piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaAkcesoria i dekoracjeJak ocieplić wnętrze za pomocą dodatków?

Jak ocieplić wnętrze za pomocą dodatków?

Amatorzy tak bardzo modnych obecnie aranżacji industrialnych, kochają chłód we wnętrzach. W typowych dla tego stylu pomieszczeniach króluje często beton i metal. Jednak wiele osób czuje się źle w tak wystylizowanym mieszkaniu. Wolą przestrzenie cieplejsze, bardziej przytulne, ale nie wiedzą, jak osiągnąć taki efekt w swoich domach. Podpowiadamy, na jakie dodatki warto postawić, aby przełamać pustkę i chłód we wnętrzach.

Jeśli chcesz, aby Twoje pomieszczenie sprawiało wrażenie cieplejszego, trzeba zadbać o odpowiednią jego kolorystykę. To nie znaczy, że na ściany należy od razu kłaść farbę koloru pomarańczowego. Modne ostatnio barwy szare i białe też mają różne odcienie. Ta pierwsza warto aby była zbliżona do popieli i nie wpadała w kolor niebieski. To samo z bielą – najlepiej zdecydować się na jej lekko złamany odcień. Warto kupić wcześniej kilka próbek i porównać na ścianie kolory farb.

Niezwykle istotną kwestię odgrywa tutaj również światło. Nawet najbardziej przytulne mieszkanie będzie się źle prezentować w zimnym, laboratoryjnym świetle. Dlatego dobrze wybierać żarówki o ciepłej barwie. Poza tym, źródeł światła w pomieszczeniu powinno być kilka, szczególny klimat wnętrzu nadaje oświetlenie punktowe.
A co z dodatkami? One też wspaniale potrafią ocieplić przestrzeń. Wystarczy, że zostaną odpowiednio przemyślane i dobrane. Oto nasze propozycje:

Jak ocieplić wnętrze: świece

jak ocieplić wnętrze za pomocą dodatków
designoffurniture.com

Nic tak nie nadaje pomieszczeniu klimatu, jak płomień żywego ognia. Nie każdy ma kominek, dlatego watro zadbać o świece. Jeśli postawimy je w kilku miejscach i zapalimy wieczorem, nasze mieszkanie od razu stanie się cieplejsze.

Jak ocieplić wnętrze: tekstylia

tekstylia do mieszkania
designoffurniture.com

Dywany, firanki, zasłony, poduszki, miękkie koce i pledy świetne łamią chłodną atmosferę wnętrza. Jeśli w pomieszczeniu dominują białe lub szare barwy (meble, ściany), warto go ożywić tekstyliami, które świetnie uzupełnią pomieszczenie, sprawią że będzie tam panował „domowy” klimat.

Jak ocieplić wnętrze: rośliny

rośliny w salonie
pinterest

Stanowią piękną ozdobę pomieszczeń, które dzięki nim stają się bardziej przytulne. Położona na oknie doniczka z rośliną doskonale je uzupełni. Również żywe kwiaty w dzbankach, ustawione na półce czy stole mają nieocenioną moc w kwestii ocieplania mieszkania.

Jak ocieplić wnętrze: dodatki osobiste

salonowe dekoracje
pinterest

Nasz dom to nie katalog wnętrz. Powinniśmy się w nim czuć jak u siebie, czyli swojsko. Nic tak nie nada „domowego” charakteru przestrzeni, jak osobiste akcenty. Dlatego mając na uwadze oczywiście dobry smak i umiar, wypełnijmy nasze mieszkanie kilkoma pamiątkami z wakacji czy zdjęciami w ramkach. Nie bójmy się; jeśli nie przesadzimy z ilością tego typu dodatków, nasze wnętrze zyska na przytulności.

Jak ocieplić wnętrze: dekoracje ścienne

jakie dodatki do salonu
pinterest

Puste ściany sprawiają wrażenie chłodu we wnętrzach, dlatego warto je zagospodarować. Nie chodzi oczywiście o to, aby zająć każdy ich centymetr. Ale warto postawić na ozdobę, która wypełni pustkę: zegar, naklejkę ścienną, półkę czy obraz.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii