środa, 29 marca, 2023
Strona głównaAGD i RTVIle kosztuje AGD na start w nowym mieszkaniu?

Ile kosztuje AGD na start w nowym mieszkaniu?

Zakup mieszkania to niestety nie jedyny koszt, który musimy ponieść w związku z nową inwestycją. Trzeba je jeszcze urządzić. Dziś pod lupę bierzemy sprzęt AGD. Ile będzie nas kosztowało wyposażenie kuchni?

W dzisiejszych czasach raczej nikt nie wyobraża sobie życia bez kuchenki czy lodówki. Nad zmywarką można podyskutować, choć staje się ona powoli standardem, na zakup którego większość z nas z pewnością przeznaczy fundusze. To, jaki konkretnie model sprzętu AGD wybierzemy, zależy z pewnością od budżetu, który mamy do dyspozycji. Ale nawet jeśli jest on spory, warto przemyśleć zakup najdroższej kuchenki czy okapu. Bo czy cena zawsze jest odzwierciedleniem jakości? I czy zawsze funkcje najnowocześniejszej lodówki są dla nas aż tak istotne? Nie dajmy się zwariować. Wybierajmy mądrze, porównując cenę do oferowanej przez sprzęt jakości.

kuchenne agd
currys.ie

Ile kosztuje AGD na start  – kuchenka i piekarnik

Tu wybór zależy od tego, czy kupujemy kuchenkę gazową czy elektryczną. Ta pierwsza z pewnością będzie opcją najtańszą, bo proste modele wolnostojącej kuchenki z piekarnikiem można zakupić w granicach 700-1200 zł.

W nowoczesnym budownictwie odchodzi się od instalacji gazowych i coraz bardziej powszechne stają się kuchenki elektryczne z płytą indukcyjną. Najtańsze modele to koszt około 1000 zł, jednak za te lepsze trzeba wydać około 2000 – 2500 zł

modne agd kuchenne
bnb-roundhouse.com

Ile kosztuje AGD na start  – okap

Okap w kuchni jest konieczny, gdyż odprowadza opary i zmniejsza wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Jeśli nasz budżet jest niewielki, najtańszym rozwiązaniem będzie konstrukcja podszafkowa – idealna do małej kuchni, gdyż zajmuje niewiele miejsca. Taki okap będzie nas kosztował od 400 do 800 zł.

Innym rozwiązaniem są tzw. okapy kominowe. Są wydajniejsze od podszafkowych i wyposażone są w pionową konstrukcję, która idealnie zakrywa rury, odprowadzające powietrze. Koszt takiego okapu waha się w granicach 500 – 1600 zł.

Ile kosztuje AGD na start – lodówka

Lodówka jest absolutnym „must have” każdej kuchni. Przy jej zakupie należy bezwzględnie pamiętać, że jest to urządzenie, które pobiera prąd 24 godziny na dobę. Dlatego bardzo istotnym kryterium, które musimy wziąć pod uwagę, jest jego klasa energetyczna – najlepiej więc by była to klasa A.

Drugim kryterium jest umiejscowienie zamrażalnika. Wygodniejszy jest ten u góry (nie trzeba się schylać), choć zazwyczaj bywa mniejszy od tego, montowanego pod lodówką.
Lodówka pod zabudowę będzie na pewno droższa od tej wolnostojącej. Dobre jakościowo, energooszczędne lodówki pod zabudowę to koszt 1500- 2500 zł.

Ile kosztuje AGD na start – zmywarka

Koszt zmywarki nie do końca jest uzależniony od jej wielkości. Standardowe modele posiadają 45 lub 60 cm szerokości; ich ceny są podobne, mieszczą jedynie nieco inną ilość naczyń. Podobnie jak lodówka, zmywarka pod zabudowę jest nieco droższa od wolnostojącej. Ta pierwsza, to koszt około 1200 – 4000 zł ( klasa A++), podczas gdy ta druga w tej samej klasie energetycznej kosztuje około 1000-1300 zł

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii