piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaStrefa koloruBrązowe meble - jaki kolor ścian do nich pasuje?

Brązowe meble – jaki kolor ścian do nich pasuje?

Meble w kolorze brązowym królują w wielu domach i wiele wskazuje na to, że staną się mocną konkurencją dla jasnych. Najnowsze wieści ze świata designu to powrót do ciemniejszych tonacji, zarówno w meblach, jak i kolorach ścian. 

Brąz to bardzo lubiana barwa we wnętrzach, gdyż kojarzy się z naturą. Wielu osobom wydaje się, że jedynym kolorem ścian jaki pasuje do tego typu szaf czy kanap jest biel lub krem. Czy aby na pewno tak jest?

Barwa jaką naniesiemy na ściany ma niebagatelny wpływ na charakter pomieszczeń. To właśnie one są jednym z tych elementów aranżacji wnętrz, na który musimy zwrócić szczególną uwagę. Na jaki kolor pomalować ściany, gdy mamy brązowe meble? Podpowiadamy.

Brązowe meble i jasne ściany w małych pomieszczeniach

jasne ściany i brązowe meble
pinterest
białe ściany i brązowe meble
pinterest

Nie ma co ukrywać, że ciemne regały czy sofy sprawiają wrażenie ciężkich. Dlatego z pewnością lepiej sprawdzą się w pokojach przestronnych, dobrze oświetlonych. Jeśli jednak przestrzeń jest niewielka, ściany warto pomalować na jasny kolor, taki jak np. biel, beż, czy kość słoniowa – pokój nabierze lekkości. Jeśli podobają nam się wnętrza tzw. pałacowe, idealnym kolorem ścian będą barwy złota lub oliwki. Jasne kolory ścian z pewnością eksponują ciemne meble – jeśli zależy nam, aby rzucały się w oczy, odcienie pasteli będą dobrym rozwiązaniem w pomieszczeniu.

Brązowe meble i szare ściany do eleganckich pomieszczeń

szare ściany i brązowe meble
pinterest
czarne ściany i brązowe meble
pinterest

Do naszych domów ostatnio szturmem wdarły się szarości. Dotyczy to mebli, dodatków i kolorów ścian. Czy te ostatnie pasują do brązowych mebli? Oczywiście! Tego typu zestawienie nada wnętrzu dostojności i elegancji, które dzięki jasnym dodatkom niekoniecznie będzie smutne i ponure.

Ciemne ściany do brązowych mebli

ciemne ściany i brązowe meble
pinterest
granatowe ściany i brązowe meble
pinterest

Jeśli pokoje są przestronne i dobrze doświetlone, nie bójmy się takich połączeń. W sypialni, ciemne ściany do mebli wenge w ogóle nie powinny sprawiać problemu. Do brązu świetnie pasują wszelkiego rodzaju fiolety, pomarańcze, zielenie a nawet czerwienie (aby zanadto nie przytłoczyć pomieszczenia możemy zdecydować się na pomalowanie np. tylko jednej ściany na ciemniejszy kolor). Aby nadać pomieszczeniu lekkości i przytulności, należy pomyśleć o jasnych dodatkach i dobrym oświetleniu.

Brązowe meble plus brązowe ściany, a może cegła?

brązowe meble i cegła na ścianie
pinterest

Tak, to możliwe! Takie łączenia wcale nie należą do rzadkości. Decydując się jednak na monochromatyczną kompozycję, do wnętrza należy wprowadzić dodatki w intensywnych kolorach (np. żółtym, czerwonym, pomarańczowym), które nadadzą pomieszczeniu trójwymiarowości oraz różnorodności. W takim zestawieniu barw dobrze, aby podłoga była odrobinę jaśniejsza.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii