piątek, 10 lutego, 2023
Strona głównaWykończeniaSchody w najmodniejszych stylach wnętrzarskich – zainspiruj się galerią zdjęć

Schody w najmodniejszych stylach wnętrzarskich – zainspiruj się galerią zdjęć

Jednym z najtrudniejszych wyzwań podczas wykańczania wnętrza jest wybór odpowiedniego modelu schodów. Co zrobić, aby schody nie zaburzały obranej koncepcji projektowej, a były jej harmonijnym wykończeniem?

Dla tych, którzy zmagają się z wyborem idealnego modelu przygotowaliśmy poradnik, z którego można dowiedzieć się, jak prezentują się schody w domach urządzonych w najpopularniejszych obecnie stylach.

Schody w stylu loftowym

Styl loftowy oferuje połączenie nowoczesnego minimalizmu z surowym industrializmem. Najbardziej charakterystyczną cechą tej aranżacji jest dążenie do eksponowania surowych elementów – mowa na przykład o belkach konstrukcyjnych, rurach czy innych typowo technicznych elementach. To z tego powodu schody we wnętrzu loftowym powinny być czarne lub w odcieniach szarości oraz zawierać dużo elementów metalowych powodujących że cała konstrukcja zyska fabryczny charakter.

schody w stylu loftowym
Rintal Polska

Schody w stylu skandynawskim

Styl skandynawski doceniany jest za uniwersalizm, prostotę, brak pretensjonalności, lekkość i neutralność. Schody w takim wnętrzu mogą być białe lub łączyć biel z jasnymi odcieniami naturalnego drewna. Konstrukcja powinna być zwięzła, przytulna i wizualnie ocieplać pomieszczenie.

schody w stylu skandynawskim
Rintal Polska

Schody w stylu minimalistycznym

Styl minimalistyczny oferuje przestrzeń wolną od zbędnych szczegółów, detali i przedmiotów. Dlatego schody powinny być konstrukcyjnie proste, tak aby nie wprowadzały zaburzającej spokój dezinformacji. Ich perfekcjonizm można wyrazić ascetycznymi, drewnianymi lub metalowymi stopniami oraz pozbawioną balustrady konstrukcją, która przyniesie wrażenie sterylności wnętrza.

schody we wnetrzu minimalistycznym
Rintal Polska

Schody we wnętrzu eklektycznym

Styl eklektyczny łączy w sobie nowoczesność z elementami znanymi z dotychczas modnych trendów. To sprawia, że schody mają prawdziwie innowacyjny, unikalny charakter. Całość tonują jasne, naturalne odcienie, szczególnie biel, beże, brązy i szarości. W nurcie bardzo ważne jest zachowanie umiaru, tak aby stworzyć oryginalny, a przy tym wolny od chaosu koncept projektowy.

schody we wnetrzu eklektycznym
Rintal Polska

Schody we wnętrzu vintage

Vintage to styl pełen motywów i kształtów charakterystycznych dla lat 50., 60. czy 70. Schody utrzymane są w ciemnym odcieniu drewna, pozbawione są elementów nowoczesności. Mają masywny, solidnie wyglądający, bardzo tradycyjny design.

schody w stylu vintage
Rintal Polska

Schody we wnętrzu glamour

Glamour to wnętrze wyrafinowane, symetryczne, pełne blichtru i połyskujących powierzchni. W takich domach stawia się na blask, dbałość o detale i luksusowość wyrażoną najwyższej jakości materiałami. Schody w stylu glamour są bardzo ekskluzywne i zachwycają połączeniem najdroższych materiałów, w tym przede wszystkim dodającego przestrzeni szkła. Budują wrażenie przepychu i podobnie jak każdy inny element znajdujący się we wnętrzu, same w sobie stanowią luksusową dekorację.

schody we wnetrzu glamour
Rintal Polska

Schody w stylu nowoczesnym

W stylu nowoczesnym znajdziemy proste, geometryczne formy, rozwiązania wizualnie powiększające przestrzeń oraz wszelkiego rodzaju praktyczne i funkcjonalne dodatki. Schody w takim są przestrzenne i wygodne. Wypełniają otwartą przestrzeń, ale nie narzucają się zbyt przesadną formą. Balustrady mają nowatorskie kształty i stanowią klasę samą w sobie. Schody nie zabierają zbyt dużo światła, podkreślając przestrzenie typu open space i odrzucając przesadną różnorodność.

schody w stylu nowoczesnym
Rintal Polska

Dzięki współczesnym rozwiązaniom projektowym to od nas zależy, czy schody będą stanowić wyróżniający się detal we wnętrzu, czy będą wtapiać się w tło. Dziś wszystko jest możliwe i to niezależnie od trendów i mody.

Andrzej Zbąskihttps://www.rintal.pl/
Firma Rintal powstała w 1974 roku i od ponad 40 lat jest wiodącym producentem schodów do wnętrz zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii