwiaty do salonu warto postawić?

Na jakie kwiaty do salonu warto postawić?

Wszelkiego rodzaju rośliny już od wielu lat królują w wielu mieszkaniach oraz domach. Są one bowiem najprostszymi dekoracjami do wprowadzenia tak, aby były one spójne z wyglądem każdego pokoju. Nie inaczej jest w przypadku salonu. Różne gusta i podejścia do estetyki sprawiają, że kwiatami w salonie można się niemalże bawić. Na jakie warto zatem postawić? Podpowiadamy.

Dlaczego warto postawić na kwiaty w salonie?

Oprócz wartości wizualnej i estetycznej, każda roślina ma również zastosowanie praktyczne. Przede wszystkim kwiaty doniczkowe świetnie nawilżają powietrze w każdym wnętrzu i niwelują znajdujące się w nim szkodliwe substancje. Przykładowo ksylen czy beznen powstają przez tworzywa sztuczne czy zaimpregnowane drewna. Z kolei formaldehyd jest jednym z najczęstszym składnikiem klejów, lakierów oraz tapicerki. Dzięki domowym kwiatom nie tylko zyskamy oryginalną aranżację, lecz również świeżą dostawę tlenu.

Jakie rośliny doniczkowe będą dobre do salonu?

Każdy kwiat, niezależnie od naszego wyboru, będzie świetnie prezentować się w niemal każdym miejscu naszego salonu. Można jest ustawić klasycznie na parapecie bądź stoliku kawowym, lecz świetnie sprawdzą się one również na ozdobnych meblach. Duże kwiaty dekoracyjne można zaś umieszczać w sporych rozmiarów donicach, które ustawimy na podłodze niedaleko telewizora czy przy schodach. Pierwszym przykładem modnego kwiatu do salonu będzie Zamiokulkas zamiolistny. Jest to jeden z najbardziej popularnych gatunków kwiatów doniczkowych do salonu. Dobrze prezentuje się w osłonce z terakoty na parapecie oraz na podłodze. Jego uprawa nie jest skomplikowana, bowiem jego pędy są w stanie rozwijać się bez dużej wilgotności w ziemi. Warto jednak umieścić go w najjaśniejszym narożniku pomieszczenia, gdzie światło nie jest zbyt rozproszone.

Niekwestionowanym liderem salonów młodych osób jest także Monstera dziurawa. Jej charakterystyczne, wiszące i rozłożyste liście wystarczy podlewać raz w tygodniu. Dzięki temu nawet pojedynczo wstawione łodygi będą pięknie zwisać i prezentować się na komodzie czy stoliku kawowym. Podobnie jest w przypadku Fikusa lirolistnego, który świetnie sprawdzi się w aranżacjach w stylu skandynawskim oraz nowoczesnych wnętrzach. Pięknie prezentuje się eksponowany w koszach z trawy morskiej bądź donicach z aluminium. Ten duży kwiat doniczkowy wystarczy ustawić w półcieniu i zraszać specjalnym pojemnikiem z dozownikiem. Dzięki temu ozdoba ta będzie miała wilgotne podłoże.

W salonowej doniczce świetnie prezentować się będzie cięty skrzydłokwiat. Jego białe płatki, które większość osób bierze za kwiaty, są w rzeczywistości jedynie osłonkami kwiatostanów. Kwiat ten najlepiej czuje się umiarkowanym nasłonecznieniu, lecz nie bezpośrednio wyeksponowany na promieniach słonecznych. Wymaga dosyć częstego podlewania, co najlepiej kilka razy w tygodniu.

Kwiaty do salonu – jak dzięki nim zaaranżować wnętrze?

Aranżacja wnętrza może zostać przeprowadzona w sposób ciekawy za pomocą palm. Są one bardzo imponującymi i największymi roślinami, które można uprawiać w donicach. Wszystkie z nich posiadają grube pnie oraz wachlarzowate liście. Uwielbiają wilgotne podłoże oraz nasłonecznione miejsca. Świetnie prezentować się będą w większych salonach, lecz dobrze wyglądają także jako solitery ustawione w kącie pokoju. Z kolei dracena posiada ostro zakończone liście. Do prawidłowego rozwoju potrzebuje niskiej wilgotności powietrza, a także dosyć nasłonecznionego stanowiska. Aby jeszcze bardziej podkreślić indywidualny styl, można zainwestować w figowiec, storczyk, filodendron czy sansewierię. Można również wyróżnić fikus lirolistny, który będzie pięknie prezentować się zaraz obok paprotki. Nie można też zapomnieć o sukulentach, które sprawdzą się w salonach skandynawskich oraz nowoczesnych.

Poprzedni artykułJak odnowić fugi?
Następny artykułCzym zadaszyć taras?
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii