Siła antyku - kolekcja Attyka

Siła antyku - kolekcja AttykaOświetlenie odgrywa ogromną rolę we wnętrzach urządzonych w stylu retro. Odpowiednio dobrane lampy nie tylko rozjaśniają ciemne pomieszczenia, ale również podkreślają urok starych, drewnianych mebli.

Koneserom antycznego piękna firma Technolux dedykuje nową kolekcję lamp Attyka, która kolorem i zdobieniami wpisuje się w wystrój eleganckich salonów.

Antyk w złotej oprawie

Kolor złoty od wieków stanowił symbol dobrobytu, zdobiąc królewskie pałace i szlacheckie dworki. Nie bez powodu pojawił się również w kolekcji lamp Attyka firmy Technolux. Projektanci firmy Technolux tworząc tę linię, po inspirację sięgnęli wprost do antycznej epoki. Nieskazitelne wykończenia brzegów i perfekcyjnie wyprofilowane połączenia poszczególnych części wyraźnie akcentują kult starożytnego piękna i dążenia do ideału. Stelaż lamp oraz ozdobne ornamenty wokół kloszy wykonane zostały ze znalu, przypominającego swym kolorem złoto. Dzięki temu oprawy oświetleniowe z kolekcji Attyka prezentują się niezwykle elegancko, a swym urokiem i dostojnością wzbogacą wystrój każdego wnętrza. Złociste elementy idealnie współgrają z kloszami z matowionego szkła imitującego marmur, tworząc świetlistą kompozycję, która przyciąga wzrok. Dodatkowo zwisy umieszczone zostały na długich łańcuchach, które podkreślają majestatyczność lamp. Kolekcja Attyka firmy Technolux doda naszym mieszkaniom splendoru i elegancji.

Potęga złota

Kolekcja Attyka firmy Technolux to propozycja dla osób ceniących sobie wyszukane dekoracje i niebanalne rozwiązania. Odnaleźć w niej można pojedynczy kinkiet oraz pięć zwisów, różniących się od siebie rozmiarem oraz ilością kloszy. Dzięki temu z łatwością dobierzemy lampy odpowiednio dapsowane do wielkości pomieszczenia. W przestronnych salonach lub wysokich mieszkaniach w kamienicy idealnie sprawdzą się trzy największe zwisy – model Attyka IX, Attyka XI oraz Attyka XV. Masywny stelaż oraz duża liczba kloszy zagospodarują wolną przestrzeń pod sufitem, jednocześnie dopełniając wystrój całego wnętrza. Dwie nieco mniejsze, wiszące lampy świetnie prezentować się będą natomiast w bardziej kameralnych pomieszczeniach, idealne współgrając z poteżnymi dębowymi meblami. Kinkiet wykorzystać możemy w celu doświetlenia zakamarków mieszkania, a zawieszony tuż kolo lustra, okaże się niezwykle przydatnym elementem, szczególnie podczas robienia makijażu.

Antyk był natchnieniem dla wielu artystów i architektów. Liczne akcenty nawiązujące do tej epoki pojawiały się nie tylko na obrazach, czy rzeźbach, ale również na przedmiotach codziennego użytku. Za sprawą kolekcji lamp Attyka formy Technolux wniesiemy do naszych wnętrz odrobinę starożytnego przepychu. Niewątpliwą zaletą kolekcji Attyka jest również przystępna cena lamp. Oprawy oświetleniowe są eleganckie i niezwykle ozdobne, a przy tym odpowiednie na każdą kieszeń.