piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaAranżacja wnętrz z pomysłemSzara sypialnia i jej walory. Jak zaprojektować pokój do spania w odcieniach...

Szara sypialnia i jej walory. Jak zaprojektować pokój do spania w odcieniach szarości?

Szara sypialnia kojarzona jest przede wszystkim z surową i monotonną stylizacją wnętrza, więc najczęściej przegrywa ona z ciepłymi barwami występującymi w towarzystwie kolorowych dodatków. Jeśli jednak szary kolor zestawimy z odpowiednio dobranymi meblami, możemy stworzyć pomieszczenie pełne charakteru. Szarości dają wiele możliwości aranżacyjnych, więc warto dać im szansę na ozdobienie naszej sypialni.

Słownikowe synonimy wyrazu ,,szary”, to przede wszystkim: przeciętny, zwykły, bezbarwny, powszedni, smutny oraz pospolity. Nie ma to jednak przełożenia na wykończenia wnętrz. Można się o tym przekonać, gdy spojrzymy na szare stylizacje nieco łaskawszym okiem. Wystarczy, że pasujące nam odcienie, zestawimy z podkreślającymi je dodatkami m.in. dostępnymi w sklepie internetowym italiastyle.pl. Tylko od nas zależy, czy nasza sypialnia stanie się oazą spokoju, pomieszczeniem pobudzającym do działania, czy też reprezentacyjną częścią mieszkania. Dzięki wszechstronności szarego koloru, wszystkie te efekty aranżacyjne są w możliwe do osiągnięcia.

Podczas wyboru odcieni szarości warto pamiętać o tym, że nie należą one do graczy zespołowych. O ile są w stanie współpracować z bielą, kremowymi aranżacjami oraz elegancją czerni, o tyle z jaskrawymi barwami prezentują się bardzo niekorzystnie. Wyjątki mogą stanowić określone elementy wystroju tj. kwiaty, pościel, zasłony czy obrazy. Wszystko zależy od upragnionego efektu oraz indywidualnych preferencji.

Szara sypialnia – praktycznie i estetycznie

Jedną z możliwości aranżacyjnych, w których szarości będą odgrywać główną rolę i połączą praktyczność z estetyką może być sypialnia tambura. Stanowi ona sprawdzony w Italii klasyczny styl przedstawiony w nowatorskiej formie.

Szara sypialnia Italian Style kolekcja Tambura

Dopełnienie tej kolekcji stanowi zaprojektowana przez Lorenzo Campenelli szafa tambura, którą można kupić również jako pojedynczy element.

Szara sypialnia Lorenzo Campenelli szafa Tambura

Szara sypialnia w surowej odsłonie

Miłośnicy surowej stylizacji, wręcz ,,lodowej” odnajdą się doskonale w sypialni Sarah grey brich. Ubarwiona w odcieniu szarego dębu kolekcja z pewnością będzie stanowić świetne uzupełnienie każdego pokoju do spania do którego jej nowoczesna forma wniesie nutę powagi oraz wzniosłości.

Szara sypialnia kolekcja Sarah grey brich

Szara sypialnia z kolekcji Sarah grey brich

Szara sypialnia – staranność i sumienność mają znaczenie

Dobór koloru szarego do pomieszczenia sypialnego jest wyborem niecodziennym, który stawia sporo wyzwań decydującemu się na niego użytkownikowi.

Pamiętajmy o tym, że ów wybór może być trafiony bądź nie. Wszystko zależy od naszego gustu oraz staranności, z którą przeprowadzimy prace. Tak jak wszystko inne, wymają one sumienności i uwagi, która jednakże potrafi zaowocować unikalną klasą i przejściem nawet wygórowanych oczekiwań.

Kolor szary to monotonia, samotność i izolacja, ale również pewność siebie, niezależność, możliwość wyciszenia się. To mgła z pozostającą w ukryciu tajemnicą, która nie znosi bylejakości. Szarość to garderoba, w której jeżeli tylko starczy nam sił oraz cierpliwości, możemy doskonale zestawić ze sobą odzienia dla naszej sypialni.

RELATED ARTICLES

2 KOMENTARZE

  1. Ja właśnie mam zamiar zdecydować się na takie rozwiązanie i moim zdaniem odcienie szarości doskonale pasują do sypialni. Trzeba tylko no własnie fajnie to wszystko połączyć. U nas tym szarym dodatkiem mają być meble, które znaleźliśmy w najnowszej kolekcji w mebluj dom. To łóżko malmo to coś piękne, a te delikatne drewniane nóżki dodają mu tylko uroku. Raczej na pewno na nie się zdecydujemy.

  2. Mi też marzy sie taka sypialnia i po nowym roku zamierzamy zacząć jej remont. Nawet już rozglądaliśmy się za meblami. Przyznam, że naprawdę jest sporo fajnych, ale mi najbardziej go gustu przypały we flori meble zwłaszcza to białe tapicerowane łóżko marek. Niby nic specjalnego, ale właśnie w tym jego cały urok. Świetne, no i ten wysoki zagłówek.

- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii