sobota, 27 sierpnia, 2022
Strona głównaOświetlenieModne oświetlenie

Modne oświetlenie

Oświetlenie wnętrza jest niemal tak ważne, jak cały jego wystrój. To światło buduje nastój, dekoruje i otula ciepłem każde domowe pomieszczenie. Wybór odpowiedniej lampy często okazuje się naprawdę trudnym wyzwaniem. Jak dobrać tę odpowiednią? Znajdź swój styl z Black Red White i sprawdź, jakie elementy oświetlenia najlepiej pasują do Twojego mieszkania.

Oświetlenie… w stylu loft

Wnętrza w stylu loft wywodzą się z architektury fabrycznych budynków i przemysłowych hal. W mieszkaniu urządzonym w takiej stylistyce nie ma miejsca na gładzie gipsowe i szlifowane kafle, podobnie jak nie ma w nim miejsca na słodkie lampy w pastelowych kolorach. Dlaczego? Ponieważ styl loftowy ma określoną paletę barw, w której prym wiedzie ponadczasowa czerń, biel oraz odcienie metalu i drewna. Lampy, które doskonale wpisują się w ten klimat cechuje prosty, niemal surowy charakter. Na próżno szukać w nich błyskotek czy miękkich tkanin – dominuje stal, metal i surowe drewno, które pomogą wnieść do wnętrza klimat dawnej manufaktury.

Oświetlenie w stylu loft

Oświetlenie… z nutą glamour

Glamour to styl, który kocha blask. Iskrzące kryształy, lśniące tkaniny, miękkość pikowanego aksamitu i finezja kształtów to cechy, które idealnie opisują ten trend w aranżacji wnętrz. Lampy w stylu glamour są jednym z najważniejszych elementów wystroju. Dzięki odbijającym światło kryształkom wypełniają pomieszczenie piękną grą świetlnych refleksów. Dużym i efektownym lampom sufitowym powinny towarzyszyć lampy stołowe i kinkiety.

Oświetlenie w stylu glamour

Oświetlenie… minimalistyczne

We wnętrzu minimalistycznym unikamy zbędnych ozdób, ale wcale nie oznacza to, że powinno być całkowicie pozbawione dekoracji. W pustej uporządkowanej przestrzeni jej rolę dobrze będzie grać efektowna lampa, która pozbawiona konkurencji będzie doskonale wyeksponowana. Lampy wywodzące się z nurtu minimalistycznego bazują na prostocie. Nie boją się łączenia materiałów np. szkła, tkanin czy metalu, ale robią to niezwykle subtelnie. Taki duet daje nam połączenie, które przyciąga wzrok, ale nie odwraca uwagi od tego, co w tym stylu jest najważniejsze – czystych form i niczym nie zakłóconej przestrzeni.

Oświetlenie minimalistyczne

Oświetlenie… klasycznie piękne

Utrzymana w duchu klasycznym udana aranżacja nada wiele smaku codzienności. Dla takiego wnętrza najbardziej odpowiednie są usytuowane centralnie, okazałe żyrandole – eleganckie i przekornie ozdobione delikatnymi kryształkami. Delikatne abażury i kilka źródeł światła stają się piękną dekoracją wnętrza, nadają mu wyrazu i ostatecznego sznytu. Lampy w stylu klasycznym to też proste i niezwykle szykowne lampy stołowe okraszone kolorami złota lub srebra.

Oświetlenie w stylu klasycznym


Znajdź idealną lampę dla siebie w salonach Black Red White oraz na brw.com.pl

RELATED ARTICLES

3 KOMENTARZE

- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii