Sypialnia w stylu rustykalnym – moc drewna i naturalnych dodatków

0
sypialnia w stylu rustykalnym
pinterest

W rustykalnej sypialni jest coś, co daje spokój – drewniane ściany, tapicerowane zagłówki, elementy shabby chic – czyż to nie idealny anturaż sprzyjający relaksowi, zwłaszcza w jesienno-zimowe wieczory? To wnętrze aż prosi się o przykrycie się dzianinowym kocem i w towarzystwie ciepłej herbaty z imbirem na nocnej półce i dobrą książką oddaniu się błogiej atmosferze spokoju i wypoczynku. Sprawdź, jak wprowadzić do sypialni nutę rustykalnego klimatu lub też w całości postawić w niej na aranżację utrzymaną w tym stylu.

Prawdopodobnie wiele razy słyszeliście określenie „rustykalny” pojawiający się w opisach wystroju domu, ale jest to jeden z tych stylów, który może być trudny do określenia. Niezależnie od tego, czy patrzycie na piękny dom wiejski w stylu shabby chic czy na odległą chatę w lesie, to skąd wiadomo, co właściwie sprawia, że ​​są one rustykalne? Jest kilka kluczowych elementów, których wnętrze potrzebuje, aby pasowało do tego nurtu. Aby mieć mieszkać w rustykalnej przestrzeni nie musicie myśleć o zakupie chatki z bali – wystarczy położyć nacisk na to, co naturalne i organiczne. Większość dekoracji rustykalnych jest wykonana z prawdziwego drewna, czasami tylko lekko obrobionego lub całkowicie naturalnego. Pomyślcie też o odzyskanym drewnie, surowcach i elementach pochodzących bezpośrednio z ziemi.

Kilka słów o stylu rustykalnym

Wystrój rustykalny może obejmować wiele różnych stylów projektowania, ale skupia się głównie na tym, co naturalne, stare, organiczne, a może nawet nieco szorstkie na krawędziach. Inne popularne style projektowania, takie jak wiejski, toskański lub nadmorski, również można określić jako rustykalne. Rustykalny wystrój również wydaje się całkowicie bezpretensjonalny. Powinien być przyjemny i łatwy dzięki kojącej i tradycyjnej palecie kolorów. Naturalne, neutralne barwy, takie jak beże, biele, brązy i szarości są kluczowe, ale wybierz cieplejsze odcienie. W rustykalnym wnętrzu nie znajdziesz wielu odprysków odważnej farby, więc zachowaj ją monochromatyczną i wyciszoną.

rustykalna sypialnia
pinterest

Sypialnia w stylu rustykalnym – czyli jaka?

Sypialnia w stylu rustykalnym łączy w sobie mieszankę wzorów, a jednocześnie wygląda spójnie, dzięki ciepłej, neutralnej palecie kremów i brązów. Pokoje sypialniane z rustykalnym zacięciem idealnie sprawdzają się dla osób w każdym wieku, w tym także dzieci. Bardzo wdzięcznie komponują się zarówno z nowoczesnym podejściem do tematu aranżacji, jak i minimalistycznym, skandynawskim uwielbieniem do wszystkiego, co naturalne. Jeśli więc chcesz wprowadzić do swojej sypialni odrobinę spokoju w stonowanych barwach, to styl rustykalny będzie w tym idealnym pomocnikiem.