Odkurzacz na miarę potrzeb mieszkania - sprawdź, jak wybrać go z głową!

Zróżnicowana powierzchnia, wiele zakamarków, trudno dostępne miejsca? Każde mieszkanie rzuca inne wyzwania urządzeniu, jakim jest odkurzacz! Jednocześnie nie wyobrażamy sobie bez niego codziennych porządków. Nie każdy sprzęt sprosta naszym potrzebom i oczekiwaniom. Jak wybrać idealny odkurzacz, który zapewni nieskazitelną czystość w domu?

Bezprzewodowa efektywność!

Plątanina przewodów, ciągła potrzeba zmiany gniazdka, przesuwający się razem z kablem kurz mogą doprowadzić do szaleństwa nawet najbardziej cierpliwych użytkowników. Z tego względu bardzo dobrym wyborem jest zakup odkurzacza pionowego, bez kabla i nieporęcznego węża. Powinien charakteryzować się również małym ciężarem i niewielkimi wymiarami. Odkurzacz bez kabli, zasilany bateriami nie musi oznaczać mniejszej skuteczności. Np. w przypadku innowacyjnego odkurzacza Electrolux Pure F9 całkowicie naładowany akumulator pozwala odkurzyć nawet 180 m² podłogi.

Czyste powietrze

Zatkany nos, alergie, podrażnienia śluzówki gardła to częste dolegliwości osób wrażliwych na kurz i roztocza. Bywa, że nie zdajemy sobie sprawy, iż wybór odkurzacza ma również duży wpływ na nasze zdrowie. Tradycyjne sprzęty, posiadające wątpliwej jakości filtr, wraz z wyrzutem powietrza roznoszą w pomieszczeniu drobny kurz i roztocza. Jest to szczególnie szkodliwe dla alergików, astmatyków i oczywiście naszych dzieci. Decydując się na wybór sprzętu, zwróćmy szczególną uwagę na system filtracji. Zbiornik na kurz powinien być szczelny. Czyste powietrze zapewni 5-stopniowa filtracja oraz zmywalny, wielowarstwowy filtr, które zatrzymują 98,6 proc. drobnego pyłu.

Sprzątanie trudno dostępnych miejsc

Warto zwrócić uwagę czy konstrukcja odkurzacza zapewnia możliwość sprzątania trudno dostępnych miejsc – nie tylko pod meblami, ale również wysoko położonych elementów wyposażenia, takich jak karnisze, lampy, plafony, klimatyzatory czy narożniki przy suficie. Szerokie pole manewru daje wyciągany i elastyczny wąż. Kurz nigdzie się nie ukryje, jeżeli urządzenie ma wbudowane jasne oświetlenie LED oraz mechanizm przesuwny (jak np. odkurzacz Pure F9). Dzięki temu sprzątanie stanie się dokładniejsze i jeszcze bardziej efektywne.

Ergonomiczna konstrukcja

Nie tylko warto zwracać uwagę na kluczowe parametry odkurzacza, ale również jego konstrukcję. Sprzęt powinien zajmować jak najmniej miejsca, jeżeli mamy ograniczoną przestrzeń użytkową w mieszkaniu. Zaletą jest wyposażenie w teleskopową regulowaną rurę, która zmniejszy obciążenie nadgarstka. Nisko umieszczony środek ciężkości daje nam gwarancję łatwiejszej kontroli ruchów. Duży komfort podczas sprzątania możemy uzyskać poprzez dostosowanie odkurzacza do wzrostu użytkownika (nie wszystkie odkurzacze mają taką funkcję). Ponadto samostojąca konstrukcja pozwala na wygodną przerwę w sprzątaniu i powrót do porządków od tego samego miejsca. Odkurzanie nie musi być już przykrym obowiązkiem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here