sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaAGD i RTVMałe AGD - jakich sprzętów nie może zabraknąć w Twojej kuchni

Małe AGD – jakich sprzętów nie może zabraknąć w Twojej kuchni

Kuchenne sprzęty AGD są bardzo pomocne w codziennym funkcjonowaniu. Przygotowywanie posiłków z ich pomocą znacznie ułatwia życie. Niektóre z nich są wręcz niezbędne, w tym między innymi lodówka czy kuchenka, jednak nie można także bagatelizować roli mniejszych przedstawicieli sprzętu AGD. Mowa na przykład o blenderze czy też mikserze. O jakich jeszcze można powiedzieć, że gotowanie bez ich pomocy może znacznie wydłużyć proces powstawania poszczególnych dań?

Małe AGD – funkcjonalność ma znaczenie

Zazwyczaj małe AGD kusi swoją funkcjonalnością. Przyda mi się mikser, nie mogę się obyć bez tostera, a już bez ekspresu do kawy w ogóle nie mogę funkcjonować. Tutaj trzeba sobie powiedzieć stop i dokładnie przemyśleć kwestię pt. jakie sprzęty małego AGD są potrzebne w każdej kuchni w tym właśnie mojej. Nie warto jest wpadać w zakupowe szaleństwo, a potem martwić się, że nie mamy miejsca do przechowywania. Takie działanie szybko sprawi, że upragnione małe AGD szybko stanie się znienawidzonym przedmiotem. Może być też tak, że po prostu trafi do czeluści szafki i stanie się przysłowiowym zbieraczem kurzu.

Mały sprzęt AGD – który warto mieć w swojej kuchni

  • Blender – to nieodzowny pomocnik tych, którzy lubią przygotowywać np. zupy kremy, pesto czy też pastę, która potem znajdzie się na kanapkach. Jeśli zainwestujemy w model wyposażony w misę, to może stać się naszym sprzymierzeńcem na drodze do tworzenia różnego rodzaju koktajli czy też sosów.
  • Mikser – za czasów naszych babć trzeba było często się namęczyć, aby ubić pianę z jajek czy też pozbyć się wszelkich grudek z masy na ciasto. W dzisiejszych czasach mało kto wyobraża sobie życie bez miksera z pomocą którego te czynności są wykonywane zaledwie w kilka minut, często bez naszej ingerencji. Miksery z reguły nie są bardzo drogie, a ponadto jest wiele modeli z różnych półek cenowych spośród których można wybrać odpowiedni do naszych potrzeb.
  • Kuchenka mikrofalowa – dla jednych wróg numer jeden, dla drugich urządzenie AGD bez którego nie można się obejść. Sprzymierzeniec szybkiego odgrzewania posiłków, albo rozmrożenia mięsa. Wiele z kuchenek wyposażono w grilla, co także stanowi bardzo dużą pomoc w przyspieszeniu procesu przygotowania dań.
  • Czajnik elektryczny – doskonała alternatywa dla czajników tradycyjnych, szczególnie przydatna, kiedy przyjdą do nas goście. Szybkie podgrzanie wody, to duże ułatwienie, jeśli chcemy podać kawę czy herbatę. Na rynku dostępne są czajniki o różnej pojemności, więc możemy wybierać w różnych modelach, w zależności od naszych indywidualnych potrzeb.
  • Sokowirówka lub wyciskarka – oczywiście nikt nie zaprzeczy, że do najzdrowszych soków zaliczamy te, które przygotowuje się ze świeżych owoców lub warzyw. W tym przypadku warto jest sięgnąć po model wolnoobrotowy, który świetnie poradzi sobie z nimi. Warto, aby został wyposażony także w obracające się równie po woli ślimaki. Dlaczego? Dlatego, że takie działanie sprzyja temu, aby tak przygotowany sok nie był pozbawiony cennych wartości odżywczych.
  • Ekspres do kawy – zapach świeżo mielonej kawy o poranku kocha wielu z nas. Jeśli jesteśmy amatorami smacznej małej czarnej, albo tej, która występuje w innym wydaniu typu latte, to warto jest zainwestować w dobrej jakości ekspres. Na rynku jest wiele modeli do wyboru – od przelewowych, po ciśnieniowe czy też kapsułkowe.
  • Maszynka do mięsa – maszynka na korbkę, jaką znają jeszcze nasze babcie już dawno przeszła do lamusa, chociaż jest jeszcze dostępna na rynku. Wiele osób chętnie z niej korzysta, ale zdecydowanie większe grono stanową amatorzy modeli elektrycznych, które radzą sobie z mieleniem nawet w kilka sekund.
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii