piątek, 10 lutego, 2023
Strona głównaOświetlenieJak stworzyć przytulne wnętrze? Idealne będą do tego lampy w edisonowskim stylu

Jak stworzyć przytulne wnętrze? Idealne będą do tego lampy w edisonowskim stylu

Modne obecnie ozdobne żarówki, lampy w edisonowskim stylu czy żarówki z żarnikiem są doskonałe, aby podkreślić charakter wnętrza lub nadać mu niepowtarzalny styl.

Dekoracyjne oświetlenie bez wątpienia ożywia wnętrza i nadaje im charakteru. To dzięki właściwie dobranej lampie jesteśmy w stanie stworzyć nastrój, który sprawi że wnętrze staje się przytulne, łatwo w nim wypocząć, a co najważniejsze chce się do niego wracać.

Dekoracyjne oświetlenie inspirowane jest klasyczną żarówką Thomasa Edisona. Tak jak klasyczna, ozdobna żarówka to szklana bańka wypełniona mieszanką gazów. Z tą różnicą, że żarnik jest wielokrotnie pleciony i ułożony w różnej konfiguracji. Dekoracyjne żarówki mają też oryginalny kolor i kształt bańki. Bańki dostępne są w różnych kształtach – począwszy od okrągłych, poprzez owalne oraz wydłużone formy.

Ozdobna żarówka edisonowska, fot.: ByLightLampa edisonowska dekoracyjna, fot.: ByLight
Ozdobna żarówka, żarówka edisonowska, fot.: DanlampŻarówka dekoracyjna edisonowska, fot.: Danlamp

Lampa w edisonowskim stylu – do jakich wnętrz polecana?

Nowoczesne żarówki z żarnikiem sprawdzą się praktycznie w każdym stylu, zarówno nowoczesnym, industrialnym jak i vintage. Takie żarówki możemy użyć zarówno w sypialni jak i kuchni czy salonie. Przezroczyste szkło, z którego wykonana jest bańka oraz dekoracyjny żarnik sprawiają, że żarówka taka może być stosowana zarówno jako główne źródło światła nawet bez klosza.

Nowoczesna żarówka z żarnikiem – ile kosztuje?

Nowoczesne oświetlenie niestety nie należy do najtańszych, bo koszt jednej żarówki to kwota około 85 zł.

Nowoczesna żarówka edisona

Żarówki ozdobne - nowoczesne oświetelnie

RELATED ARTICLES

1 KOMENTARZ

- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii