sobota, 27 sierpnia, 2022
Strona głównaOświetlenieJak dobrze oświetlić przedpokój w mieszkaniu?

Jak dobrze oświetlić przedpokój w mieszkaniu?

To, w jaki sposób oświetlimy przedpokój zależy zwykle od naszych upodobań. Jednak warto zwrócić uwagę na takie elementy pomieszczenia jak jego wielkość, kształt, styl oraz jego usytuowanie. Ważne jest również to, czy pomieszczenie jest otwarte, czy oddzielone od reszty domu lub mieszkania drzwiami.

W pierwszym przypadku przedpokój możemy jedynie doświetlić. Jeśli pomieszczenie jest zamknięte, warto zdecydować się na kompleksowe oświetlenie.

Oświetlenie przedpokoju – lampy sufitowe

Lampy sufitowe to najpopularniejszy sposób oświetlenia wnętrza. W przedpokoju dobrze prezentować się będą zarówno lampy wiszące jak i halogeny. Jeśli przedpokój jest nieduży wystarczy jedna lampa zlokalizowana w centralnym punkcie. Wąski i długi przedpokój dobrze jest doświetlić używając 2-3 lamp sufitowych zainstalowanych wzdłuż pomieszczenia.

Oświetlenie przedpokoju – dekoracyjne i praktyczne kinkiety

Kinkiety znajdujące się przedpokoju to nie tylko funkcjonalne oświetlenie, ale nadające mu również stylu i charakteru. Odpowiednio dobrane lampy potrafią stworzyć niesamowity klimat i wyglądać bardzo efektownie. Sprawdzą się jako dodatkowy element dekoracyjny. Praktyczne może okazać się także umieszczenie taśmy LED za lustrem.

Jak oświetlić przedpokój?

Jak oświetlić przedpokój? fot.: Carolyn Parker Interior Design


źródło: Candellux Lighting

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii