poniedziałek, 20 czerwca, 2022
Strona głównaAranżacja wnętrz z pomysłemTrendy wnętrzarskie 2021 – nowa definicja mieszkania

Trendy wnętrzarskie 2021 – nowa definicja mieszkania

2020 rok przez większość z nas zostanie zapamiętany jako rok pandemii koronawirusa, która dosłownie przejęła kontrolę nad życiem miliardów ludzi na całym świecie. Tegoroczne wydarzenia wywarły niemały wpływ również na sposób urządzania wnętrz, w których pierwsze skrzypce gra obecnie funkcjonalność. Przed erą koronawirusa w dużej mierze to estetyka determinowała design naszych mieszkań, ale obecnie to komfort i praktyczny charakter wnętrz pozwala osiągnąć zadowalający efekt aranżacyjny.

Choć funkcjonalność od dawien dawna była wyznacznikiem wnętrz urządzonych z pomysłem, to 2020 rok okazał się przełomowy pod względem wnętrzarskich priorytetów. Urządzając mieszkanie w tych trudnych czasach zdecydowanie więcej uwagi poświęcamy praktyczności i wielofunkcyjności wyposażenia pomieszczeń, a dopiero w następnej kolejności oceniamy ich walory estetyczne. – W nowym roku pójdziemy w stronę praktycznych i wygodnych rozwiązań we wnętrzach. Na pierwszym miejscu postawimy komfort i bezpieczeństwo. Efekty specjalne i wyszukana stylistyka odejdą na jakiś czas na drugi plan – zapowiada Michał Kichler, Product Marketing Manager w firmie Häfele.

Wnętrza 2021

Wnętrza 2021 – Home office jako nowa rzeczywistość

Praca zdalna jeszcze przed wybuchem pandemii zyskiwała na popularności, jednak to w 2020 roku wielu pracowników zamieniło swoje gabinety w biurowcach na home office. Aby podczas pracy w domu zachować maksymalną produktywność, należy zadbać o odpowiednie warunki przestrzenne. W tym celu warto wygospodarować jeden osobny pokój, który będzie pełnił funkcję biura, lub wydzielić strefę biurową w innym pomieszczeniu – salonie, sypialni, a nawet kuchni. – Nie da się ukryć, że żyjemy w rzeczywistości workplace 3.0. Dom stał się drugim biurem. Potrzebujemy zatem dobrej aranżacji. Niekiedy będziemy zmuszeni wprowadzić zupełne nowości do przestrzeni, którą dysponujemy – zauważa ekspert. – Wówczas z pomocą przychodzą nam takie rozwiązania jak stoły wysuwane z szuflady, przy których możemy popracować z kuchni, okucie do podnoszenia blatów stołów Tavoflex lub łóżko i biurko w jednym meblu, czyli Tavoletto.

Modne wnetrza 2021

Coraz szersza dostępność mebli o wielofunkcyjnym charakterze znacznie ułatwia urządzenie domowego biura. Umiejętna adaptacja miejsca do pracy bez zbędnego marnotrawstwa cennego metrażu, w czym pomaga wykorzystanie mebli modułowych czy modeli z ruchomymi elementami, pozwala zachować maksymalną funkcjonalność domowych pomieszczeń. Aranżacja sypialni z łóżkiem-biurkiem w roli głównej to nie tylko świetny sposób na oszczędność przestrzeni, ale przede wszystkim kolejny krok w stronę nowoczesnego i estetycznego wnętrza sprzyjającego efektywnej pracy z domu.

Wnetrzarskie trendy 2021

Wielofunkcyjność mebli nie może jednak całkowicie przysłonić nam innych niezwykle istotnych zasad urządzania biura domowego. Optymalne oświetlenie będące synergią światła naturalnego i sztucznego, biurko z szerokim blatem i regulacją wysokości czy wreszcie dobrze wyprofilowany fotel to tylko kilka z kluczowych elementów wyposażenia, które powinny pojawić się w home office.

Home office 2021

Co ciekawe, wraz z nastaniem mody na pracę zdalną w wielu mieszkaniach rezygnuje się z dużych, otwartych pomieszczeń na rzecz wydzielonych stref użytkowych. Przyczyn takiego zjawiska można upatrywać w psychicznym lęku przed otwartymi przestrzeniami, które w czasie pandemią kojarzą się z zagrożeniem.

Wnętrzarskie trendy 2021 – nowoczesne mieszkanie a przechowywanie

Zagospodarowanie przestrzeni do przechowywania często przyczynia się do zachowania optymalnej funkcjonalności w mieszkaniach, dlatego w trendach wnętrzarskich na 2021 rok będą królować praktyczne rozwiązania. Warto rozważyć montaż szafek kuchennych cargo, które pozwalają stworzyć coś na kształt mini-spiżarni, co w dobie pandemii i większych zakupów spożywczych zadziała na korzyść optymalizacji przestrzeni. Podobną strategię wnętrzarską warto zastosować w łazience czy też w przedpokoju, gdzie pojemna szafa w zabudowie może pełnić funkcję garderoby i składziku gospodarczego.

Aranzacja wnetrz 2021

Zarządzanie oświetleniem w nowoczesnym wydaniu

Wybór odpowiedniego oświetlenia przekłada się na funkcjonalność nie tylko biura, ale i całego mieszkania, dlatego trendy w oświetleniu na 2021 rok będą stały pod znakiem nowoczesności i wysokiej wydajności. Innowacyjne systemy oświetlenia zarządzane za pomocą aplikacji to przyszłość aranżacji wnętrz, które stwarzają całkowicie nowe możliwości w zakresie optymalizacji przestrzeni biurowej, ale również strefy kuchennej czy wypoczynkowej. Co więcej – oświetlenie nowej generacji to szansa na uzyskanie komfortu użytkowania wnętrz przy jednoczesnym wzbogaceniu ich o stylowy akcent.

Czasy, kiedy obsługa systemów oświetleniowych ograniczała się do włączania i wyłączania poszczególnych punktów rozlokowanych na przestrzeni całego mieszkania powoli odchodzą w zapomnienie. Nowoczesne oświetlenie takie jak LOOX LED pozwala dostosować nie tylko natężenie światła w pomieszczeniach, ale także jego temperaturę. A to wszystko można uzyskać za pomocą kilku kliknięć na telefonie i to jeszcze przed przekroczeniem progu domu. – Chcemy mieć kontrolę nad tym, co dzieje się w mieszkaniu, także pod naszą nieobecność, więc potrzebujemy rozwiązań smart. Jednym z nich jest nasz inteligentny system oświetleniowy piątej generacji. Niezastąpiony w kwestii funkcjonalności, a pod względem estetyki świetnie uzupełni np. wnętrze urządzone w minimalistycznym stylu, który wciąż będzie królował na polskich salonach – wyjaśnia Michał Kichler.

Wnetrza 2021

Trendy wnętrzarskie 2021 – ergonomia w stylu vintage

Ponadczasowa użyteczność i uniwersalność wnętrz wcale nie musi wzajemnie wykluczać się z ich oryginalnym wystrojem. Ten można uzyskać poprzez nadanie „drugiego życia” meblom sprzed kilkudziesięciu lat. – W modzie jest renowacja mebli z czasów PRL. Pojawiły się wręcz firmy, które się w tym wyspecjalizowały. To często są rzeczy niezłe stylistycznie, ergonomiczne, bo projektowane z myślą o małych mieszkaniach – zauważa ekspert. Nowych elementów interior designu wcale nie trzeba daleko szukać – na strychach naszych krewnych wciąż mogą zalegać meble, które po lekkim liftingu mogą stać się stylową ozdobą funkcjonalnej aranżacji.

Trendy wnętrzarskie 2021 mimo wszystko skupią się na adaptacji domowej przestrzeni biurowej, która z pomocą kilku sprytnych rozwiązań aranżacyjnych może stać się świątynią produktywności.

na podstawie mat. prasowych

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii