piątek, 26 sierpnia, 2022
Strona głównaPoradyCzy dywan można prać w pralce?

Czy dywan można prać w pralce?

Dywan stanowi ten element aranżacji mieszkania, który ulega zabrudzeniom stosunkowo często. Poza funkcjami dekoracyjnymi, stanowi często miejsce zabaw dziecka i zwierząt domowych oraz chroni stopy przez zimnem. Czy jeśli stanie się brudny, można wrzucić go po prostu do pralki?

Odpowiedź brzmi: zależy jaki dywan mamy w domu. Do pralki, choćby ze względu na gabaryty, nie zmieści się ten o wymiarach 2×3 metry. Jeśli jest mniejszy, możemy zaryzykować, choć najlepiej sprawdzić na informacji od producenta, czy dywan nadaje się do prania w pralce.

Dywan w pokoju dziecka

Podłogę w królestwie malca najlepiej pokryć dywanem, który można swobodnie wrzucić do prania. Jest on miejscem, gdzie dziecko często czyta, gra oraz wykonuje różne ruchowe akrobacje. Dlatego najlepiej zakupić kilka mniejszych, praktycznych, bawełnianych dywaników czy chodniczków, które będą nadawać się do prania w pralce. Jeśli będą zrobione z porządnych tkanin, na długo zostaną świeże i estetyczne. Uwaga! Najczęściej należy je prać w zimnej wodzie (max 30 stopni) – wtedy zachowają swoje pierwotne właściwości.

Dywany dla alergików

czy prać dywan w pralce
pinterest

Jeśli ktoś z domowników jest alergikiem, warto również zakupić dywan, który można uprać w pralce. Kumulujące się w materiale alergeny (np. roztocza), powinny być z niego często usuwane. Chodnik, który upierzemy samodzielnie, daje możliwość użycia odpowiedniego środka czyszczącego, na co nie mamy wpływu, jeśli dywan oddamy do pralni.
Odkurzacz do prania dywanów

pranie dywanu
pinterest

Jeśli akurat w domu mamy dywan, który nie nadaje się do prania w pralce, dobrym pomysłem jest zakup lub wypożyczenie odkurzacza do jego wyprania. Taki sprzęt pierze szybko i efektywnie, większość dywanów czy wykładzin po jego użyciu wygląda jak nowe.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii