OKNOPLAST_Brevis_HigrosterUrbino_wnetrze-glowne

Smog zagraża naszemu życiu i zdrowiu, jednak są sposoby na zmniejszenie jego szkodliwego działanie filtrując powietrze dostające się do domu. Oknoplast oraz Brevis wprowadzili więc nawiewniki, które filtrują do 98% najbardziej niebezpiecznych dla zdrowia cząsteczek smogu PM10. W ten sposób zanieczyszczone powietrze nie przenika do wnętrza pomieszczenia.

97% Polaków oddycha szkodliwym powietrzem

Darmowa komunikacja miejska, odwołanie zajęć w szkołach czy wszechobecne alerty
o zanieczyszczeniach to niestety coraz częściej typowe znamiona zimy m.in. w Krakowie, Warszawie, Nowym Sączu, Rybniku, Zabrzu czy Sosnowcu. Smog to też ogromne zagrożenie w miastach, które kojarzą się z czystym powietrzem – Zakopanego czy Rabki Zdrój od dawna nie nazwiemy już uzdrowiskami.

O potencjalne problemy ze zdrowiem wynikające z wysokiego zanieczyszczenia powinni martwić się też mieszkańcy niemal wszystkich regionów kraju – zgodnie z wyliczeniami Europejskiej Agencji Ochrony Środowiska, aż 97% Polaków oddycha powietrzem niespełniającym standardów Światowej Organizacji Zdrowia. Efekt? Według szacunków Komisji Europejskiej w Polsce z powodu zanieczyszczenia powietrza każdego roku przedwcześnie umiera ok. 42 tysiące osób. Dla porównania warto dodać, że każdego roku
w naszym kraju w wypadkach ginie niewiele ponad 3 tysiące ludzi.

Zobacz także  Okno w Twoim własnym stylu

Smog to bardzo poważne zagrożenie, a konsekwencje jego występowania powinniśmy minimalizować we własnym zakresie. Najlepsze efekty uzyskamy uszczelniając zewnętrzną „skorupę” budynku przez montaż nowoczesnych okien oraz stosując nawiewniki z filtrem antysmogowym.

Powietrze czystsze o 98%

Okazuje się, że powietrze w mieszkaniach może być jeszcze bardziej zanieczyszczone
niż to, którym oddychamy na zewnątrz. Wyziewy przemysłowe i spaliny to jedno,
do tego dochodzą też kurz, roztocze czy wiele innych substancji, np. tych wydzielanych
przez tworzywa sztuczne. W rezultacie musimy wentylować pomieszczenia, a tam gdzie powietrze zewnętrzne jest zanieczyszczone powinniśmy je filtrować przed wpuszczeniem
do domu. Producenci okien – Grupa Oknoplast oraz producenta nawiewników, firma BREVIS w odpowiedzi na to stworzyli nawiewniki wyposażone w filtry antysmogowe tworzące barierę przy samym oknie.

źródło: mat prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here