piątek, 10 lutego, 2023
Strona głównaOświetlenieNaturalne lampy z drewna - piękno, obok którego trudno jest przejść obojętnie

Naturalne lampy z drewna – piękno, obok którego trudno jest przejść obojętnie

Twoje mieszkanie jest bez wyrazu? Stwórz niepowtarzalny klimat w Twoim wnętrzu z lampami w wyjątkowym skandynawskim stylu od LIGHTWOOD.

Lampy z drewna przestały już kojarzyć się z ciężkimi formami o toczonym kształcie, które znaleźć można jeszcze w salonach naszych dziadków. Niezwykłą popularnością cieszą się ostatnio nieskomplikowane, lekkie w wyrazie, wykonane z najlepszych materiałów lampy w stylu skandynawskim. Z każdym pokoleniem uczymy się cenić piękno i harmonię a więc czerpać wzorce wprost z natury. Nasze salony, sypialnie oraz gabinety coraz częściej nie służą tylko do odpoczynku czy też pracy, ale mają wyrażać nas samych. Naprzeciw właśnie takim wymaganiom wychodzi marka LIGHTWOOD z filozofią: „Natural design close to you”.

LIGHTWOOD – marka, którą warto zapamiętać

Naturalny ale nie pozbawiony porządku plan towarzyszył idei projektantów, którzy stworzyli produkt nie tylko spełniający swoją użytkową funkcję ale również taki, którego forma wkomponuje się w całość czyniąc nasze pomieszczenie wyjątkowym i nietuzinkowym. Sprawcami tego pozytywnego wnętrzarskiego zamieszania są absolwenci wydziału Architektury, Technologii Drewna oraz Elektrotechniki, którzy stworzyli ekskluzywną markę o nazwie LIGHTWOOD. Marka słynie z niekonwencjonalnych lamp z drewna, które zachwycają swoją niebagatelną formą oraz nowoczesnym designem. W ofercie można znaleźć lampy podłogowe, stołowe oraz lampy nocne.

Lampy z drewna LIGHTWOOD

Lampy z drewna LIGHTWOOD

Lampy z drewna – kolekcja lamp sztalugowych

Na wyjątkową uwagę zasługuje lampa podłogowa na trójnogu przez projektantów nazywana potocznie sztalugową. Wielbiciele oryginalnych projektów nie przejdą obojętnie obok tej lampy. Jej piękno paradoksalnie bierze się z prostoty oraz surowości. Lampa składa się z klasycznego trójnogu wykonanego z drewna sosnowego, który może być tylko lakierowany zachowując swój surowy wyraz bądź barwiony na czarno, biało a także wenge.

Cech skandynawskiego stylu lampie tej dodaje także chromowany kielich oraz śruby motylkowe wykonane ze stali nierdzewnej, służące również do regulacji rozstawu. Nad całością króluje abażur wykonany z materiału białego, czarnego, brązowego z beżową lamówką oraz czerwonego i biskupiego.

W celu większego komfortu użytkowania zastosowano przewód z włącznikiem nożnym. Przewód również jest dostępny w kolorze białym, czarnym bądź czerwonym. Projektanci postanowili umożliwić użytkownikowi personalizację produktu dając do wyboru każde możliwe zestawienie ze sobą nóg, abażuru oraz przewodu.

Ekskluzywną kolekcję lamp sztalugowych uzupełnia lampa nocna LW16 daleka od banalności, zgrabnie zajmując przestrzeń a wyróżniając się tylko o tyle o ile to potrzebne.

Lampy z drewna LIGHTWOOD

Nowoczesny design

Swą estetyką i pomysłowością cieszą się również także inne lampy podłogowe, szczególnie wyróżnia się model lampy LW17. Projektanci zastosowali tutaj ciekawe rozwiązanie umożliwiając regulację kierunku padania światła poprzez regulację położenia abażuru. Dodatkowym atutem dla użytkownika ma być zastosowanie czerwonego przewodu w oplocie. Wzrok przyciąga również wyjątkowy kształt lampy LW18, która jest połączeniem delikatnej ażurowej formy ze zdecydowanym nowoczesnym designem.   

Zgodnie z założeniami projektantów marka LIGHTWOOD kładzie nacisk zarówno na estetykę, naturalność ale także na precyzję wykonania dlatego każda lampa wykonywana jest ręcznie w małym warsztacie rzemieślniczym.

Wszystkie lampy marki LIGHTWOOD można znaleźć na www.lightwoodsklep.com    

Lampy z drewna LIGHTWOOD

Lampy z drewna LIGHTWOOD

Lampy z drewna LIGHTWOOD

Lampy z drewna LIGHTWOOD

Lampy z drewna LIGHTWOOD

RELATED ARTICLES

3 KOMENTARZE

- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii