Siła światła tkwi w tradycji

Siła światła tkwi w tradycji - lampa Lanterna

Autor: Adam Nalewajko, Specjalista ds. oświetlenia
a.nalewajko@luminosfera.pl
www.luminosfera.pl

Lampa – niezbędny element wyposażenia każdego wnętrza. Rzecz oczywista, choć znalezienie ciekawego i funkcjonalnego oświetlenia dla niektórych graniczy wręcz z cudem.

W dzisiejszych czasach rynek lamp zapełniony jest przez setki firm, których  działalność nierzadko polega na masowym imporcie tanich i marnych jakościowo towarów od dalekowschodnich producentów.

Klienci indywidualni, projektanci, architekci, dekoratorzy wnętrz – wszyscy oni poszukują przede wszystkim rozwiązań, które cechuje solidność, trwałość i użyteczność. No i oczywiście atrakcyjny design. Nawet właściciele niewielkich mieszkań, często urządzając się po raz pierwszy w życiu, rezygnują z marketowych produktów na rzecz ciekawych rozwiązań nadających wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Oczywiście z uwzględnieniem możliwości budżetu i odpowiedniego stosunku ceny do jakości.

Półwysep Apeniński już od czasów nowożytnych uznawany jest za jedno z najciekawszych, jeśli nie najciekawsze, europejskie źródło produktów charakteryzujących się jakością i wyśmienitym wzornictwem. 

Metka „made in Italy” to od zawsze gwarancja wysokiej klasy produktu i ciekawego designu. I rzecz dotyczy nie tylko ubrań, ale także wyposażenia wnętrz, a oświetlenia w szczególności. Bo Włosi jak mało kto potrafią docenić piękne światło.

Siła światła tkwi w tradycji - lampa Arabesque Siła światła tkwi w tradycji - lampa Archimede
Siła światła tkwi w tradycji - lampa Archimede Siła światła tkwi w tradycji - lampa Devil

Włoska tradycja Cangini&Tucci

Cangini&Tucci to włoska do szpiku kości rodzinna firma – prawdziwa europejska ostoja tradycji, wysokiej jakości i dobrego designu. Idealnie wpisuje się w potrzeby wymagającego klienta. To rodzinna manufaktura tworząca od przeszło pięćdziesięciu lat swoje wyroby w niewielkiej  miejscowości Cesena w regionie Emilia-Romagna.

Założyciel firmy, dziadek obecnych właścicieli, Gino Luigi Cangini już jako młody chłopiec uczył się trudnej techniki obróbki szkła, którą przez lata udoskonalał, a potem przekazywał swoim następcom. Do opanowania wszystkich technik używanych w Cangini&Tucci potrzeba około siedmiu lat praktyki. Mamy więc pewność, że szkło obrabiane jest przez prawdziwych specjalistów. Dzięki wytrwałości oraz artystycznemu talentowi Cangini stworzył firmę wytwarzającą meble ze szkła cieszące się wielką popularnością. Następnym krokiem było rozszerzenie działalności o produkcję lamp, które od wielu lat cieszą się coraz większa popularnością, nie tylko w Europie, ale od Australii, przez Azję po Amerykę Północną.

W Cangini & Tucci podczas produkcji wykorzystuje się sprawdzone, tradycyjne techniki obróbki szkła. I wszystko wykonane jest wyłącznie z najlepszej jakości surowców. Lampy Cangini&Tucci są więc idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących trwałych i jednocześnie gustownych rozwiązań.

Dzięki rodzinnemu charakterowi firmy podejście do klienta jest bardzo indywidualne. Może on wybrać spośród mnogości wzorów i kolorów. Każda lampa dzięki ręcznej obróbce szkła posiada swoje niepowtarzalne oblicze. Na życzenie klienta lampa może być absolutnie unikatowa – tu klient decyduje o najdrobniejszym detalu wykończenia.

Siła światła tkwi w tradycji - lampa Cubetto Siła światła tkwi w tradycji - lampa Cubetto
Siła światła tkwi w tradycji - lampa Flute Siła światła tkwi w tradycji - lapmpa Ginevra
Siła światła tkwi w tradycji - lampa Goccia Siła światła tkwi w tradycji - lapmpa Goccia Mix

 

Choć jest to firma z tradycjami, nie boi się stosować odważnych, nowoczesnych form, które z czasem stały się jej wizytówką. Nie jesteśmy więc narażeni na zalew nudy i rutyny. Wystarczy spojrzeć na portfolio firmy, by przekonać się o artystycznych korzeniach marki, która z każdym wykonanym produktem składa hołd nowoczesnemu designowi opartemu na klasycznych fundamentach.

Niepowtarzalne, eleganckie, wyrafinowane i świetne jakościowo – dokładnie takie są lampy Cangini&Tucci.

Wyłącznym dystrybutorem na Polskę marki Cangini&Tucci jest największy warszawski salon oświetleniowy LUMINOSFERA.

Siła światła tkwi w tradycji - lampa Lacrima Siła światła tkwi w tradycji - lampa Lanterna
Siła światła tkwi w tradycji - lapmpa Maxi Ghost Siła światła tkwi w tradycji - lampa Michelino Nuvola
Siła światła tkwi w tradycji - lampa Nuvola Siła światła tkwi w tradycji - lampa Parigi
Siła światła tkwi w tradycji - lampa Victoria Siła światła tkwi w tradycji - lampa Ice

2 KOMENTARZE

  1. Beti

    Cudowne te lampy najchętniej chciałabym wszystkie !!!! Odwiedzę was na 100 % !!!

  2. Ada

    Wiszące lampy są teraz w modzie … Fajnie się łączą z żarówkami edison 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here