piątek, 26 sierpnia, 2022
Strona głównaOświetlenieOświetlenie łazienkowe OSRAM - skuteczne i bezpieczne

Oświetlenie łazienkowe OSRAM – skuteczne i bezpieczne

Oświetlenie łazienkowe OSRAM - skuteczne i bezpieczneŁazienka to miejsce, gdzie zaczynamy i kończymy dzień, biorąc orzeźwiający prysznic, czy relaksującą kąpiel. Wyjątkową rolę w takim momencie odgrywa właściwie dobrane oświetlenie, szczególnie, że wiele łazienek pozbawionych jest okien.

Odpowiednie oświetlenie tworzy dobrą atmosferę i może uczynić z łazienki prawdziwe SPA. Ciepłe światło wpływa na dobry nastrój i pomaga naładować energię na cały dzień. Ponieważ większość powierzchni w łazience odbija światło, pewnym problemem podczas projektowania wnętrza może okazać się efekt olśnienia. Dlatego, planując jasność i oświetlenie w łazience, należy wziąć pod uwagę kolor ścian i płytek. Ciemne powierzchnie pochłaniają światło i dlatego łazienki utrzymane w ciemnej tonacji wymagają lepszej iluminacji. Ważne jest także bezpieczeństwo. Ze względu na to, że w łazience instalacja elektryczna znajduje się w bliskim sąsiedztwie wody, należy pamiętać o odpowiednim stopniu ochrony (przynajmniej IP X4 w odległości do 60 cm od wanny lub prysznica).

Kluczowe elementy wystroju łazienki, które należy doświetlić to tło i lustra. W oświetlaniu tła w łazience najlepiej sprawdzają się sufitowe oprawy wyposażone w wysokiej jakości białe mleczne szkło. Dają one jasne bezolśnieniowe światło i mogą znajdować się w bezpośredniej bliskości wanny bądź prysznica. Nowoczesny obrotowo-pochylny reflektor umożliwia oświetlenie kierunkowe, iluminując konkretny przedmiot.

Oświetlenie sufitowe w łazience

Oświetlenie sufitowe w łazience ma za zadanie nie tylko odpowiednio rozjaśnić pomieszczenie, lecz także przyczynić się do stworzenia miłej atmosfery. Takie kryteria spełniają żarówki halogenowe firmy OSRAM, dające 100% wysokiej jakości światła natychmiast po włączeniu. Dzięki doskonałemu oddawaniu barw, znakomicie nadają się do tworzenia oświetlenia akcentującego wnętrze. Żarówki halogenowe można także ściemniać, co również pomaga w stworzeniu odpowiedniej atmosfery. Z grupy produktów halogenowych polecamy np. żarówki o klasycznym kształcie – Halogen Classic, żarówki z reflektorem parabolicznym i trzonkiem GU10Halopar Superstar, żarówki z reflektorem dichroicznym– Decostar 51 Superstar, niskonapięciowe żarówki halogenowe z trzonkiem kołkowym – Halostar Superstar, a także żarówki z trzonkiem G9 – Halopin Superstar.

Kolejną grupą produktów, doskonale oświetlających łazienkę są coraz częściej wybierane lampy LED. Zapewniają do 90% oszczędności energii w porównaniu ze standardowymi żarówkami, a ich oferta jest tak szeroka, że można znaleźć rozwiązania zarówno do oświetlenia tła, jak i innych elementów wnętrza. Uwagę przyciąga innowacyjne wzornictwo oraz unowocześnienia, które wciąż są wprowadzane w wielu rozwiązaniach, np. możliwość ściemniania niektórych modeli. Najważniejsza jest jednak energooszczędność oraz wyjątkowo długa trwałość lamp LED, skutkująca brakiem konieczności wymiany lampy.

Oprawy sufitowe LED firmy OSRAM, np. LED Rondel, Kit LED Classic i Pro, czy OSRAM Softlite oszczędzają energię i wytwarzają ciepłe białe światło, pozytywnie wpływające na nastrój. Lampy LED nadają się też doskonale jako źródła światła do półek, szafek, czy gablot. Zapewniają właściwy poziom bezolśnieniowego oświetlenia, dostarczając jasnej, miłej dla oka barwy. LEDy łączą w sobie względy ekonomiczne z długą trwałością i najwyższą jakością światła.

Firma OSRAM oferuje szeroki zakres wysokowydajnych lamp klasycznych i reflektorowych LED w różnych rozmiarach, kształtach oraz o zróżnicowanym poziomie ilości światła. Lampy te wytwarzają maksymalny poziom natężenia oświetlenia od razu po włączeniu.

Oświetlenie łazienkowe OSRAM - skuteczne i bezpieczne

Oświetlenie łazienkowe OSRAM - skuteczne i bezpieczneRekomendowane lampy LED do łazienek to:

  • LED STAR CLASSIC – A, B, P i Globe – lampy LED o wyjątkowo długiej trwałości w kształcie tradycyjnej żarówki, odporne na wstrząsy i drgania, pozbawione promieniowania UV i podczerwonego w wiązce światła
  • LED Retrofit Classic – lampy w stylu retro do stylowej łazienki
  • LED Superstar Par 16 – ekonomiczne reflektory kierunkowe o trzonku GU10 i napięciu 230 V, emitujące białe światło nowej generacji
  • LEDinestra – profesjonalne lampy dla napięcia sieciowego, proste i bezpośrednie zamienniki konwencjonalnych żarówek rurkowych, doskonale oświetlające lustra
  • Tuby LED – zamienniki świetlówek liniowych z rodziny Subsitube – Value, Basic, Advanced oraz Advanced Ultra Output

Więcej na www.osram.pl / www.ledukacja.pl

{source}<iframe width=”750″ height=”420″ src=”https://www.youtube.com/embed/bb2E245M-DA” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>{/source}

Oświetlenie łazienkowe OSRAM - skuteczne i bezpieczne

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii