Jak wprowadzić jesień do wnętrza – 5 niezbędnych elementów

0
jesien we wnetrzu

Choć jesienna aura bywa czasami przytłaczająca i ponura, to ma też swoje plusy. Coraz krótsze i chłodniejsze dni sprawiają, że najchętniej spędzamy czas w domowym zaciszu. To idealny okres, aby docenić piękno naszego gniazdka. W tym artykule podpowiadamy, jak urządzić wnętrze, aby ta pora roku zawsze kojarzyła się z przytulnym, domowym ciepłem.

Kolory jesieni

jesienne dodatki do wnetrz

Jesień dostarcza nam wielu inspiracji. Aby wprowadzić ją do wnętrza, wcale nie trzeba podejmować radykalnych zmian. Wystarczą drobne dodatki w kolorach tej różnorodnej pory roku. Obserwując otoczenie za oknem możemy dostrzec mnóstwo motywów – spadające liście, mokrą od deszczu ziemię czy mieniące się w słońcu kasztany i żołędzie. Ciepłe żółcie, zadziorne rudości, głębokie czerwienie i burgundy, butelkowe zielenie oraz ziemiste brązy, to tylko niektóre z barw, które pięknie prezentują się w jesiennych aranżacjach. Te ciepłe tonacje zapewnią rozgrzewającą atmosferę i dodają energii w pochmurne dni.

Naturalne dodatki

jesien we wnetrzu

Najprostszym sposobem, na wprowadzenie jesieni do swojego wnętrza, jest stworzenie dekoracji z naturalnych dodatków. Ta pora roku zapewnia nam łatwy dostęp do wielu swoich skarbów. Jedne z najpiękniejszych akcesoriów do domu można przynieść ze spaceru. Wspólne zbieranie kasztanów, żołędzi oraz liści to świetny pomysł na wzmocnienie więzi z rodziną i przyjaciółmi. Oczywiście, jeżeli nie czujemy się pewnie w dziedzinie DIY, możemy kupić gotowe dekoracje w sklepach. Jesień to także moment ostatnich zbiorów. Do dekoracji można wykorzystać owoce oraz kwiaty. Jabłka i wrzosy warto wykorzystać do stworzenia gustownej kompozycji w kuchni, natomiast dynie i chryzantemy świetnie sprawdzą się przed domem.

Ciepłe tekstylia

jesień we wnętrzu

Długie październikowe wieczory sprawiają, że bez wyrzutów sumienia możemy zaszyć się w domu i delektować spokojem. Czająca się za oknem jesień powoduje, że warto zwiewne materiały zamienić na coś cieplejszego. W tworzeniu przytulnej atmosfery pomagają poduszki dekoracyjne, pledy i koce. Nie tylko otulą nas one ciepłem, ale dodatkowo wzbogacą aranżację wnętrza. W ochronie przed chłodniejszym powietrzem sprawdzą się również grubsze kotary lub zasłony oraz puszyste dywany z długim włosiem. Najlepiej sprawdzą się cięższe, a zarazem przyjemniejsze w dotyku materiały takie jak: wełna, welur, aksamit, plusz czy polar.

Królestwo kubków

dodatki jesienne do wnetrza

Zgodnie z praktyką duńskiej filozofii Hygge, częste zapraszanie bliskich na wspólne pogaduchy lub wieczory przy planszówkach, wpływa na nasze dobre samopoczucie. Nieodłącznym elementem takich spotkań są oczywiście ciepłe napoje. Nie od dziś wiadomo, że jesień to pora roku, w której pijemy niezliczone ilości herbaty, gorącej czekolady i kawy. Zarówno podczas spotkania ze znajomymi, jak i odpoczynku w samotności przydadzą się kolorowe i różnorodne kubki, które będą nam towarzyszyć w długie, jesienne wieczory.

Wygodne siedziska

siedziska jesienne dodatki do wnetrza