Nowoczesne zegary dekoracyjne

Autor: Joanna Aleksandruk
Zdjęcia: NEXTIME

Upływ czasu jest nieunikniony. Sekundy, minuty i godziny niekiedy mijają w zatrważająco szybkim tempie, a innym razem mozolnie upływają w oczekiwaniu na coś ważnego.

Większość z nas doświadczyła już złudzenia, w którym mieliśmy wrażenie nierównomiernego upływu czasu. Współcześnie cały świat żyje na czas. Każdy dom, lokal, pomieszczenie, w którym przebywają ludzie bądź wnętrza pracowniczych punktów wyposażone są w tego typu akcesoria. Warto więc zastanowić się nad zakupem idealnego zegara, aby czas upływał nam w nowoczesnej, designerskiej oprawie.

Nowoczesne zegary dekoracyjneNowoczesne zegary dekoracyjneNowoczesne zegary dekoracyjne

Właściwie to zegary sprawiają, że człowiek przeniósł abstrakcję na materialne rzeczy, nad którymi możemy w pewien sposób zapanować. Zegary sprawiają, że odmierzanie czasu staje się przyjemne i stylowe. Dzięki pięknie zdobionym akcesoriom, dostępnym w przeróżnych kształtach i formach, stylowe zegary dekoracyjne prezentują się niesamowicie na każdej ścianie, biurku czy komodzie. Klasyczne zegary, wyeksponowane w unikalny sposób, dodają każdemu wnętrzu szyku, niepowtarzalności i oryginalnego charakteru.

Zegary od wieków stanowią nie tylko element użytkowy, który odmierza czas, ale są również elementem dekoracyjnym i wyposażenia wnętrza. Bez wątpienia zegar dodaje każdemu pomieszczeniu dużo uroku. Wśród bogatej oferty producentów klienci wybierają oryginalne rozwiązania i unikalne wzory.

Dawniej zegary były dużymi urządzeniami wyposażonymi w tykające mechanizmy i kukułki. Wymagały nakręcania, wydawały dźwięki – wręcz tętniły życiem. Głośne tykanie o pełnych godzinach lub nawet co dwa kwadranse wydawało dodatkowe bicie lub granie kuranta. W dzisiejszych czasach mamy zdecydowanie mniejsze konstrukcje, można je bez problemu wieszać na ścianach, a zamiast nakręcania wystarczy co pewien czas wymienić baterie.

Nowoczesne zegary dekoracyjneNowoczesne zegary dekoracyjne
Nowoczesne zegary dekoracyjneNowoczesne zegary dekoracyjne

W związku z tym można nimi dekorować wnętrza, kierując się wyłącznie swoimi fantazjami. Wiele osób chcąc dodać pomieszczeniom odrobiny historii, kupuje postarzane drewniane zegary. Taka dekoracja świetnie współgra ze stylowymi wnętrzami, rządzonymi w duchu klasyki i retro. Doskonałym uzupełnieniem będą antyczne dodatki i meble.

Poza funkcją dekoracyjną, zegary odgrywają rolę strażnika czasu. Choć tykanie staje się z czasem uciążliwe, to niekiedy zdarza się, że w przypadku modeli kurantowych, mechanizm takiego zegara się psuje. Wówczas taki zegar albo naprawiamy, albo służy nam jako jedynieelement dekoracyjny domu. Stojące, wielkogabarytowe zegary wspaniale prezentują się w salonach, gabinetach i kancelariach prawnych.

Nowoczesne zegary dekoracyjneZegar to nie tylko konieczność posiadania starego kurantowego modelu, pełnego historii i tajemniczości. Dzisiejszy design stale ulega zmianom. Zegary są jednym z najpopularniejszych tematów wielu światowych projektantów. Niewielkie, zwyczajne, ale wyjątkowo ciekawe modele produkowane są w ofertach limitowanych. Wobec tego można znaleźć zegary, w których zamiast wskazówek pojawiają się szpikulce, sztućce lub wysublimowane elementy. Wśród wielu modeli znajdziemy również te, gdzie zamiast cyfr mamy klawisze klawiatury, wyrażenia algebraiczne bądź ramki na zdjęcia. Dostępne są również modele w odbiciach lustrzanych, a również zegary chodzące do tyłu. Umieszczenie takiego zegara w prostym, stonowanym wnętrzu momentalnie doda mu wyrazistości i charakteru. Dzięki temu wnętrze staje się ciekawe a czas płynie milej i wpływa korzystnie na samopoczucie.

Mówi się, że szczęśliwi czasu nie liczą …

Ale każdy szczęśliwiec zegar powinien mieć. Właściwie chodzi o mierzenie czasu. Dlaczego jest to takie istotne? Odpowiedź jest prosta: ludzie uwielbiają wiedzieć, która jest godzina. Każdy, kto poszukuje zegarka, patrzy na ręce. Jeśli na nadgarstku nie ma tego elementu, wówczas poszukiwania zaczynają się na ścianach i biurkach. Dodatkowo okazuje się, że zegary ścienne to nie jedynie funkcjonalność, ale również znaczenie i styl. Gigantyczne zegary ścienne kosztują trochę więcej, niżeli mniejsze modele. Mimo tego, cieszą oczy i sprawiają, że wnętrze wygląda unikalnie. Ale czy prawidłowo? Należy pamiętać, że nie każdy zegar jest taki sam. Trzeba dodać, że niekiedy spotkać można zegary dziecięce, stereotypowe, nowoczesne lub tematyczne.

Technologie

Jeśli chodzi o technologię, to zegary ścienne mogą być tarczowe lub elektroniczne. Niemniej jednak przeważają zegary tarczowe. To element, który wprowadza do wnętrza osobliwy klimat i mamy pewność, że stoi na straży naszego cennego czasu. Jest odporny na brak prądu, gdzie w przypadku zegarków elektronicznych sprawa nie jest już taka prosta. Zegary ścienne to wręcz ikona i domena każdego domu. Dzisiaj ludzie nie potrafiliby sobie poradzić sobie bez tego typu dodatków.

Nowoczesne zegary dekoracyjneMimo że te elementy pojawiają się wszędzie, ścienne modele nadal cieszą się największą popularnością i szacunkiem. Zegary ścienne uzupełniające nasze mieszkania są rzeczywistym wyrażeniem siebie i sprawieniem, że odnosimy się do tej kwestii zupełnie inaczej. Wnętrze mieszkania i zegary pasują do osobowości, zachowują harmonię i są kolejnym walorem, nad którego zakupem warto się zastanowić. Jesteśmy różni, co wbrew pozorom jest swoistą zaletą i największym atutem ludzi. Jesteśmy w stanie wybrać różną wielkość, kolor, kształt i dekoracyjną aranżację. Podobnie jest przy wyborze odpowiedniego zegara. Szukamy idealnego dla nas modelu.

Odpowiednio dopasowany do wnętrza zegar doda wartości każdemu pomieszczeniu. Czasomierze mogą przecież pojawiać się w każdym pomieszczeniu naszego domu. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taki model wisiał w salonie, pokoju dziecięcym czy sypialni i kuchni. Obecność zegara w przedpokoju i łazience z pewnością docenimy każdego poranka, gdy szykujemy się do wyjścia do pracy. Jeśli szukamy elementów dekoracji ścian, akcesoriów dekoracyjnych, nadających pomieszczeniom oryginalności, to spróbujmy poszukać zegarów. Gwarancją jest fakt, że zależnie od naszego wyboru, modele zegarów staną się swoistą wisienką na torcie naszego.

Nowoczesne zegary dekoracyjneNowoczesne zegary dekoracyjneNowoczesne zegary dekoracyjne

NEXTIME POLSKA s.c.
ul. J. Conrada 63, 31-357 Kraków
tel. +48 12 290 50 25
fax: +48 12 290 50 26
biuro@nextime.pl
 
www.nextime.pl

6 KOMENTARZE

 1. ANNA

  Zielony – SUPER!!!! 😆 😆 😆

 2. ANNA

  Zanim ustaliłabym która godzina dostałabym oczopląsu!

 3. tomi

  Zegarki ścienne to super dodatek. jest ich taki wybór, że naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie

 4. Renia

  Przez długi czas zastanawiałam się czy ta zielona twarz, to ozdoba czy zegar. Fantastyczne.

 5. Jarek

  Fajnie że można znaleźć coś takiego chcąc mieć zegar w domu…Można nim ciekawie przystroić każdy pokój. Do niedawna był tylko wybór taniego plastiku z tykającymi wskazówkami. 😆

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here