środa, 29 marca, 2023
Strona głównaNasze patronatyŚrodek do czyszczenia podłóg do mopa elektrycznego - jaki wybrać?

Środek do czyszczenia podłóg do mopa elektrycznego – jaki wybrać?

Mycie podłóg przy pomocy mopa elektrycznego i środków czyszczących przeznaczonych do danej powierzchni daje najlepsze rezultaty. Sprawdź, jaki preparat wybrać do konkretnego typu posadzki.

Mycie podłogi – nie takie oczywiste!

Regularne mycie podłóg jest bardzo ważne i konieczne dla utrzymania higieny oraz czystości. Trzeba mieć świadomość, że czyszczenie to nie tylko usuwanie brudu, który jest widoczny gołym okiem, ale także pozbywanie się bakterii, wirusów i innych szkodliwych drobnoustrojów. Dlatego podłogę powinno się myć przynajmniej raz w tygodniu, by uniknąć nawarstwiania się brudu i rozwoju mikroorganizmów lub częściej, jeżeli zachodzi taka potrzeba.

Mycie podłogi może się wydawać czynnością prostą i nieskomplikowaną. Jednak skuteczne czyszczenie, a jednocześnie dbanie o stan powierzchni wymaga przestrzegania podstawowych zasad. Kluczowe jest zwrócenie uwagi na rodzaj materiału, z którego wykonana jest podłoga z uwzględnieniem obróbki, jakiej zostały poddane. Ma to znaczenie dla doboru środków czyszczących, ale także metody mycia.

Płyn do mycia podłóg zawsze należy dostosować do rodzaju danej powierzchni i przestrzegać zaleceń producenta. Pozwoli to uniknąć uszkodzeń i innych problemów (np. klejąca się podłoga) oraz przedłuży piękny wygląd i dobry stan posadzki. Tym bardziej, że podłoga jest jedną z powierzchni w domu najbardziej narażoną na zużycie. Ważna jest również ilość wody. Niektóre powierzchnie są wrażliwe na wilgoć, a jej nadmiar powoduje zniszczenia, których nie można naprawić.

Płyn do podłóg do mopa elektrycznego

Bezprzewodowy mop elektryczny Kärcher FC 7 to najlepszy wybór do mycia podłogi. Został zaprojektowany tak, by pielęgnować posadzki w najlepszy sposób. Sprzątanie jest o 20% skuteczniejsze i o 50% szybsze w porównaniu z tradycyjnymi metodami, ponieważ urządzenie jednocześnie myje i zbiera zabrudzenia, zastępując odkurzacz. Ta praktyczna funkcja zawsze daje pewność, że wszystkie zabrudzenia są dokładnie usunięte. Przykładowo, w przypadku podłóg drewnianych czy paneli piasek, który nie zostanie odkurzony, rysuje powierzchnię.

Kolejną korzyścią wynikającą z mycia podłogi za pomocą najlepszego mopa elektrycznego Kärcher jest niewielka ilość wilgoci pozostawiona na czyszczonej powierzchni. Dzięki temu, że posadzka jest sucha już w ciągu 2 minut, można go bez problemu stosować do wszystkich jej typów. Mop elektryczny eliminuje zatem problem z nadmiernym moczeniem podłóg. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni środek czyszczący, by powierzchnie w domu były czyszczone w najlepszy możliwy sposób.

>>> Sprawdź, ile kosztuje i jakie zalety ma mop elektryczny Kärcher FC 7

Warto wiedzieć, że nie każdy środek czyszczący jest odpowiedni do mopa elektrycznego. Należy sięgać po niepieniący płyn do mycia podłóg, który jest dostosowany do typu powierzchni. Kärcher oferuje szeroką gamę środków czyszczących przeznaczonych do elektrycznych mopów, które jednocześnie czyszczą i pielęgnują.

Preparaty Kärcher w końcowym rozrachunku są tańsze, niż to się może wydawać. Skoncentrowana forma sprawia, że stosuje się mniejszą ilość preparatu. Na zbiornik mopa elektrycznego potrzeba zaledwie od 1/4 do 1/2 zakrętki płynu. Środki są specjalnie opracowane i gwarantują nie tylko optymalne efekty czyszczenia, ale również umożliwiają oszczędność wody, czasu, a także energii. Co więcej, płyny Kärcher nadają się też do ręcznego mycia podłóg i są biodegradowalne.

HG CM 03 3 Srodek do czyszczenia podlog infografika 1 1

Płyn do drewnianych podłóg a rodzaj posadzki

Drewniane podłogi wymagają szczególnej pielęgnacji. Aby zachować powierzchnię w dobrym stanie, należy używać preparatu przeznaczonego do tego rodzaju posadzki. Taki środek oprócz składników czyszczących zawiera również domieszkę substancji konserwującej. Trzeba jednak pamiętać, że drewniane podłogi zabezpieczone są różnymi metodami obróbki powierzchni. W zależności od rodzaju warstwy wierzchniej należy dobrać odpowiedni płyn do mycia.

Mycie drewnianej podłogi - wybierz płyn do podłóg olejowanych i woskowanych albo lakierowanych
Fot.: Preparaty do podłóg drewnianych nie tylko czyszczą, ale też chronią i wydobywają blask.

Jaki płyn do podłogi olejowanej i woskowanej?

Podłogi olejowane zachowują naturalny wygląd drewna, a przy tym są odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo mają ładny satynowy połysk i nie przyciągają kurzu w takim stopniu jak powierzchnie lakierowane. Podłoga zaimpregnowana olejem wymaga jednak starannej pielęgnacji.

Przede wszystkim należy stosować dedykowany płyn do mycia podłóg olejowanych, który dodatkowo zabezpiecza powierzchnię przed uszkodzeniami i ją pielęgnuje. Niewłaściwy preparat może powodować ścieranie powłoki ochronnej, co finalnie prowadzi do zniszczenia parkietu. Ważna jest również odpowiednia ilość detergentu. Nieprawidłowe proporcje także mają niekorzystny wpływ na stan podłogi.

Polecanym płynem do mycia podłogi olejowanej, ale także woskowanej jest środek czyszczący RM 535 marki Kärcher. Charakteryzuje się specjalnymi właściwościami, dzięki którym nie tylko dokładnie czyści, ale również pielęgnuje i chroni powierzchnie. Skutecznie i bez zacieków usuwa wszelkie zabrudzenia, nawet ślady po butach. Olejowana podłoga po umyciu zyskuje półmatowy połysk, bez potrzeby wycierania i polerowania. Dodatkowo preparat pozostawia przyjemny zapach wosku pszczelego.

>>> Kup teraz środek czyszczący do podłóg olejowanych i woskowanych RM 535

Jaki płyn do mycia podłóg drewnianych lakierowanych?

Podłogi drewniane pokryte lakierem są dość odporne na zarysowania i uszkodzenia, a jednocześnie zachowują swój naturalny urok. Aby parkiet był w dobrym stanie przez jak najdłuższy czas, należy pamiętać o regularnej pielęgnacji.

Lakierowaną podłogę drewnianą należy czyścić przy pomocy przeznaczonych do tego środków. Odpowiedni preparat przedłuży trwałość powłoki ochronnej, a dodatkowo uzupełnia drobne rysy czy inne ślady użytkowania. W składzie płynów do mycia podłóg lakierowanych znajdują się składniki, które konserwują i zabezpieczają parkiet.

Nieodpowiedni środek do parkietu lakierowanego niekorzystnie wpływa na jego wygląd i może powodować matowienie. W przypadku tego rodzaju podłóg należy unikać środków na bazie silikonu czy parafiny, które wnikają głęboko w strukturę drewna. Może to powodować kłopoty z późniejszą renowacją, ponieważ preparaty te utrudniają przyczepność nowego lakieru, tworząc tzw. rybie oczka.

Do mycia drewnianych podłóg lakierowanych warto wybrać dedykowany środek RM 534 marki Kärcher, który dokładnie i delikatnie czyści, ale także pielęgnuje parkiet. Po umyciu powierzchnia zyskuje półmatowy połysk. Co ważne, płyn do podłóg lakierowanych Kärcher skutecznie chroni przed wilgocią i zapobiega uszkodzeniu powierzchni. Wyróżnia się także przyjemnym i świeżym zapachem cytrusowym.

>>> Sprawdź ofertę środka czyszczącego do podłóg drewnianych lakierowanych Kärcher

HG CM 03 3 Srodek do czyszczenia podlog infografika 2 1

Jaki płyn do mycia podłóg kamiennych?

Podłogi kamienne są trwałe, a gdy są dobrze zabezpieczone i regularnie konserwowane nie mają specjalnych wymagań dotyczących czyszczenia. Jednak stosowanie do mycia specjalnego preparatu sprawi, że posadzki będą błyszczące, a ich kolor pogłębiony. Niewłaściwy środek w najlepszym wypadku pozostawi nieestetyczne zacieki i smugi, a w najgorszym trwałe uszkodzenia.

Mop elektryczny i płyn do podłóg kamiennych - szybkie mycie klatki schodowej
Fot.: Wbrew pozorom kamienne podłogi wymagają delikatnego traktowania i preparatów pozbawionych kwasów.

Środek do czyszczenia podłóg kamiennych RM 537 Kärcher charakteryzuje się wysoką skutecznością czyszczenia płytek (także na ścianach) oraz posadzek z kamienia naturalnego i sztucznego. Preparat ma także zastosowanie do powierzchni winylowych, PVC i linoleum. Umyte podłogi nie tylko są czyste i bez smug, ale także zabezpieczone oraz przyjemnie pachną cytrusami.

>>> Kup teraz płyn do podłóg kamiennych Kärcher

Panele winylowe i PVC, płytki podłogowe – czym je myć?

Marka Kärcher opracowała środek czyszczący RM 536, który ma uniwersalne zastosowanie i jest odpowiedni do każdego rodzaju twardych podłóg. Skutecznie usuwa zabrudzenia, czyści bez zacieków i nie wymaga czasochłonnego płukania. Jest bezpieczny do mycia: podłóg kamiennych, posadzek z PVC, linoleum, parkietu, paneli winylowych, płytek i wielu innych powierzchni. Dodatkowo pozostawia świeży zapach cytrusów.

Mycie podłogi w kuchni - mop bezprzewodowy
Fot.: Podłoga w kuchni wymaga szczególnie częstego przecierania. Warto mieć pod ręką lekki bezprzewodowy mop elektryczny.

Różnica między środkiem uniwersalnym a specjalistycznymi, dedykowanymi do podłóg drewnianych i kamiennych polega na tym, że te drugie nie tylko czyszczą, ale i zapewniają dodatkową pielęgnację oraz ochronę. Do posadzek, które nie mają specjalnych wymagań, można stosować preparat o ogólnym przeznaczeniu. Środki czyszczące Kärcher w połączeniu z mopem elektrycznym gwarantują najlepsze efekty czyszczenia i pielęgnacji podłóg.

>>> Zobacz, jakie jeszcze ma zastosowanie uniwersalny środek do czyszczenia Kärcher

HG CM 03 3 Srodek do czyszczenia podlog infografika 3 1

Advertisement

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii