Najmodniejsze aranżacje małej łazienki – hity roku 2021

0
mala lazienka 2021

Właściciele małych łazienek nie mają lekko z bardzo prostego powodu. Zdaniem wielu, urządzenie funkcjonalnego i jednocześnie stylowego wnętrza to dość spore wyzwanie aranżacyjne i trudno z tym polemizować. Wysoka poprzeczka ustawiona przez niewielki metraż pomieszczenia nie musi jednak pozbawić nas marzeń o modnej łazience. Z pomocą przychodzą trendy w urządzaniu małej łazienki na 2021 rok, dzięki którym zaprojektowanie nowoczesnego wnętrza stanie się o wiele łatwiejsze.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Sam Duffy (@houseat_no86)

Modne płytki do małej łazienki 2021 w jasnych odcieniach

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów pozwalających optycznie powiększyć niewielkie pomieszczenia jest zastosowanie jasnych pokryć ściennych, podłogowych i sufitowych. Warto zdecydować się na niezwykle funkcjonalne płytki lub panele do łazienki, które na przestrzeni ostatnich miesięcy mocno zyskały na popularności.

Niezawodnym i ponadczasowym rozwiązaniem do małej łazienki okazują się białe płytki i mozaiki gresowe , dzięki którym nawet najmniejsze pomieszczenia zyskują na przestronności i świeżości. Ciekawą alternatywą dla bieli będą płytki łazienkowe w odcieniach kości słoniowej czy beżu, które doskonale wpisują się tegoroczne trendy w urządzaniu małych łazienek.

W 2021 roku projektanci wnętrz stawiają również na panele i płytki do łazienki imitujące drewno, beton czy kamień, czyli wszystkie naturalne materiały wykończeniowe, które w swojej pierwotnej formie są dość trudne w utrzymaniu z uwagi na wilgotne warunki panujące w łazience. Płytki i panele łazienkowe inspirowane naturą można z czystym sumieniem łączyć z jasnymi wykończeniami ścian czy podłóg bez obaw o przytłaczający efekt, którego w małej łazience należy unikać jak ognia.

Mała łazienka 2021 – podwieszane szafki łazienkowe

Jeszcze do niedawna w trendach łazienkowych królowały wolnostojące szafki, które nie są najlepszym rozwiązaniem zwłaszcza do małych łazienek. W najmodniejszych aranżacjach przygotowanych na 2021 rok na próżno szukać topornych mebli łazienkowych, które „zabierają” cenną przestrzeń. Najbardziej optymalnym obecnie rozwiązaniem okazują się wiszące szafki łazienkowe, dzięki którym wnętrze wydaje się większe, lepiej oświetlone i optycznie „lżejsze”. Wybierając meble do małej łazienki warto zwrócić uwagę na modele wąskie, ale wysokie, które pozwolą zagospodarować przestrzeń do przechowywania w sposób maksymalnie korzystny dla komfortu użytkowania małej łazienki.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Hudson Valley Lighting (@huds