piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaPokój dzieckaStyl glamour w pokoju dziecka - czy w każdym się sprawdzi?

Styl glamour w pokoju dziecka – czy w każdym się sprawdzi?

Styl glamour to jeden z gorętszych trendów w aranżacji przestrzeni mieszkalnej. Czym się charakteryzuje i jak wprowadzić jego charakterystyczne elementy do pokoju naszej pociechy?

Glamour znaczy przepych, we wnętrzach jest synonimem tajemniczej elegancji. Do narodzin stylu glamour przyczyniło się hollywoodzkie kino z lat 40. i 50., kiedy w czasach wielkiego kryzysu, kreacje aktorskie, kreowane np. przez Marlenę Ditrich, owiane były aurą luksusu, bogactwa i szyku. Pięknie ubrane aktorki pławiły się w eleganckich wnętrzach, gdzie panowały łóżka z wielkimi zagłówkami, rozłożyste fotele, długowłose dywany i kryształowe żyrandole. Dziś taki styl we wnętrzach powraca do łask.

Styl glamour aranżacje
Bennet Lerner Interiors
Pokój dziecka w stylu glamour
Ewing Cabinet Company
styl glamour w sypialni dziewczynki
pinterest

Styl glamour nie dla każdego

W stylu glamour urządzamy nie tylko salony, ale i pokoje dziecięce – aranżacja tego ostatniego wcale nie jest łatwym zadaniem i trzeba ją dokładnie przemyśleć. Dzieci rosną szybko, a tempo zmian ich zainteresowań i poczucia tego co im się podoba jest ogromne. Pięcioletnia dziewczynka może pokochać „”pokój księżniczki”, dwunastoletnia może uznać go za kiczowaty, śmieszny i dziecinny. Dlatego najczęściej pokój w tym stylu urządzamy niemowlętom i przedszkolakom. I nie ma co ukrywać – w pokojach galmour lepiej będą się czuły dziewczynki niż chłopcy.

Styl glamour w pokoju dziecka – kolory, meble dodatki

W stylu glamour dominują kolory klasyczne: biele, szarości, beże, czekolada, srebro, złoto. Barwy te możemy przełamywać mocniejszymi akcentami np. w odcieniach głębokiego fioletu. Jeśli chodzi o meble, to królują, „mięsiste” fotele i sofy, łóżka z pikowanymi zagłówkami oraz tapicerowane krzesła z wysokimi oparciami.

pokój dziewczynki w stylu glamour
coolkadin.com

Typowym dodatkiem we wnętrzach w stylu glamour są kryształowe żyrandole, elegancko oprawione fotografie, świeczniki, bogato zdobione szkatułki i lustra. Nie wszystkie te dodatki pasują do pokoju dziecięcego, ale niektóre z nich warto wykorzystać w stylizacji wnętrza pociechy.

pokój dziewczynki styl glamour
pinterest

Styl glamour pokazuje, że przestrzeń dziecięca w takim wydaniu nie tylko jest elegancka ale i przytulna. Oprócz stylowych zasłon, przepięknego, rozłożystego łózka i ogromnego fotela, możecie znaleźć miejsce na skrzynię z zabawkami czy półkę na drobiazgi. Może być to też toaletka w pokoju juniora. To będzie taka wisienka na torcie pałacowej aranżacji w której zarówno zachowacie stylistykę glamour, jak i wprowadzicie do pokoju dziecięcy akcent.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii