piątek, 26 sierpnia, 2022
Strona głównaAranżacja wnętrz z pomysłemAranżacje malowania ścian - zaczaruj wnętrze swojego domu

Aranżacje malowania ścian – zaczaruj wnętrze swojego domu

Wprowadzasz się do nowego mieszkania i zastanawiasz się, w jaki sposób je zaaranżować, aby zyskało niepowtarzalny klimat? Jesteś w trakcie remontu i masz dość nudnych ścian w nieciekawych kolorach? Doskonałym rozwiązaniem będzie zastosowanie farb dekoracyjnych marki Primacol Decorative, które w ciekawy i oryginalny sposób ożywią każdą przestrzeń, bez względu na to czy jest to nowoczesne mieszkanie, dom w stylu klasycznym czy wnętrze urządzone w klimacie skandynawskim.

Farby dekoracyjne Primacol Decorative to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy chcą wprowadzić do swojego domu powiew świeżości i nie boją się postawić na nietypowe rozwiązania. Te produkty udowadniają, że remont nie musi kończyć się na pomalowaniu ścian zwykłą farbą lub położeniu tapety we wzorki. Stosując je można w szybki i prosty sposób zaaranżować wnętrze, które będzie nawiązywać do piękna wszechświata, siły żywiołów czy piękna jedwabnych tkanin.

Aranżacje malowania ścian – przygotowanie podłoża

Zanim przystąpimy do aplikacji wybranej farby, musimy zadbać o to, aby ściana przeznaczona do malowania została właściwie przygotowana. Pamiętajmy, podłoże pod malowanie zawsze powinno być: stabilne, suche, gładkie, wolne od kurzu, farb i klejów. Wszelkie luźne elementy usuwamy, a ewentualne ubytki równamy. W przypadku podłoży chłonnych zaleca się zagruntowanie ich emulsją gruntującą lub Farbę gruntującą Primacol Professional. Kiedy się z tym uporamy, możemy rozpoczynać malowanie. Poniżej prezentujemy działanie oraz efekty dekoracyjne, jakie można uzyskać przy wykorzystaniu najnowszych produktów z linii farb dekoracyjnych.

Primacol kolory – farba z brokatem

Let’s shine Primacol Decorative to dekoracyjna farba lateksowa o satynowym aspekcie. Do każdego opakowania farby dołączona jest torebka ze srebrnym brokatem, który po wymieszaniu sprawia, że dekorowana ściana połyskuje w świetle. Uzyskany efekt jest bardzo subtelny, a jego intensywność wzrasta wraz z wzmacnianiem źródła światła. Farba przeznaczona jest do malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Charakteryzuje się doskonałym kryciem i wysoką odpornością na zmywanie. Aplikacja nie nastręcza żadnych problemów – do malowania potrzebny jest jedynie wałek malarski. Właściwy efekt dekoracyjny uzyskujemy po upływie 12 godzin. Farba dekoracyjna Let’s shine Primacol Decorative dostępna jest w dziesięciu wersjach kolorystycznych.

primacol decorative kolory

Farba Let’s shine Primacol Decorative w kolorze Las Vegas

Primacol kolory – mistyczna poświata

Mystic Primacol Decorative to łatwa w użyciu, dekoracyjna farba do wnętrz. Produkt zawiera w swoim składzie tysiące drobinek, które iskrząc i mieniąc się w świetle, nadają powierzchniom spektakularny efekt wizualny. Mystic doskonale sprawdza się zarówno w bardzo nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach, całkowicie odmieniając ich wygląd. Farba jest dostępna w ośmiu wersjach kolorystycznych. Malowanie przeprowadzamy przy użyciu płaskiego pędzla. W celu zmniejszenia zużycia produktu polecane jest wstępne pokrycie podłoża farbą podkładową Decobase Primacol Decorative w kolorze zbliżonym do tego, jaki ma wybrana przez nas farba Mystic. Finalny efekt dekoracyjny uzyskujemy po upływie 12 godzin.

Mystic Primacol Decorative

Farba Mystic Primacol Decorative w kolorze Star Dust

Aranżacje malowania ścian – piasek rozsypany na wietrze

Silver Sand Primacol Decorative to strukturalna farba do tworzenia kreatywnych efektów dekoracyjnych. Powierzchnie nią pokryte, pod wpływem padania światła, mienią się perłowymi refleksami, tworząc trójwymiarowy efekt głębi. Doskonałe efekty wizualne otrzymujemy zarówno przy świetle sztucznym, jak i naturalnym. Silver Sand Primacol Decorative zawiera specjalistyczne dodatki strukturalne, które w trakcie aplikacji tworzą wzór przypominający rozsypany na wietrze piasek. Produkt jest przeznaczony do malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Farba dostępna jest w siedmiu gotowych wersjach kolorystycznych oraz w bazie srebrnej, którą również można barwić dowolnymi kolorantami. Do jej nakładania wykorzystujemy płaski pędzel. Przed przystąpieniem do właściwego malowania, należy pokryć podłoże farbą podkładową Decobase Primacol Decorative w kolorze, który najbardziej pasuje do odcienia farby Silver Sand. Po upływie 12 godzin od zakończenia malowania uzyskujemy właściwy efekt dekoracyjny.

primacol koloryFarba Silver Sand Primacol Decorative w kolorze Lisbona

Aranżacje malowania ścian – jedwab na ścianie

Royal Silk Primacol Decorative to dekoracyjna farba, przeznaczona do użytku wewnątrz pomieszczeń. W jej składzie znajdują się specjalne perłowe wypełniacze, dzięki którym na dekorowanej powierzchni powstają powłoki ze szlachetnym połyskiem. Migoczące refleksy są dynamiczne i zmieniają się wraz z kątem padania światła. Farba jest dostępna w gotowych wersjach kolorystycznych oraz bazie srebrnej i złotej, które również można barwić dowolnymi kolorantami. Farbę Royal Silk Primacol Decorative nanosi się pacą wenecką po uprzednim pomalowaniu podłoża farbą podkładową Decobase w kolorze zbliżonym do odcienia powłoki właściwej. Należy pamiętać, aby maksymalna grubość nanoszonej warstwy wynosiła 1 mm. Efekt dekoracyjny tworzy się bezpośrednio po nałożeniu, wygładzając nałożoną masę w różnych kierunkach. Gotową powłokę trzeba pozostawić na 12 godzin do całkowitego wyschnięcia. Po tym czasie ściana uzyska efekt jedwabiu.

primacol decorative cena

Farba Royal Silk Primacol Decorative w kolorze Saturn

art. sponsorowany

RELATED ARTICLES

3 KOMENTARZE

- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii