sobota, 27 sierpnia, 2022
Strona głównaAranżacja wnętrz z pomysłem3 kroki do wyboru odpowiedniego obrazu do salonu

3 kroki do wyboru odpowiedniego obrazu do salonu

Obrazy do salonu – jest ich na rynku na prawdę duży wybór. Grunt, to postawić na takie, które będą komponowały się z przestrzenią i jednocześnie ją podkreślały. Często dobrym wyborem jest też odcięcie się od stylistyki, jako swoiste przełamanie aranżacji. Na co jednak powinniśmy zwrócić uwagę wybierając obraz do jednego z najbardziej reprezentacyjnego pomieszczenia w naszym domu?


Obrazy do salonu – po pierwsze: znajdź wolną przestrzeń

Pierwszym i najważniejszym krokiem do rozpoczęcia przygody z wyborem odpowiedniego obrazu do salonu jest znalezienie na niego miejsca. Najczęściej sprawdza się przestrzeń nad sofą. Dzięki temu uda nam się stworzyć przytulną dzienną strefę relaksu. Obraz bardzo dobrze będzie się prezentował w towarzystwie komody. Powieszony nad nią dobrze skomponuje się z pozostałymi dodatkami. Można także powiesić go nad stołem. Oczywiście nie trzeba zamieszczać obrazów w tych trzech miejscach jednocześnie. Równie dobrze warto postawić na jedno z nich. To już kwestia indywidualnych preferencji. Cały czas warto mieć na uwadze jednak to, że często mniej znaczy więcej.

Gdzie nie powinno się natomiast zamieszczać obrazów? Głównie nad telewizorem czy też innymi elektrycznymi urządzeniami, ponieważ skutecznie mogą one odwrócić od nich naszą uwagę.

Rozmiar obrazu do salonu ma znaczenie

Malarstwo współczesne, młoda sztuka, a może plakat – jeśli już zdecydowaliśmy się na wybór rodzaju obrazu, a także wiemy, gdzie go powiesimy przyszła pora na wybór rozmiaru. Tutaj jesteśmy uzależnieni od dostępnego miejsca. Nawet jeśli mamy go sporo, nie musimy od razu decydować się na wybór wielkoformatowego płótna. Można postawić na kilka o zbliżonej tematyce.

Po trzecie: rama do obrazu

Bardzo ważna w odbiorze danego obrazu jest rama. Istotne jest, aby była ona odpowiednio dobrana zarówno do naszego stylu, jak i indywidualnych upodobań. Dobre galerie sztuki oprawiają obrazy do salonu na miejscu, co znacznie skraca proces wyboru odpowiedniego płótna, a tym samym, jego wykorzystanie jako element dekoracyjny pomieszczenia. Jeśli decydujemy się na powieszenie kilku obrazów, to dobrym rozwiązaniem będzie oprawienie je w takie same ramy, zarówno pod względem kolorystycznym, jak i materiałowym. Dzięki temu zyskamy przestrzeń ozdobioną takimi samymi dekoracjami, co da nam efekt harmonii i spójności. Nie jest to jednak reguła. Niektórzy przecież są miłośnikami eklektyzmu, który dobrze zaplanowany, prezentuje się równie przyjemnie dla oczu.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii