Salon z białymi ścianami

Białe ściany w salonie są ciągle popularne i nic w tym dziwnego. Wszelkie odcienie bieli są nie tylko efektowne, ale również bardzo praktyczne. Żadna zabrudzona ściana nie jest tak łatwa do odświeżenia, jak biała. Biel, to także optyczne powiększenie przestrzeni, która w salonie jest bardzo potrzebna. 

Biały kolor rozświetla wnętrza i nadaje im przestrzeni. Doskonale sprawdza się niemal w każdym pomieszczeniu, a zwłaszcza w pokojach dziennych, które dzięki niej wyglądają czysto, schludnie i elegancko.

białe ściany w salonie malowanie
sofasofa.co.uk

Białe ściany w salonie – nie każda biel jest taka sama

Kolor biały stanowi idealne tło praktycznie dla każdej przestrzeni. Dobrze łączy się z pozostałymi kolorami i pięknie eksponuje meble.

białe ściany w salonie meble
sofasofa.co.uk

Jeśli ktoś uważa, że biały kolor ścian jest zbyt zimny i laboratoryjny, jest w błędzie. Istnieje bardzo dużo odcieni bieli, które znacznie różnią się między sobą. Można więc wybrać zarówno odcień ciepły, jak i zimny, aby kolor ścian dopasować idealnie do naszych potrzeb.

Białe ściany w salonie – idealny kompan każdego stylu

białe ściany w salonie moda
sofasofa.co.uk

Biel jest kolorem uniwersalnym. Doskonale będzie się więc prezentowała zarówno w stylu minimalistycznym, jak i klasycznym, nowoczesnym czy wreszcie art deco. Oprócz tego tworzy zgrane duety, co w praktyce oznacza, że można ją łączyć niemal z każdymi kolorami na zasadach przenikania czy też mocnych kontrastów. Kolejna kwestia, to dodatki. Te także możemy wybierać do woli. Zestawione z bielą, będą się świetnie komponowały z wnętrzem, nawet, jeśli również postawimy na te w jasnej tonacji.

białe ściany w salonie kolor
sofasofa.co.uk
białe ściany w salonie dodatki
sofasofa.co.uk

Kolejna kwestia, na jaką warto zwrócić uwagę wybierając biel do salonu, to jej wpływ na nasze samopoczucie. W tej kwestii kolory mają ogromne znaczenie. Biel, to synonim spokoju i harmonii. Idealnie sprawdzi się zarówno latem, jak i zimą dodając wnętrzu blasku.

białe ściany w salonie z czym zestawić
sofasofa.co.uk
białe ściany w salonie a meble
sofasofa.co.uk

Białe przestrzenie budzą przyjemne skojarzenia pt. porządek i równowaga, jednak wiadomo, jak to w życiu, warto zachować zdrową równowagę. Jeśli postawimy na zdecydowaną biel, postarajmy się ją nieco ocieplić np. meblami. Zbyt duża ilość jasnych barw może potęgować wrażenie chłodu, co nie jest dla wszystkich przyjemne.

białe ściany w salonie, źródło: etsy.com
Ciepły odcień bieli użyty w tym wnętrzu dopełniają dodatki w pastelowych kolorach
modne białe ściany w salonie, źródło: Robert Young Architects
Ascetyczne wnętrze, w którym biel zestawiono jedynie z naturalnym kolorem drewna, z którego wykonany jest stół i ławy

białe ściany w salonie aranżacje, źródło: LechitUSA

białe ściany w salonie jak zastosować, źródło: Shirley Meisels

białe ściany w salonie inspiracje, źródło: Chr Dauer Architects

Biała ściana w salonie i dodatki, źródło: Marcelo&Pedro Potaris białe ściany w salonie jak zaaranżować, źródło: Sally Carson Interiors
białe ściany w salonie moda, źródło: Design Manifest moda na białe ściany w salonie, źródło: Mina Brinkey

3 KOMENTARZE

  1. Anka

    Biel jest spoko, można wówczas poszaleć z dodatkami:) 🙂 albo wybrac no białby kamień dekoracyjny ciekawy wzór ma loft brick, w nowoczesnych wnętrzach extra się prezentuje

  2. Jola

    Zdecydowanie biel rządzi. Ale tylko w połączeniu z innymi odważnymi kolorami:) Biay kamień tez jest spoko, loft brick – odważny, surowy wzór, w sypialni by się sprawdził;)

  3. Monia777

    Jejciu, nie sądziłam, że białe ściany mogą dać tyle przytulności wnętrzu. Zawsze sądziłam że takie biele na ścianach to raczej chłod, a tu prosze…zaskoczenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here