poniedziałek, 20 czerwca, 2022
Strona głównaWykończeniaOknaShuttersy - nowoczesne okiennice do domu

Shuttersy – nowoczesne okiennice do domu

Odwieczne pytanie, jakie stawiamy sobie na etapie meblowania swojego nowego domu czy mieszkania: żaluzje czy rolety? Jednak coraz częściej pojawia się również trzecia możliwość, która skradła serca wielu miłośników nowoczesnych, a zarazem klasycznych rozwiązań. Shuttersy, czyli okiennice wewnętrzne, które z każdym rokiem zyskują na popularności. Shuttersy albo się kocha, albo się nienawidzi. Jednak shuttersy są tak uniwersalne i wyjątkowe, że po prostu nie da się ich nie docenić. Czym są shuttersy, jak je zamontować i dlaczego warto? Odpowiadamy na najważniejsze pytania.

Czym są shuttersy?

To nic innego jak nowoczesne, drewniane okiennice wewnętrzne, które spełniają kilka ważnych wymagań jednocześnie. Ich podstawowym i najważniejszym zadaniem jest kontrola ilości wpadającego światła słonecznego do pomieszczenia. Oprócz tego, shuttersy skutecznie zapewniają intymność i prywatność, co jest szczególnie istotne w przypadku mieszkań parterowych, gdzie wścibscy sąsiedzi od czasu do czasu lubią skontrolować, co się dzieje w Waszym domu. Jednak shuutersy to nie tylko praktyczność. Okiennice wewnętrzne to również element aranżacji wnętrz, która może zmienić nudne, niezbyt ciekawe wnętrze w stylową, pełną uroku przestrzeń mieszkalną.

Jak zbudowane są shuttersy?

Okiennice składają się z co najmniej jedno panelu drewnianego, który stanowi ramę dla poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Do drewnianej ramy przymocowuje się lamele, czyli niewielkie profile, w których z kolei pod odpowiednim kątem montuje się deseczki stanowiące o ilości wpadającego światła naturalnego do pomieszczenia. Shuttersy mogą niektórym do złudzenia przypominać drewniane żaluzje. Okiennice wewnętrzne jednak prezentują się zdecydowanie bardziej stylowo, a ich solidne wykończenie gwarantuje kilkanaście lat zadowolenia z ich użytkowania.

Rodzaje shuttersów

Okiennice wewnętrzne występują w kilku wariantach, dzięki którym możemy przystosować ich wygląd i sposób użytkowania do naszych potrzeb. Lamele w shuttersach mogą być montowane w sposób nieruchomy lub regulowany, co daje nam możliwość dostosowania ilości wpadania światła słonecznego do pomieszczenia, jak również kąta padania promieni słonecznych

Shuttersy rozwierne

Shuttersy rozwierne

roles.pl

Najbardziej powszechny rodzaj shuttersów dostępnych na rynku. Okiennice rozwierne to optymalne rozwiązanie dla okien średniej wielkości oraz okien położonych na niższych wysokościach. Shuttersy w pełnym złożeniu dają satysfakcjonującą ilość światła naturalnego. Złożenie okiennic jest niezwykle proste, dlatego nawet dzieci z łatwością  poradzą sobie z tym zadaniem. Wielką zaleta okiennic rozwiernych jest mała ilość miejsca, jakie potrzebne jest do ich złożenia. Nadają się nawet do niewielkich sypialń czy pokojów dziecięcych. Wartością dodaną shuttersów składanych jest ich wartość estetyczna; prezentują się nienagannie zarówno w pełnym złożeniu, jak i rozłożeniu.

Shuttersy składane

Shuttersy składane

glamloft.pl

Mechanizm, za pomocą którego możliwe jest złożenie okiennic działa na zasadzie harmonijki. Optymalne rozwiązanie dla małych pomieszczeń, gdzie shuttersy rozwierne nie mają racji bytu. Złożone shuttersy świetnie się prezentują, dlatego też są pierwszym wyborem w aranżacji niewielkich pokojów dziennych, dziecięcych czy sypialń, gdzie zależy nam na jak największej oszczędności powierzchni użytkowej.

Shuttersy przesuwne

Shuttersy przesuwneartdrewniane.com.pl

Podobnie jak okiennice składane, shuttersy przesuwne doskonale sprawdzają się w małych pomieszczeniach. Są również optymalnym rozwiązaniem dla drzwi tarasowych czy balkonowych, gdzie częstotliwość ich użytkowania nie pozwala na zastosowanie shuttersów składanych czy rozwiernych. Mechanizm działania shuttersów przesuwnych pozwala na ich użytkowanie nawet w najbardziej wymagających pomieszczeniach.

Dlaczego warto postawić na shuttersy?

Rozwiązanie,k które łączy w sobie walory estetyczne i praktyczne. Różnorodność modeli i kolorystyki okiennic wewnętrznych pozwala na bawienie się konwencją. Shuttersy doskonale wpisują się niemal w każdą koncepcję interior designu, dlatego coraz częściej zastępują tradycyjne rolety czy żaluzje. Rozwiązanie dla miłośników nowoczesnych rozwiązań, które w dalszym ciągu niosą w sobie nutę klasyki i elegancji.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii