piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaNasze patronatyW Castoramie startuje akcja „Kwiaty za elektrograty”

W Castoramie startuje akcja „Kwiaty za elektrograty”

Wiosenna edycja akcji „Kwiaty za elektrograty” startuje już w ten weekend. W jej ramach w sklepach Castorama w całej Polsce można oddać domowe elektroodpady, a w zamian dostać sadzonki bratków. Akcja będzie trwała od 31 marca do 2 kwietnia 2023 r.

Elektrośmieci nie nadają się do tradycyjnego recyklingu. Zawarte w nich toksyczne związki są szkodliwe dla środowiska. Tylko odpowiednia segregacja zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego zmniejsza ich ilość na wysypiskach. Niestety, problem z pozbywaniem się tego typu odpadów jest niestety powszechny, a władze państw i miast starają się walczyć z nieodpowiednym pozbywaniem elektroodpadów. 

POS AKCJASPEC 139476 plakat A1 594x841 tabela KV Kwiaty za elektrograty wiosna PL 2023

Organizowana przez Castoramę akcja ma na celu edukowanie społeczeństwa w zakresie odpowiedzialnego segregowania odpadów. “Kwiaty za Elektrograty” to kampania zachęcająca Polaków do pozbywania się elektroodpadów, zalegających w ich szafkach i szufladach w sposób zrównoważony i odpowiedni dla planety. Kampania edukacyjna wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju, realizowaną przez Castorama Polska.

  • Naszą flagową akcję “Kwiaty za Elektrograty” organizujemy dwa razy w roku, aktualnie stratuje wiosenna edycja. Edukowanie społeczeństwa i zachęcanie go do odpowiedniego pozbywania się odpadów jest w dzisiejszych czasach bardzo ważne. Wiele osób uważa, że elektrośmieci to przede wszystkim duży sprzęt AGD – nic bardziej mylnego! Chcemy, aby dzięki naszej  akcji ludzie zapamiętali, że niewłaściwie wyrzucone elektrośmieci mogą poważnie zanieczyścić środowisko i źle wpływają na nasze zdrowie. Dlatego zachęcamy do przynoszenia do nas domowego sprzętu w zamian podarujemy piękne sadzonki bratków, które upiększą domowe, balkonowe i ogrodowe aranżacje.

– powiedział Paweł Świętochowski, Dyrektor ds. Odpowiedzialnego Biznesu Castorama Polska.

Sadzonki bratków pochodzą od polskiego producenta, a Castorama rozdaje je w ekologicznych doniczkach z recyklingu. Każda pełnoletnia osoba prywatna oddająca sprzęt może otrzymać nawet 10 sadzonek. Partnerem akcji jest Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego AuraEko, współpracująca z firmą przetwarzającą zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny – MB Recycling.

Jak zadbać o bratki?

O otrzymane za elektroodpady bratki należy odpowiednio zadbać. Przy okazji wizyty w sklepie Castorama można zaopatrzyć się w specjalne kroplówki do roślin i żyzną, przepuszczalną ziemię, które odżywią bratki i zapewnią im długie życie na naszych balkonach.

 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii