środa, 29 marca, 2023
Strona głównaAGD i RTVJaką lodówkę kupić - funkcje, na które warto zwrócić uwagę

Jaką lodówkę kupić – funkcje, na które warto zwrócić uwagę

Zakup lodówki może przysporzyć o zawrót głowy. Na rynku dostępnych jest kilkaset modeli, o różnych gabarytach, kolorach, wymiarach. Ile ważny jest design, o tyle warto także wziąć pod uwagę funkcje, w jakie naszą potencjalną lodówkę wyposażył jej producent. Podpowiadamy, na które należy szczególnie zwrócić uwagę.

Jakie są rodzaje lodówek?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje lodówek: do zabudowy oraz wolnostojące. Nie można jasno określić, w którą lepiej jest zainwestować, ponieważ obie opcje mają swoje plusy i minusy. Wszystko więc zależy od naszych indywidualnych potrzeb oraz preferencji.

lodowka bez zabudowy
lizmarieblog.com

Jeśli zdecydujecie się na lodówkę wolnostojącą, ogromnym plusem będzie to, że będzie to sprzęt praktyczny i mobilny, więc będziecie mieli duże pole do popisu z jej ustawieniem. Poza tym na rynku jest ich dużo modeli do wyboru. Pamiętajmy jednak, że nigdy nie stworzą one spójnej całości z szafkami i zawsze będą się rzucały w oczy, jako odrębny element wyposażenia kuchni. Inaczej jest w przypadku lodówek do zabudowy, które staną się integralną częścią pomieszczenia. Nie rzucają się w oczy, ponieważ są ukryte w systemie szafek. Ich minusem jest dość wysoka cena.

zabudowana lodówka
thechroniclesofhome.com

Standardowe modele lodówek są wyposażone w chłodziarkę i zamrażarkę. Komora chłodząca umieszczona jest w górnej części sprzętu, zaś mrożąca – w dolnej. Możecie jednak zdecydować się na lodówki typu Side by Side. W tej opcji poszczególne komory znalazły się obok siebie. To rozwiązanie bardzo dobre dla dużych kuchni.

podwójna lodówka
stpatricksirishfest.com

Lodówka i jej klasa energetyczna

jaką lodówkę kupić porady
bingleeblog.com.au

Lodówka nie jest sprzętem, który kupujemy na kilka miesięcy, a założenia ma nam posłużyć kilka lat. Warto więc sprawdzić, jaką ma klasę energetyczną, żeby nie ponosić dużych kosztów jej eksploatacji, a tym samym, zmniejszyć rachunki za prąd. Jako, że Unia Europejska wprowadziła normy, które dotyczą zapotrzebowania na energię elektryczną, producenci raczej nie wypuszczają ze swoich fabryk sprzętów gorszych niż klasa A (nieco ponad połowa normy). Zwróćmy więc uwagę na obecność plusów przy tym oznaczeniu. Każdy z nich oznacza, że zużycie energii zostało zmniejszone o kolejne 10 procent. Mimo że klasa A w zupełności powinna spełnić oczekiwania codziennego użytkowania lodówki, warto jest zainwestować w najlepszą klasę, czyli A+++.

Jaką lodówkę kupić? Funkcjonalną!

To, co warto także wziąć pod uwagę przy wyborze lodówki idealnej, to jej funkcjonalność. Tutaj mowa o wielu czynnikach. Pamiętajmy, że nie zawsze modele polecane przez producentów, będą dla nas dobre. Patrzmy więc pod swoim kątem i nie sugerujmy się hasłami, które mają przemówić za tym, że dany model stanie w naszej kuchni.

zakup lodówki
blog.espares.co.uk

Warto zwrócić uwagę na sposób otwierania drzwi. Nie we wszystkich modelach będziemy mieli wybór kierunku, więc może nie pasować do naszej konfiguracji szafek. Często także mimo wysokiej ceny niektóre lodówki są bardzo głośne, a na to nie zwracamy uwagi przed zakupem. To błąd. Ta pozorna błahostka może potem okazać się dla nas prawdziwym utrapieniem. Kolejna kwestia, to ilość półek. Tutaj optymalnym rozwiązaniem będą 4. To idealna przestrzeń zarówno do przechowywania produktów codziennego użytku, jak i warzyw, owoców czy też np. garnka z zupą.

Lodówka – technologie mają znaczenie

jaka lodówka do kuchni
blog.sweeten.com

Wykorzystywanie technologii w codziennym życiu, znacznie je ułatwia. Zanim więc wybierzemy lodówkę, sprawdźmy, jakie udogodnienia zostały w niej zastosowane. I tak, warto zainwestować w model posiadający system no-frost, co w praktyce oznacza, że wewnątrz lodówki nie powinien powstawać szron. Kolejna kwestia, to system automatycznego rozmrażania. To bardzo przydatna funkcja. Dzięki niej ogólne czyszczenie lodówki ograniczy się do wyjęcia, a następnie opróżnienia pojemnika do którego ścieka woda. Koniec końców sprawdźmy, czy lodówka została wyposażona w technologię, której zadaniem poprawa przechowywania produktów, co oznacza, że pozostaną one dłużej świeże.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii