Mały salon – sposoby na optyczne powiększenie wnętrza

0
jak urzadzic maly salon
pinterest

Salon jest jednym z najbardziej reprezentatywnych pomieszczeń w naszym mieszkaniu. To właśnie w nim spędzamy wolny czas, odpoczywamy i spotykamy się w gronie rodziny i przyjaciół. Bardzo ważne jest więc to, aby urządzić go zarówno zgodnie z panującymi trendami, jak również komfortowo. Co jeśli jednak jesteśmy posiadaczami małego salonu? Nie trzeba załamywać rąk – wystarczy odpowiednio zorganizować przestrzeń, a także wprowadzić do niej kilka trików z pomocą których dodamy jej optycznie metrażu. O jakich mowa? Podpowiadamy.

Jak urządzić mały salon tak, aby było przyjemnie dla oka oraz komfortowo? To pytanie zadaje sobie wielu z nas i często pozostaje ono bez odpowiedzi. Trzeba przyznać, że aranżacja małej przestrzeni salonowej jest sporym wyzwaniem, ale jeśli odpowiednio się do niej przygotujemy, okaże się, że nie jest tak źle, jak myślimy. Dość istotne jest to, aby wziąć pod uwagę kilka działań z pomocą których optycznie powiększymy przestrzeń. Wśród nich mowa miedzy innymi o kolorach, ale też m.in. lustrach czy obrazach.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Timberer (@the_timberer)

Jak pomalować mały salon, aby wydał się większy?

Dobór odpowiednich kolorów może wizualnie ,,modelować” wnętrze. Jeśli postawimy na odpowiednie zestawienia, to z powodzeniem możemy osiągnąć efekt, który wizualnie np. wydłuży pomieszczenie, poszerzy je, albo też podniesie sufit o nawet kilkanaście centymetrów. Optyczne powiększenie salonu to oprócz wyboru odpowiednich kolorów wybór barw innych elementów składających się na aranżację. Mowa przede wszystkim o podłodze. Kolor podłogi w małym salonie powinien być jasny, podobnie jak sufit. Takie działanie stworzy bardzo dobrą bazę do aranżacji małego salonu w taki sposób, aby dodać mu metrażu. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że oprócz tego będziemy mieli o wiele łatwiejsze zadanie z meblami do małego salonu. W jasnej kolorystyce odnajdą się praktycznie każde, oby nie zbyt ciężkie, jeśli chcemy uniknąć efektu przytłoczenia. Nie jest jednak powiedziane, że mały salon wymaga tylko i wyłącznie wprowadzenia do niego zachowawczych i neutralnych barw.

Malowanie ścian w niewielkim salonie musi raczej oznaczać zdecydowanie się na pojawienie się na nich zimnych odcieni. W przeciwnym razie, jeśli jednak postawimy na ciepłe, to przyczynimy się do ich optycznego przybliżenia. Jasne, zimne kolory sprawiają, że światło się od nich odbija, a jak wiadomo, im więcej światła, tym przestrzeń wydaje się być większa.