piątek, 12 kwietnia, 2024
Strona głównaOświetlenieLampiony świąteczne - jak zrobić je samemu?

Lampiony świąteczne – jak zrobić je samemu?

Lampiony świąteczne mogą być ustawione niemal w każdym punkcie mieszkania – czy to na świątecznym stole, szafce nocnej, parapecie czy kominku – w każdym będą prezentowały się równie elegancko i klimatycznie. Sprawdźcie, jak możecie wykonać je samodzielnie. Podpowiadamy jak to zrobić krok po kroku.

Lampiony świąteczne – przygotuj:

– sklejkę: 3 kwadratowe kawałki o bokach: 25, 20 i 15 cm,
– drewniane listewki o długości 12 mm,
– bejcę do drewna,
– farbę dekoracyjną: złotą lub miedzianą,
– farbę do drewna (dowolny kolor),
– klej na gorąco,
– narzędzia: piłę, pistolet do klejenia na gorąco, szlifierkę (opcjonalnie), papier ścierny,
– miarkę, ołówek.

Dekoracje na Boże Narodzenie: jak zrobić świąteczny lampion krok po kroku

Krok 1

jak zrobić lampiony świąteczne
fot. Bosch

Przygotuj sklejki i listewki. Musisz zaznaczyć na nich odpowiednie wymiary. Na trzech kwadratowych podstawach ze sklejki zaznacz boki: 25, 20 i 15 cm, natomiast listewki muszą mieć takie jak: 8x12cm, 8x17cm, 8x22cm,4x20cm, 4x25cm, 4x35cm. Wytnij narysowane uprzednio kwadraty, a następnie przytnij listewki.

Krok 2

Oszlifuj przygotowane wcześniej elementy. Możesz użyć do tego szlifierki, ale równie dobrze sprawdzi się także papier ścierny o gramaturze 180. Rozgrzej pistolet i przyklej z jego pomocą poszczególne części. Aby stworzyć mały lampion, połącz podstawę 15 cm z listewkami o wymiarach 4×20 cm oraz 8×12 cm. Średni lampion ma podstawę 20 cm i tworzą go listewki o wym. 4×25 cm i 8×17 cm. Duży lampion składa się z podstawy 25 cm oraz listewek 4×35 cm i 8×22 cm. Uwaga: listewki przyklej do podstawy układając z nich sześcian.

Krok 3

Świąteczne lampiony jak zrobić
fot. Bosch

Kiedy już powstaną nasze lampiony, należy pokryć je ciemnobrązową farbą, albo inną, według uznania. Następnie warto ozdobić je farbą dekoracyjną w kolorze złota lub miedzi.

świąteczne lampiony dekoracja stołu
fot. Bosch

Lampiony są gotowe. Teraz wystarczy umieścić w nich świeczki. Żeby było bezpieczniej, możecie zainwestować w szklaną osłonę lub kupić świece LED.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii