piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaŁazienkaŁazienka w stylu prowansalskim - cechy charakterystyczne i inspiracje

Łazienka w stylu prowansalskim – cechy charakterystyczne i inspiracje

Łazienka urządzona w stylu prowansalskim stanowi synonim wygody, relaksu oraz klasy. Styl ten jest połączeniem sielskiej prostoty z ozdobnymi dekorami. Inną cechą charakterystyczną dla prowansalskich pokojów kąpielowych jest wykorzystywanie naturalnych materiałów, a wśród nich kamienia, bawełnianych i lnianych tkanin, a także drewna. Sprawdź, czym jeszcze się kierować podczas aranżacji łazienki w stylu słonecznej Prowansji.

Styl prowansalski w łazience…poczuj się wygodnie

lazienka w stylu prowansalskim 4
pinterest

Nie bez znaczenia w osiągnięciu stylu prowansalskiego w łazience jest odpowiedni dobór kolorów oraz materiałów. Wizytówką Prowansji są lawendowe pola, kamienne domy oraz wąskie, brukowane uliczki. Nie dziwi więc fakt, że w stylizowanych na nią wnętrzach naturalne jest zastosowanie np. kamiennej posadzki czy kafli z roślinnym motywem przewodnim. Równie dobrze będą prezentować się motywy z wykorzystaniem drewna. Charakter prowansalskich wnętrz idealnie oddaje przecierana, drewniana boazeria utrzymana w jasnych odcieniach. Odnośnie do kolorystyki, to warto postawić na ciepłe żółcie, oliwkową zieleń, pastelowe odcienie błękitu, fiolet i przede wszystkim – biel.

styl prowansalski w lazience
deavita.net
lazienka w stylu prowansalskim 5
pinterest

Łazienka w stylu prowansalskim – a co z armaturą i wyposażeniem?

Odpowiednio dobrana armatura, to kolejny ważny krok na drodze do urządzenia łazienki w stylu prowansalskim. Nie bez znaczenia pozostaje więc wolnostojąca wanna, która zostanie ustawiona w centrum pomieszczenia. Warto, aby miała ona rzeźbione nogi. Okazale będzie prezentowała się stojąca przy niej bateria (wolnostojąca) utrzymana np. w stylu vintyge. Warto w tym przypadku postawić na kolor złoty lub srebro, a także porcelanowe dodatki.

Styl prowansalski, a meble

lazienka w stylu prowansalskim
positivefox.com

Meble łazienkowe, które idealnie wkomponują się w klimat prowansalski to przede wszystkim modele z tzw. duszą. Mogą być to meble stylizowane na stare, albo też kupione na pchlim targu. Kolejny ważny element, to lustro. Warto, aby jego rama była wykonana z drewna i koniecznie posiadała rzeźbione elementy. Powieście je nad umywalką. Efekt klimatu sielskiej, anielskiej prowansji – murowany.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii