poniedziałek, 16 maja, 2022
Strona głównaWykończeniaOknaRolety dzień-noc – wybór koloru

Rolety dzień-noc – wybór koloru

Rolety dzień-noc dostępne na rynku są oferowane w bardzo zróżnicowanej kolorystyce. Można spotkać zarówno neutralne, stonowane kolory, jak i barwy neonowe, intensywne. Który kolor sprawdzi się w dużym, przestronnym wnętrzu, a który w niewielkim i wąskim pomieszczeniu? Jakie barwy oddają styl nowoczesny, a jakie pasują do stylu minimalistycznego?

Rolety dzień-noc – co pasuje?

Oto kilka wskazówek, które warto wziąć pod uwagę podczas wybierania koloru rolet do danego typu wnętrza.

  • Wnętrza nowoczesne – w przypadku wnętrz nowoczesnych najlepszym wyborem będą rolety multikolorowe.
  • Wnętrza jasne – do jasnych wnętrz pasuje wiele rozmaitych wariantów kolorystycznych. Sprawdzą się tutaj zarówno ciemne, jak i jasne odcienie. Pamiętajmy o tym, że rolety dzień-noc chronią przed słońcem zawsze w taki sam sposób, niezależnie od tego, na jaką ich barwę postawiliśmy.
  • Wnętrza minimalistyczne – do stylu minimalistycznego pasują rolety dzień-noc w odcieniach szarości, bieli lub czerni. Nie należy stawiać tutaj na ekstrawagancję.
    Wnętrza ciemne – do ciemnych miejsc, w których panuje półmrok lub które zostały urządzone z użyciem ciemnej palety kolorów najbardziej pasują rolety w neutralnych bądź intensywnych barwach, ale wyłącznie w ich ciemniejszych tonacjach, takich jak brąz, szarość, fiolet czy granat.
  • Wnętrza małe lub wąskie – wnętrza o niedużym metrażu powinny być urządzane tylko w jasnych kolorach. Wszelkie pastele, beże oraz biele mają zdolność odbijania światła, dzięki czemu dane pomieszczenie zostaje optycznie powiększone.

Szukasz rolety dzień-noc? Odwiedź: https://rolety.eu/pl/11-rolety-dzien-noc

Roleta dzień-noc w kuchniPonadczasowe barwy rolet dzień-noc

Jakie rolety dzień-noc będą prezentowały odcień uniwersalny, ponadczasowy? W tym celu sprawdzają się kolory w neutralnych tonacjach, czyli takie, które nie są ani zbyt ciepłe, ani zbyt zimne. Klasycznymi przykładami będą tutaj: len, biały, beż, słomkowy, popiel, ecru. Stanowią one uniwersalną klasykę, która nigdy nie wychodzi z mody i pasuje do każdego rodzaju wnętrza. Sprawdzają się w pomieszczeniach o różnej wielkości, różnym poziomie nasłonecznienia, mebli, akcesoriów oraz dodatków.

Rolety dzień-noc – niewłaściwe kolory

W przypadku pomieszczeń z elementami geometrycznymi, urządzonych w szarych, białych lub czarnych tonacjach (zwłaszcza w stylu minimalistycznym czy nowoczesnym) należy zrezygnować z jaskrawych odcieni, do których należą np. limonkowy czy pomarańczowy. Oprócz bieli i szarości w ich wypadku sprawdzą się również barwy fioletowe oraz niebieskie.
Pamiętajmy również o najbardziej znanych połączeniach kontrastujących, którymi są: czerwony-fioletowy, żółty-fioletowy oraz niebieski-pomarańczowy. Te barwy ewidentnie się ze sobą gryzą i nawet najodważniejsi użytkownicy powinni zrezygnować z takich połączeń. Osoby, które lubią stonowane rozwiązania tym bardziej powinny uważać na te odcienie.

Zobacz także: http://portalnews.pl/aranzacja-salonu-glowne-zasady/

W przypadku wyboru koloru rolet należy również pamiętać o wpływie poszczególnych barw na nasze samopoczucie, czyli jego działaniu psychologicznym. Jest ono faktem naukowym, z którym warto się liczyć, jeśli zależy nam na naszym komforcie i dobrym samopoczuciu każdego dnia. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jak poszczególne kolory wpływają na nasz stan, zapoznajmy się z artykułami na temat psychologii kolorów.

Artykuł powstał we współpracy z rolety.eu

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii