wtorek, 21 czerwca, 2022
Strona głównaWykończeniaOknaŻaluzje - w jakich pomieszczeniach na poddaszu sprawdzą się najlepiej?

Żaluzje – w jakich pomieszczeniach na poddaszu sprawdzą się najlepiej?

Żaluzje to praktyczne wyposażenie okna, które pozwala ochronić dom przed nadmierną ilością światła słonecznego. Dodatkowo, w porównaniu do klasycznych, materiałowych rolet, bardzo łatwo się je czyści. Ważną rolę żaluzje na okna odgrywają szczególnie w domach z poddaszem. Dowiedz się, w jakich pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej! Porady przygotowaliśmy we współpracy ze specjalistami marki VELUX.

Z tekstu dowiesz się:

  • jakie zalety mają żaluzje zamontowane na oknie w kuchni,
  • dlaczego żaluzje na okno dachowe dobrze sprawdzą się w łazience,
  • co sprawia, że żaluzje są wyjątkowo wytrzymałe.

Żaluzje to popularny rodzaj wyposażenia okna, dzięki któremu możemy regulować ilość wpadającego światła i zapewnić sobie prywatność w domowym zaciszu. Warto więc spośród wielu dostępnych na rynku modeli wybrać taki, który będzie inwestycją na długie lata. W których pomieszczeniach na poddaszu warto zamontować żaluzję, a nie klasyczną roletę?

zaluzje w jakich pomieszczeniach na poddaszu sprawdza sie najlepiej

Kuchnia na poddaszu

Klasyczne i ponadczasowe żaluzje na okna dachowe świetnie sprawdzą się także w kuchni, gdzie istnieje duże ryzyko zabrudzenia podczas przygotowywania posiłków. Tekstylia w dużym stopniu wchłaniają parę wodną uwalniającą się podczas gotowania. Trudniej także usunąć z nich plamy z potraw czy pryskającego tłuszczu. Wskutek tego po pewnym czasie użytkowania rolety materiałowe przestałyby wyglądać estetycznie. Z kolei bardzo częste pranie mogłoby sprawić, że nie prezentowałyby się tak dobrze jak wcześniej.

Ze względu na łatwość utrzymania żaluzji w czystości problemy związane z tłuszczem i wilgocią w ogóle ich nie dotyczą. Możesz je z łatwością umyć – w przypadku niewielkich, codziennych zabrudzeń wystarczy mokra szmatka z delikatnym detergentem. Do gruntownego czyszczenia (na przykład w wannie pod bieżącą wodą) wiele żaluzji możesz bez problemu zdjąć. Produkty VELUX są instalowane metodą Pick&Click!®, dzięki której zdejmowanie i ponowne zakładanie z łatwością przeprowadzisz samodzielnie.

Żaluzje   pozwalają też kontrolować ilość światła, nie wyciemniając pomieszczenia całkowicie (pełne zaciemnienie, jeśli takiego potrzebujesz, zagwarantują na przykład rolety zaciemniające). Dzięki temu zyskujesz większy komfort podczas gotowania i wszystkich innych czynności wykonywanych na co dzień w kuchni.

Żaluzje w łazience – dlaczego warto?

Żaluzje jeszcze kilka lat temu były używane we wszystkich pomieszczeniach w domu, jednak dziś kojarzą się głównie z łazienką. Dlaczego to właśnie tutaj sprawdzają się najlepiej? Przede wszystkim ze względu na wysoką odporność na wilgoć, która pojawia się w tym pomieszczeniu chociażby w postaci pary wodnej po gorącej kąpieli.

Dodatkową zaletą jest gwarancja poczucia prywatności, które w łazience jest bardzo ważne.  Dzięki regulacji żaluzji możesz się czuć swobodnie w pomieszczeniu, a jednocześnie dowolnie kontrolować ilość wpadającego do niego światła.

Szeroki wybór kolorów żaluzji – w ofercie VELUX jest ich 9 – pozwoli Ci podkreślić aranżację każdego wnętrza. W końcu do łazienki pasuje nie tylko biel!

Żaluzje wewnętrzne – trwałość

Dobre żaluzje na okna składają się z listew wykonanych z lakierowanego aluminium. To bardzo trwały i odporny na uszkodzenia materiał, więc tego rodzaju wyposażenie z pewnością przetrwa długie lata we wszystkich pomieszczeniach na poddaszu.

Nowoczesne żaluzje są zamontowane w smukłych i eleganckich prowadnicach bocznych, również aluminiowych. Co ważne, obecnie wykonuje się je w technologii bezsznurkowej, a to zwiększa ich bezpieczeństwo oraz estetykę. Ich położenie kontroluje się obrotowym uchwytem, który możesz zamontować w dowolnym miejscu na szynie bocznej.

Zwróć uwagę na to, że żaluzje powinny być kompatybilne z oknem. Dlatego dobrym pomysłem jest wybór produktów VELUX, które idealnie pasują do okien dachowych tej marki. Ich dodatkową zaletą jest szybka i bezproblemowa konserwacja oraz fakt, że mają szerokie zastosowanie w aranżacji wnętrz.

Żaluzje okienne to najlepszy wybór do łazienki i kuchni na poddaszu, ale także do innych pomieszczeń narażonych na wilgoć, na przykład pralni. Sprawdź ofertę VELUX, wybierz wyposażenie do swojego okna dachowego i ciesz się prywatnością, odpowiednią ilością światła w pomieszczeniu i nowoczesnym designem.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii