Akcesoria do łazienki

Akcesoria do domu, a szczególnie do łazienki powinny nie tylko pięknie wyglądać, ale przede wszystkim ułatwiać codzienne czynności. Współcześni projektanci z powodzeniem łączą jednak oba te elementy, dzięki czemu dodatki łazienkowe upiększają przestrzeń oraz upraszczają nam życie. Poniżej kilka ciekawych propozycji na to, co może się przydać w Twojej łazience.

Dodatki do łazienki inspirowane naturą

Aktualnie większość projektowanych wnętrz nawiązuje w dużym stopniu do natury oraz trendów minimalistycznych, nie inaczej jest w przypadku łazienek. Dodatki takie jak mydelniczki, pojemniki na szczoteczki do zębów czy wreszcie wieszaki na ręczniki wykonane są z naturalnych materiałów takich jak, chociażby bambus. W tym miejscu warto również wspomnieć o ciekawej alternatywie dla plastikowych i często niezbyt ładnych koszy na pranie – tzw. brudnik na bieliznę możemy zakupić w wersji wykonanej z bambusa lub grubego płótna, tego typu rozwiązanie będzie się z pewnością prezentować lepiej od plastiku.

Jeżeli w naszej łazience posiadamy okno, doskonałym dodatkiem będą w niej kwiaty, wykorzystajmy do ich posadzenia gliniane donice, a ciekawy efekt z pewnością zaskoczy domowników i gości. Oprócz tego, że pomieszczenie będzie się ładnie prezentować, to wybierając odpowiednie rośliny, poprawimy również mikroklimat w tym pomieszczeniu, a nawet zminimalizujemy problem nadmiernej wilgoci.

Minimalistyczne trendy zakładają przede wszystkim ład i porządek, stąd bardzo polecanym dodatkiem do łazienek będą również wszelkiego rodzaju pojemniki, w których umieścimy kosmetyki oraz inne niezbędne akcesoria.

Nietypowe dodatki do łazienki

Dodatki do łazienki to jednak nie tylko typowe elementy, takie jak kubki na szczotkę do zębów, na rynku dostępnych jest szereg ciekawych pomysłów, z których z pewnością każdy wybierze coś dla siebie. Jednym z nich jest bezdotykowy dozownik na mydło, który, choć nie jest jeszcze tak powszechnie wykorzystywany w domach, to z pewnością warto zastanowić się nad jego zakupem. Jest to prosty gadżet, który w dużym stopniu poprawia higienę w domu (dzięki temu, że nie jest dotykany brudnymi rękoma, nie stanowi siedliska bakterii).

Kolejnym dodatkiem, który doskonale wpisuje się w ideę łączenia funkcji praktycznych z dekoracyjnymi, jest podświetlane lustro łazienkowe. Tego rodzaju lustro wpływa nie tylko na optyczne powiększenie przestrzeni, ale ułatwia również czynności pielęgnacyjne, w tym oczywiście wykonywanie makijażu. Ciekawym pomysłem są lustra z efektem głębi, które tworzy niepowtarzalny i zachwycający efekt wizualny.

Wspomniane wyżej pomysły na dodatki do łazienki to oczywiście tylko niektóre z możliwości, aktualnie wybór na rynku jest tak szeroki, że każdy jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie – wystarczy jedynie odrobina wyobraźni, by zamienić zwykłą łazienkę w nietuzinkowe i ciekawe wnętrze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here