Okna do loftowych wnętrz – zobacz kilka aranżacji w industrialnych przestrzeniach

0
okno w lofcie
Marcin Dekor

Lubimy je za bezkompromisową estetykę, rozmach w aranżowaniu przestrzeni, zamiłowanie do naturalnych materiałów, a nierzadko dużą dozę wnętrzarskiej fantazji. A także za piękne przestronne okna ujmujące ciemnymi szprosami, tak typowe dla loftów, o których mowa. Czy pozostawienie przeszkleń w wersji sauté to najlepsze rozwiązanie w industrialnych obiektach? Niekoniecznie, jeśli nasze pofabryczne wnętrze znajduje się w pobliżu innych budynków lub jest wystawione na działanie słońca. Ale spokojnie – możliwości jest mnóstwo.

Okna w loftowych wnętrzach – koniecznie duże

okna we wnetrzu loft
Marcin Dekor

Obok surowości w postaci odsłoniętych cegieł na ścianach czy metalowych mebli to właśnie prostota jest jednym z wyznaczników stylu industrialnego. Lofty zdecydowanie nie lubią dekoracyjności, zdobnych form, dlatego taka też powinna być aranżacja okna w stylu industrialnym.

okna w stylu industrialnym
Marcin Dekor

Do dyspozycji mamy przede wszystkim minimalistyczne karnisze, najchętniej w zestawieniu z zasłonami, jako że firany są stylistycznie dość odległe. Jeśli chodzi o tkaniny zasłonowe, warto postawić albo na proste materiały o naturalnych splotach, albo przeciwnie – ekstrawaganckie wzory stworzone do odważnej estetyki loftów.

okna w stylu loft
Marcin Dekor

Okna w loftach – tkaniny mają znaczenie

Ważny jest też sposób wykorzystania tkanin, który powinien zdecydowanie iść w stronę nonszalancji – ciekawie wyglądać tu będą zasłony opadające luźno na podłogę, podczas gdy o finezyjnych upięciach radzimy zapomnieć. Minimalizm powinien też cechować odpowiedni karnisz, najchętniej w kolorze tak modnego dziś czarnego matu. Sprawdzi się tu klasyczny model rurowy bez zbędnych dekoracyjnych zakończeń.

Okno do aranzacji w stylu loft