Jak zaaranżować ładne schody przy niższym budżecie? 6 nowatorskich pomysłów

0
schody rintal
Rintal Polska

Czy tańsze schody mogą być ładne? Oczywiście! Na dowód tego przedstawiam wyjątkowo oryginalne pomysły, w których odnajdziemy piękny design, doskonałej jakości materiały oraz relatywnie niską cenę.

Zdaniem wielu może być albo tanio, albo dobrze, a gdy chcemy połączyć obie te potrzeby, wtedy zaczynają się… schody. Na szczęście są modele, które łączą design z konkurencyjną ceną, a przy tym doskonale wpisują się w dzisiejsze trendy i styl życia.

Sprawdźmy, na co trzeba zwrócić uwagę, gdy zależy nam na niepowtarzalnym wyglądzie, wysokiej jakości materiałach, a także dobrej, choć najniższej cenie:

Schody modułowe

schody modulowe
Rintal Polska

Pierwszym pomysłem na tańsze schody są modele modułowe, które można zaaranżować w dowolnym kształcie. Możemy więc postawić na schody proste, zabiegowe czy kręcone. Poza tym warto zwrócić uwagę na modele o osiowo umieszczonej konstrukcji. Z jednej strony odpowiada ona za stabilność całych schodów, a z drugiej – nadaje wnętrzu naprawdę interesujący look.

Schody z drewna

schody z drewna
Rintal Polska

Drewniane schody to klasyka w czystej postaci. To jednocześnie propozycja, która wymaga mniejszego budżetu niż schody wykonane ze szkła czy stali nierdzewnej. Doskonałym wyborem jest szczególnie nasze rodzime drewno, jak klejony mozaikowo buk, który nie tylko pięknie wygląda, ale przy okazji reprezentuje najwyższą jakość.

Schody z metalu

schody z metalu
Rintal Polska

Stal malowana proszkowo, cienkie, nawet 3-milimetrowe stopnie i balustrada przymocowana do sufitu. Oto oszczędność przestrzeni i nowatorska aranżacja godna ultranowoczesnych wnętrz. Takie schody z metalu nie dość, że będą kosztować mniej, to będą też świetnym rozwiązaniem dla osób, które od klasycznego designu wolą industrialną funkcjonalność.

Schody bez podstopni