czwartek, 9 lutego, 2023
Strona głównaOświetlenieOświetlenie świąteczne – zobacz 10 ciekawych inspiracji

Oświetlenie świąteczne – zobacz 10 ciekawych inspiracji

Święta Bożego Narodzenia, to przede wszystkim niezwykły klimat, a żeby taki stworzyć istotne jest nie tylko to, abyśmy byli blisko rodziny, ale także zatroszczyli się o odpowiednie dekoracje mieszkania. Jednym ze sposobów na to, aby magiczna atmosfera wypełniły wnętrza jest gra światłem.

Nie ulega wątpliwości, że żywy ogień jest najbardziej nastrojowy. Wprowadza on do wnętrza przyjemne ciepło i jest miłą dla oka dekoracją. Jego obserwowanie jest niemalże hipnotyzujące. Tu z pomocą przychodzą świece, które możecie kupić, albo wykonać samodzielnie. Bardzo ładnie prezentują się one np. w szklanych paterach, lampionach czy też latarenkach. Warto także przemyśleć zakup kominka do podgrzewania olejków eterycznych.

Oświetlenie świąteczne może także pojawić się w domu za pomocą podświetlanych lampek. Można nimi udekorować okna czy też opleść nimi prostą, drucianą lub wykonaną z patyków gwiazdę, albo choineczkę na podstawce. Taka minimalistyczna dekoracja sprawi, że poczujemy świąteczny nastrój i wprowadzimy do wnętrza nutkę bajkowej atmosfery. Lampki prezentują się niemniej atrakcyjnie położone luzem na paterze czy świątecznym stole. Od kilku sezonów modne są także sznury cotton balls. Jakie kolory wybrać? Najlepiej jasne, ale bardzo świątecznie będą prezentowały się także połączenia czerwieni z zielenią.

Oświetlenie świąteczne – a co na zewnątrz?

Nie musimy mieszkać w domu z ogrodem, aby zadbać o zewnętrzne oświetlenie świąteczne. Obecnie wiele bloków wyposażonych jest w przestronne balkony, loggie czy też patio, gdzie świąteczne oświetlenie może prezentować się naprawdę imponująco i wprowadzić nas oraz naszych sąsiadów w nastrojowy klimat. Wystarczy zainwestować w lampki przeznaczone do zawieszania na zewnątrz. Posiadają one specjalne zabezpieczenia, które chronią je przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, w tym także mrozów. Możecie ozdobić nimi barierki, albo drzewka posadzone na patio. Bardzo ciekawie prezentują się również stojące dekoracje świąteczne np. w kształcie renifera czy bałwanków. Możecie takie kupić, bądź zrobić je samodzielnie. Wystarczą druty i lampy. No i odrobina precyzji.

Oświetlenie świąteczne – 10 inspiracji

Przygotowaliśmy dla Was kilka inspirujących aranżacji, które mogą być Wam pomocne w wykorzystaniu światła jako elementu, który podkreśli cudowny charakter świąt.

Świąteczne dekoracje
pinterest

Łańcuch choinkowy, girlanda, kilka bombek i choinka naścienna gotowa!

Świąteczne dekoracje światło
moutainmodernlife.com

Białe światło w roli głównej – czysto, klimatycznie, przytulnie.

Świąteczna dekoracja okna
pinterest

Możecie także postawić na minimalizm. Dekoracja okna często nada klimatu całemu wnętrzu.

Świąteczna dekoracja kominka
pinterest

Ciepło kominka połączone z lampkami, girlandami i kokardkami. Prawda, że pięknie?

Dekoracja bożonarodzeniowa
pinterest

Kolorowe światło także znajdzie swoje miejsce w bożonarodzeniowych dekoracjach.

Stroik bożonarodzeniowy
pinterest

Oświetlone stroiki bożonarodzeniowe doskonale sprawdzą się zarówno jako samodzielna dekoracja mieszkania, jak i np. dopełnienie aranżacji świątecznego stołu.

Dekoracja mieszkania świąteczna
pinterest

Ciemne kolory dekoracji świątecznych także mogą zrobić niemałe zamieszanie aranżacyjne. Taka domena stylu skandynawskiego.

Dekoracje na święta bożego narodzenia
pinterest

Często mniej znaczy więcej.

Dekoracja mieszkania na święta
pinterest

I nie ma to, jak światło naturalne. Prawda?

świąteczne oświetlenie
marty musings

Wesołych Świąt!

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii