czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaSypialniaToaletka w domu - gdzie ją zaplanować?

Toaletka w domu – gdzie ją zaplanować?

Marzeniem wielu kobiet jest stworzenie kącika, gdzie mogłyby przechowywać wszystkie swoje kosmetyki. Takim kobiecym ołtarzykiem może być toaletka w sypialni, która jest nie tylko niedostępną zachcianką dla posiadaczek małego metrażu.

Toaletka została stworzona we Francji, czyli kraju, który w zawsze charakteryzował się wyszukanym smakiem i szykiem. Jej historia sięga XVIII wieku, czyli czasów niekończącej się w paryskim dworze zabawy i przyjemności. Toaletka podbiła serca wszystkich Europejczyków i często żartobliwie nazywana była „stołem próżności”. Początkowo wyglądała jak typowe współczesne biurko z szufladkami, później wzbogacono ją o lustro i w ten sposób powstał nieśmiertelny mebel.

Toaletka w mieszkaniu – gdzie ją zaplanować?

Toaletka to mebel, dla którego znajdzie się miejsce praktycznie na każdej powierzchni. Wszystko zależy od odpowiedniej aranżacji wnętrza. Toaletka może być elementem wypełniającym sypialnię, ale równie dobrze może stać się interesującą częścią łazienki.

O ponadczasowości i elegancji toaletek świadczy to, że pasują one do każdej aranżacji. Znajdą one zastosowanie w mieszkaniach w stylu skandynawskim, glamour, vintage czy tradycyjnym. Toaletka może stanowić dekoracyjne dopełnienie, które nada wnętrzu odpowiedniego charakteru, pozostając przy tym bardzo funkcjonalnym meblem. Nie można zapominać, że mimo intrygującej aury unoszącej się nad nią, toaletka ma spełniać funkcje codziennego użytku.

Toaletka w stylu glamour, fot.: braindittmardesign.comToaletka, fot. Dreamy Alex Foto blog
Nowoczesna toaletka, fot.: Janelockhart.comToaletka w stylu wintage, fot.: Adrienne DeRosa

Jaki kształt powinna mieć toaletka?

Dla pasjonatek tradycyjnych rozwiązań wnętrzarskich, które przenoszą mieszkańców i gości wprost do romantycznej Francji, najlepszym rozwiązaniem będzie ustawienie w sypialni takiej toaletki, która otrze się swoim wyglądem o antyk. Białe, cienkie nogi, finezyjne wyżłobienia i wzory oraz wąskie lustro z ornamentem to bardzo kobiece motywy w stylu glamour, które nadadzą sypialni romantycznego charakteru i delikatności.

Zupełnym przeciwieństwem dekoratorskim jest mieszkanie w stylu nowoczesnym. Gładkie, proste i minimalistyczne wykończenie mebli również pozwoli na stworzenie miejsca, które będzie współczesną wersją toaletki. Ciekawym rozwiązaniem jest wkomponowanie toaletki w zabudowaną szafę. Podstawę toaletki stanowi blat, nad którym wisi lustro. Wartym uwagi rozwiązaniem są tutaj estradowe lampki, używane w garderobach największych gwiazd. W takim miejscu wykonanie perfekcyjnego makijażu należy do bardzo przyjemnych czynności. Dodatkowo toaletka może również pełnić funkcję biurka, co sprawdza się na małych powierzchniach.

Stworzenie dekoracji metodą hand made sprawi, że mieszkanie nabierze indywidualnego charakteru, a my możemy mieć pewność, że nikt nie zdubluje naszego pomysłu. Lubujących się w stylu vitage na pewno zainteresuje wykonanie toaletki np. ze starych, podrapanych drzwi, które będą stanowiły jej podstawę.

Toaletka w sypialni, fot.: morphinterior.com

Przytwierdzamy do nich lustro ustawiamy stolik i oryginalna toaletka gotowa. Warto wykorzystać metody dekoracyjne, dzięki którym mebel będzie wydawał się podniszczony – w stylu retro. Posiadaczki niewielkich mieszkań mogą wykazać się inwencją twórczą tworząc toaletkę… w toalecie. Warto zaaranżować ją tak, by zlew był wpuszczony do blatu, który stanowiłby również miejsce do malowania i przechowywania kosmetyków. Jest to rozwiązanie, które minimalizuje stratę cennej w małych wnętrzach powierzchni. – mówi Anna Poprawska z homebook.pl.

Do takiej toaletki wystarczy dostawić mały stołek i wybrać odpowiednie oświetlenie, które pozwoli na perfekcyjne wykonanie wszelkich zabiegów kosmetycznych.

Toaletka jest meblem, który stwarza osobną przestrzeń do kobiecych, codziennych rytuałów. Można jej używać nie tylko zgodnie z przeznaczeniem, ale również wykorzystywać jako dodatkowe miejsce do pracy. Dzięki swojej ponadczasowości toaletka jest elementem dekoracji, które wpasuje się do każdego stylu, a nawet nada zupełnie nowego charakteru wszystkim pomieszczeniom. Od teraz wszystkie przedstawicielki płci pięknej będą mogły mieć miejsce, w którym poczują się jeszcze bardziej kobieco.

Toaletka w garderobie, fot.: greenleaflighting.co.uk


źródło: Homebook.pl

RELATED ARTICLES

4 KOMENTARZE

- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii