piątek, 10 lutego, 2023
Strona głównaSypialniaJakie dekoracje ścienne wybrać do sypialni?

Jakie dekoracje ścienne wybrać do sypialni?

Dekoracje ścienne w sypialni są bardzo ważnym elementem aranżacji. Powinny być one odpowiednio dobrane. Muszą pasować do wystroju wnętrza, ale nie mogą być źródłem bodźców, które zakłócają odpoczynek. Zobacz, jakie dekoracje ścienne wybrać do sypialni.

Jakie obrazy i plakaty wybrać do sypialni?

Do najpopularniejszych dekoracji ściennych do sypialni należą obrazy i plakaty. Mogą one przedstawiać różnego rodzaju motywy: od realistycznych zdjęć, po całkiem abstrakcyjne grafiki. Można tworzyć z nich własne kompozycje lub wybrać jeden z gotowych dyptyków, tryptyków lub kwadryptyków. Na rynku dostępne są obrazy w ramach, na płótnie, na pleksi, aluminium lub PCV. Plakaty natomiast można kupić w formie klasycznej lub samoprzylepnej.

Najczęściej wybieraną dekoracją ścienną są obrazy na płótnie. Mają tę zaletę, że nie trzeba umieszczać ich koniecznie na ścianie. Dobrze sprawdzą się postawione na komodzie lub szafce nocnej. Szeroki wybór sprawia, że każdy może znaleźć grafikę, która najbardziej mu odpowiada. Powodzeniem cieszą się reprodukcje słynnych dzieł malarskich.

Fototapety do sypialni

Dobrym rozwiązaniem do sypialni jest fototapeta, czyli wielkoformatowy wydruk wybranej przez siebie grafiki. Umieszcza się ją na jednej ze ścian. Jest ona doskonałym uzupełnieniem aranżacji, ponieważ pozwala przełamać monotonię, jaką tworzą ściany pomalowane jednym kolorem. We wnętrzach z fototapetą zwykle nie są już konieczne inne dekoracje ścienne.

Fototapeta w sypialni pełni funkcję nie tylko dekoracyjną. Dzięki niej można całkowicie odmienić wnętrze. Wystarczy odpowiednio dopasowana grafika, aby pomieszczenie zostało optycznie powiększone, rozświetlone lub wyglądało na nieco bardziej przytulne.

Fototapety są bardzo łatwe w montażu. Można je położyć samodzielnie. Wystarczy wybrać odpowiedni wzór i materiał, na który ma zostać naniesiona grafika. Dużym powodzeniem cieszą się fototapety samoprzylepne.

Naklejki na ścianę

Ciekawą dekoracją do sypialni są naklejki na ścianę. Jest to najszybszy, najtańszy i najprostszy w montażu sposób na zmianę wyglądu pomieszczenia. Są one dostępne w różnych wariantach i rozmiarach. Co ciekawe, można do nich dobrać naklejki na meble z tym samym motywem.

Naturalne materiały w dekoracji sypialni

Dobrym pomysłem na udekorowanie ściany w sypialni są naturalne materiały. Wystarczy na jednej ze ścian (np. za wezgłowiem łóżka) umieścić aranżację z:

  • drewna,
  • kamienia,
  • naturalnej cegły,
  • betonu,
  • marmuru.

Wybór materiału zależy przede wszystkim od stylu, który dominuje w pomieszczeniu. Najszersze zastosowanie ma drewno. Spotyka się je we wnętrzach chalet, boho, skandynawskich, minimalistycznych, a nawet industrialnych. Często wybierana jest także cegła. Warto pamiętać, że każdy materiał można zastąpić jego imitacją (np. w postaci tapety lub naklejki ściennej).

Lustro na ścianę w sypialni

Na ścianę w sypialni można zamontować także duże lustro. Poleca się je przede wszystkim w pomieszczeniach małych i ciemnych. Odbijające się od niego światło sprawia, że wnętrze wydaje się większe.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii