jaką pralkę kupić do lazienki
learn.compactappliance.com

Oferta pralek dostępnych na rynku jest szeroka. Jak więc wybrać model idealny dla potrzeb rodziny czy singla. Który sprawdzi się doskonale w dużym domu, a jaki w małej kawalerce, w której każdy centymetr jest na wagę złota? Podpowiadamy.

Jaką pralkę kupić – kilka słów o klasie energetycznej

Jednymi z najważniejszych i dość oczywistych czynników, jakie bierzemy pod uwagę kupując pralkę, to jej design, zabudowa oraz klasa energetyczna. Mówiąc o oszczędzaniu energii, będziemy mieli do czynienia z modelami oznaczonymi literami od A (najwyższa klasa – najmniejsze zużycie prądu w skali roku) do G.G (najniższa klasa). Producenci podają zużycie w kilowatogodzinach, a ich wartość dotyczy jednego cyklu prania. Mówiąc o klasie A i A+++ mamy do czynienia najczęściej z przedziałem 0,9 – 1,2 kWh.

jaką pralkę do kuchni kupić
pdkphoto.com

Niemniej istotne są programy ułatwiające użytkowanie pralki, a wśród nich m.in. programy antybakteryjne czy też dedykowane sportowym ubraniom, albo butom. Niektóre modele wyposażono także w pojemniki, które dozują za nas ilość środków czystości. Możliwości i ułatwień jest wiele. Jak więc przy takim wachlarzu rozwiązań wybrać pralkę, która będzie dopasowana do naszych potrzeb? Na co zwrócić uwagę, aby urządzenie posłużyło nam przez wiele lat?

Jaką pralkę kupić, czyli ładowanie ma znaczenie

Do jednych z najważniejszych czynników, oprócz wyżej wymienionych, które powinniśmy brać uwagę na drodze do wyboru pralki idealnej jest to, czy postawić na model ładowany od przodu czy też od góry. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady oraz zalety.

jaką pralkę kupić do lazienki inspiracje
yourapartments.com

Pralka, która jest ładowana od góry będzie dobrym rozwiązaniem dla posiadaczy małej kuchni lub łazienki. Taki model można ustawić zaledwie w głębokiej wnęce. To także doskonały model dla osób w podeszłym wieku, ponieważ nie muszą one schylać się, aby załadować bęben czy też po to, aby wyjąć gotowe już pranie. Jeśli zdecydujecie się na ten model musicie jednak pamiętać o tym, że wymaga on dużej przestrzeni nad nim, aby swobodnie otworzyć klapę.

Pralki ładowane od przodu, to rozwiązanie dla tych, którym zależy na większej pojemności bębna. To świetny wybór przede wszystkim dla rodziny lub po prostu osób, które piorą dużo i często. Niewątpliwą zaletą tych urządzeń jest możliwość ich zabudowy, a powstałą nad nim powierzchnię śmiało wykorzystać jako blat. Kolejna zaleta, to kontrola prania na każdym jego etapie, które umożliwia przezroczyste okno. Jeśli więc zauważymy coś niepokojącego np. zafarbowanie ubrań, możemy natychmiast zareagować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here