drewno w łazience

Biała łazienka z drewnem należy do jednych z aranżacji, które nie nudzą się już od wielu sezonów. Nic dziwnego, jest ona nowoczesna i bardzo praktyczna. Idealnie sprawdza się zarówno w dużych, jak i mniejszych przestrzeniach. Łazienka urządzona w takim zestawieniu będzie elegancka i jednocześnie nie wyjdzie z mody jeszcze przez wiele sezonów.

Duet prostej bieli i drewnianych akcentów, to idealny sposób na optyczne powiększenie przestrzeni. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się zarówno w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym czy minimalistycznym. Wprowadzenie drewna do
bielonych przestrzeni jest także bardzo dobrym sposobem do uzyskania efektu przytulności. Dzięki temu robi się mniej „laboratoryjnie”.

Biała łazienka z drewnem – proporcje

Od wielu sezonów aranżacje łazienek utrzymane w białym tonie są absolutnym hitem. Kochamy białe łazienki, co widać między innymi na przykładzie najchętniej kupowanych w ostatnich latach płytek ceramicznych. Te są utrzymane w różnych odcieniach bieli. Sięgając jednak po nie często zadajemy sobie pytanie, czy oby wnętrze nie będzie zbyt chłodne, a nawet sterylne w odbiorze? Czy nadal będzie panować w nim domowa atmosfera, czy raczej uzyskamy „szpitalny” efekt. Wielu uważa, że wnętrza utrzymane wyłącznie w białej tonacji, to synonim czystości oraz elegancji. Oczywiście, można tak je odbierać. Rację mają także osoby, dla których przestrzenie te są chłodne i nie czują się w nich komfortowo, mimo że chcą jednak postawić na biel. Tu z pomocą przychodzą dodatki, takie jak między innymi drewno oraz jego imitacje.

Zestaw bieli oraz drewna jest ponadczasową kombinacją wpisującą się w bardzo modny od wielu lat styl skandynawski. Do wyboru mamy różne rodzaje drewna, jak również warianty kolorystyczne – od desek bielonych, po miodowe odcienie oraz ciemniejsze, egzotyczne gatunki, na które można postawić chcąc uzyskać mocny kontrast. Nie bez znaczenia w tym zestawieniu pozostaje armatura łazienkowa. Biorąc pod uwagę stylistykę skandynawską, bardzo dobrze sprawdzą się baterie czy słuchawki prysznicowe oraz inne akcesoria, utrzymane w stylu nowoczesnym lub klasycznym. Warto, aby kształt nie był zbyt wymyślny. Tutaj warto postawić na ponadczasową, elegancją prostą formę.

biała łazienka

Biała łazienka z drewnem – jakie drewno wybrać?

Wybierając drewno do łazienki większość z nas kieruje się aspektami estetycznymi. To ważne, ale niemniej istotne są jego współczynniki, a dokładnie – współczynnik skurczu drewna. Ten powinien być jak najniższy. Podawany jest on procentowo, im mniejsza ich ilość, tym możemy być pewni, że drewno będzie znacznie bardziej odporne na tak zwane wypaczanie, czyli wyginanie i wszelkiego rodzaju odkształcenia. Tutaj warto postawić na drewno egzotyczne, które jest zarówno twarde, jak i odporne na działanie wilgoci, a także zmiennych temperatur, których akurat w łazience nie brakuje.

Jakiego drewna należy unikać w pomieszczeniach kąpielowych? Głównie sosny, wierzby oraz świerku. Te gatunki źle znoszą wilgotne warunki, więc trzeba liczyć się z tym, że szybko ulegną degradacji.

Czym impregnować drewno, aby nie dopuścić do rozwoju pleśni oraz grzybów? Najlepiej jest postawić na naturalne oleje, które utworzą specjalną powłokę ochronną, która nie dopuści do wniknięcia wody w strukturę drewna, a przy okazji umożliwi mu swobodny przepływ powietrza.

Więcej inspiracji na: https://www.jaquar.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here