piątek, 31 marca, 2023
Strona głównaOświetlenieBaw się światłem we wnętrzu!

Baw się światłem we wnętrzu!

Światło to wręcz nieocenione narzędzie w rękach pomysłowego stylisty wnętrz. Wydobywa kolory, kształty i pozwala modelować proporcje. Eksperci ze sklepu internetowego Lightcenter.pl radzą: eksperymentujcie z oświetleniem!

Oprawy oświetleniowe pełnią we wnętrzach podwójną rolę: potrafią nie tylko podkreślać ich specyficzny klimat, ale także mogą efektownie dekorować przestrzeń, nadając jej unikatowy wymiar. Eksperci z internetowego sklepu Lightcenter.pl opowiadają o najnowszych tendencjach oświetleniowych.

Light CENTER TREKANT

Kinkiet TREKANT fot. Light CENTER

Gdy światło kreuje przestrzeń…

Podświetlając poszczególne elementy lub całe strefy funkcjonalne pomieszczenia, można kreować zróżnicowane efekty optyczne, jak np. iluzja poszerzonej przestrzeni czy podwyższonego sufitu. Dlatego oprócz oświetlenia głównego warto pamiętać także
o pomocniczych źródłach światła, jak regulowane kinkiety czy lampy stojące.

Myśląc o oświetleniu do domu wiele osób rozważa na pierwszym miejscu główną lampę do salonu lub sypialni. Tymczasem w nowoczesnych wnętrzach pomocnicze, punktowe źródła światła pełnią bardzo ważną rolę akcentowania ścian, sufitów czy struktury materiałów. Dlatego warto myśleć raczej o systemie lamp, które można zapalać i gasić w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać – mówi Michał Barucha ze sklepu Lightcenter.

Alessandro

Listwa sufitowa ALESSANDRO fot. Light CENTER

Dobór wielu źródeł światła jest konieczny zwłaszcza w pomieszczeniach otwartych. Strefy oświetleniowe pełnią wtedy rolę rozgraniczenia pomiędzy przestrzeniami użytkowymi. Na przykład w kuchni tuż nad blatem roboczej wyspy można użyć kilku lamp wiszących ze źródłami światła LED o chłodnej barwie i dużej mocy, a w salonie oprócz efektownego żyrandola należy przewidzieć kinkiety ścienne z opcją regulacji kierunku padania światła i mlecznymi kloszami.

Finja

Lampa stojąca FINJA fot. Light CENTER

W pokojach dziennych z domową biblioteczką przyjęło się już wydzielanie strefy czytelnianej, ze stolikiem i wygodnym fotelem, przy którym stoi drewniana lampa podłogowa, często w skandynawskim stylu.

Jakie oświetlenie jest na czasie?

Light CENTER STRONG

Lampa STRONG MEETS MIRABELLA fot. Light CENTER

Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz dyktują zachowanie prostoty i naturalności. Na topie jest dekorowanie wnętrz naturalnymi lub wręcz surowymi materiałami, jak drewno, kamień czy beton. Bogaty wybór oświetlenia na rynku pozwala tworzyć indywidualnie dopasowane projekty wnętrz.

Finja meets Mirabella

Seria FINJA MEETS MIRABELLA fot. Light CENTER

Hitem ostatnich sezonów są trendy eko i handmade, dlatego bestsellerem w naszym sklepie stały się lampy drewniane z certyfikatem FSC – Wood Collection. Klienci bardzo cenią sobie fakt, że mogą samodzielnie dobrać kolor oplotu kabla czy kształt abażuru. W tym roku we wnętrzach króluje także ciepły kolor miedzi, tutaj są do wyboru zarówno spoty, jak i wiszące lampy z kloszami w postaci przestrzennych konstrukcji z metalowych prętów. Ciekawą zmianą może być fakt, że klienci coraz częściej wybierają do jednego wnętrza lampy wykonane z różnych materiałów – mówi Michał Barucha ze sklepu internetowego Lightcenter.pl

Light CENTER TRIPOD I GAIA

Lampa stojąca TRIPOD fot. Light CENTER

Łączenie pozornie do siebie nie pasujących dodatków czy materiałów pozwala uniknąć monotonii we wnętrzu. Zawieszenie betonowej lampy na tle drewnianej okładziny ściennej lub czarnej drewnianej lampy stojącej na ścianie z białych cegieł może dać bardzo intrygujący, modny efekt.


art. sponsorowany

RELATED ARTICLES

1 KOMENTARZ

- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii