piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaŁazienkaWąska łazienka: 20 ciekawych pomysłów na jej aranżację

Wąska łazienka: 20 ciekawych pomysłów na jej aranżację

Wąska łazienka stanowi nie lada wyzwanie aranżacyjne, ale nikt nie powiedział, że jest ono nie do przejścia. Tutaj kreatywność jest w cenie i odpowiednio zastosowana może sprawić, że z małego i wąskiego pomieszczenia, zrobimy bardzo funkcjonalną przestrzeń.


Skuteczne pozycjonowanie Warszawa

Wąska łazienka – kolory mają znaczenie

Aranżując wąskie pomieszczenie jednym z najważniejszych czynników, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę, jest odpowiedni wybór kolorów. Łazienka o niewielkim metrażu powinna być przede wszystkim jasna i przejrzysta. Postawmy na biele, pastele, błękity, beże oraz szarości. Jak ognia unikajmy ciemnych tonacji w całym pomieszczeniu, jeśli nie chcemy stworzyć „klitki”. Możemy je zastosować na krótszych ścianach. To sposób na optyczny trik, który sprawi, że pomieszczenie nie będzie kształtem przypominało tunelu.

W większości wąskich łazienek doskonale odnajduje się lubiany od lat styl skandynawski w którym dominują gładkie powierzchnie oraz proste kształty. Minimalizm odnajdzie się tu bardzo dobrze, a przy tym sprawi, że pomieszczenie będzie po prostu komfortowe. Często mniej, znaczy więcej. W przypadku małej, wąskiej łazienki, sprawdza się ono znakomicie.

Zobacz więcej ciekawych aranżacji na https://e-zwierciadlo.pl/wnetrza/

Wąska łazienka, a aranżacyjne triki

Jest kilka sprawdzonych trików, które doskonale odnajdą się w wąskich pomieszczeniach. Wszystko po to, aby sprawić, że pomieszczenie stanie się optycznie większe. Z pomocą przyjdą tu lustra, które dodadzą łazience głębi. Bardzo dobrze sprawdzą się zwłaszcza w postaci jednorodnej tafli, która posłuży jako wykończenie dłuższej ściany. Nie bez znaczenia pozostają także geometryczne wzory oraz motywy, które odwrócą uwagę od małego metrażu.

Podłoga w wąskiej łazience

Projekt podłogi ma ogromny wpływ na to, jak postrzegamy dane pomieszczenie. Naszym celem jest to, aby osiągnąć efekt poszerzenia go. Aby tak się stało, musimy wybrać odpowiednie płytki. Zminimalizujmy ilość fug, a tym samym sprawimy, że podłoga wyda się jednolita, bez podziałów. Płytki układajmy w szachownicę lub postawmy na podłużne ułożone w poprzek. Taki zabieg powiększy optycznie łazienkę.

Łazienka wygodna i funkcjonalna, powstaje przede wszystkim po opanowaniu trudnej sztuki kompromisów. Często pojawiający się konflikt interesów musi zostać zażegnany na rzecz osiągnięcia pomieszczenia w którym po prostu będzie wygodnie. To dotyczy zarówno wyboru kolorystyki, decyzji w sprawie odwiecznego problemu pt. wanna czy prysznic, a także armatury.

Wąska łazienka – inspiracje

Często, to co wydawało się niemożliwe, czyli zmieszczenie na takiej powierzchni wanny, umywalki i sedesu, okazuje się realne do wykonania. Podsuwamy kilkanaście ciekawych pomysłów na wąskie łazienki.

wąska łazienka z szarością
pinterest
wąska łazienka z drewnem i bielą
pinterest
wąska łazienka z betonem
pinterest
wąska łazienka z drewnianą ścianą
pinterest
biała wąska łazienka
pinterest
wąska łazienka z drewnianą podłogą
pinterest
aranżacja wąskiej łazienki
junkart.me
wanna w wąskiej łazience
junkart.me
wąska łazienka biała
junkart.me

wąska łazienka z oknem

aranżacja wąskiej łazienki, fot.: DKOR Interiors

mała wąska łazienka aranżacje, fot.: Wagner Studio Architecture

mała wąska łazienka projekt, fot.: Johns I Haydu

wąska łazienka zdjęcia, fot.: Flagg Coastal Homes

wąska łazienka z oknem, fot.: Studio Frank

wąska łazienka inspiracje, fot.: Archipelago Hawaii Luxury Home Designs

wąskie łazienki aranżacje, fot.: Lopez Duplan Arquitectos

waskie lazienki, fot.: Sam Crawford Architects

aranżacje wąskich łazienek, fot.: Simone Architectural Hero

mała wąska łazienka, fot.: Gardner Mohr Architects

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii