piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaAranżacja wnętrz z pomysłemMęska jaskinia – jak stworzyć wnętrze idealne dla zapalonego gracza?

Męska jaskinia – jak stworzyć wnętrze idealne dla zapalonego gracza?

Wiele osób marzy o miejscu, w którym mogłyby się zaszyć po pracy i oddać ulubionej rozrywce. Do popularnych form spędzania czasu należy gaming. Przeznaczenie jednego pomieszczenia na pokój do gier to oczywiście luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić. Jeśli jednak w domu jest miejsce, taki kawałek przestrzeni dla siebie warto urządzić. Jak? W aranżacji przyda się kilka tych pomysłów!

Projektowanie męskiego azylu dla gamera

Aranżację pokoju należy zacząć od rozplanowania przestrzeni. Do tego zadania można wykorzystać jedną z aplikacji mobilnych, w których wirtualne modele mebli ustawia się na ekranie. Dzięki temu najlepiej widać, które z nich są ustawne i w jakich konfiguracjach przestrzeń będzie funkcjonalna.

Tego typu narzędzia mają jednak poważną wadę – wybór sprzętów domowych przeważnie jest ograniczony do tego, co sprzedaje sklep udostępniający aplikację. Dzięki niej uda się więc sprawdzić, czy w pomieszczeniu zmieści się np. dodatkowa szafa, ale niekoniecznie upatrzone biurko gamingowe.

W projektowaniu męskiej jaskini dla gamera warto więc posłużyć się własną wyobraźnią. Jak tego dokonać? Wystarczy kartka i coś do pisania. Po narysowaniu kształtu pokoju (mniej więcej, nie chodzi tu przecież o precyzję godną architekta) trzeba narysować kolejne meble.

Bardzo możliwe, że pierwszy pomysł okaże się nietrafiony i nie obejdzie się bez rozrysowania kolejnego schematu. W tym momencie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby trochę poeksperymentować. Warto zastanowić się choćby na tym, czy wszystkie meble mają być ustawione przy ścianach. Być może w innym układzie okażą się bardziej funkcjonalne.

Dobór biurka i fotela dla gracza

Na etapie planowania przestrzeni należy oczywiście zdecydować, jakie sprzęty znajdą się w pokoju gamingowym. Ważna jest jednak nie tylko selekcja mebli, ale również ich dobór pod kątem komfortu użytkowania. Co ważne, przy dokonywaniu zakupu trzeba się zastanowić, za które elementy wyposażenia warto zapłacić, a za które nie.

Cechy dobrego biurka gamingowego

Każdy zapalony gracz dysponuje oczywiście innym budżetem, przez co nie wszystkie wymienione elementy wyposażenia kupi. W przedstawionej tu wersji maksimum blat powinien mieć około 170 cm długości. Na takiej powierzchni zmieszczą nawet trzy monitory przeciętnej wielkości, czyli o przekątnej około 24 cali każdy.

Dobrym pomysłem będzie wybór modelu o zaokrąglonych bokach. Dzięki temu w półkolu ustawione zostaną także monitory, co pozwoli uzyskać wrażenie bycia otoczonym przez świat gry. Co więcej, takie umiejscowienie ekranów ułatwi reagowanie na wydarzenia dziejące się w bocznych sektorach planszy.

W poruszaniu się wzdłuż blatu oraz operowaniu myszką i klawiaturą pomogą też kanały do poprowadzenia przewodów, a tym samym pozwalające utrzymać porządek na biurku. Drobnym, ale praktycznym dodatkiem jest jeszcze uchwyt na słuchawki znajdujący się przy którymś z boków biurka.

Właściwości wygodnego fotela gamingowego

Spędzane przed ekranami godziny wymagają również zakupu komfortowego fotela. Modele dla graczy można poznać po bardzo wysokim oparciu, sięgającym aż czubka głowy nawet wysokiego człowieka. Najlepiej, żeby oprócz jak największej powierzchni podparcia dla pleców i głowy, ulgę mógł znaleźć kark. Właśnie dlatego tak wiele foteli gamingowych ma poduszki na wysokości szyi.

Kolejną ważną cechy tego mebla jest obszycie. Tkanina, na której siedzi się wiele godzin, nie może przyklejać się do ciała. Z tego powodu fotele gamingowe wykonuje się z tkanin, a nie skóry. Wykonany z tego drugiego surowca mebel to dobry wybór do np. sali konferencyjnej, ale nie do pokoju gracza, który na graniu będzie spędzał wiele godzin.

Zakup fotela dla gracza wymaga jeszcze sprawdzenia stopnia regulacji oparcia, siedziska i podłokietników. W tym przypadku zasada jest prosta – im więcej możliwości konfiguracji, tym lepiej. Kilka opcji zmiany wysokości mebla i kąta odchylenia pozwoli precyzyjnie dopasować fotel do wzrostu i budowy ciała, ale także chwilowych wymagań. Dla przykładu, w momencie skupienia oparcie może znajdować się pod kątem prostym, a gdy przyjdzie czas na mniej wymagającą rozgrywkę – pozostać bardziej rozłożone.

Inne przedmioty przydatne w pokoju gamingowym

Mysz, klawiatura, słuchawki czy podkładka są tymi spośród akcesoriów, o których można napisać osobne poradniki. Oprócz nich w męskim azylu przydadzą się jeszcze inne rzeczy. Pokój gamingowy może stać się powodem do dumy właściciela jako miejsce przechowywania kolekcji gier i różnego typu przedmiotów kolekcjonerskich. Do umieszczenia tych wszystkich rzeczy wystarczą zwykłe półki wiszące np. nad biurkiem.

Proste podłużne blaty przymocowane do ścian mogą wyglądać całkiem stylowo, ale jeszcze lepiej prezentują się wysokie ścianki działowe z miejscem na postawienie płyt, figurek, dodatkowych padów w wyjątkowych, często limitowanych obudowach i jakichkolwiek innych elementów gamingowej kolekcji. Ściankę można ustawić przy ścianie bądź wykorzystać zgodnie z pierwotnym założeniem i w ten sposób dodatkowo podzielić obszar pokoju.

Detale dopełniające pokój gamingowy

Męska jaskinia dla gracza powinna być nie tylko funkcjonalna, ale też ładna. Jak wiadomo, nic tak nie cieszy gamerskiego oka jak podświetlenie. Nie chodzi jednak o mało praktyczne dodatki, takie jak diody RGB zamontowane w słuchawkach czy oparciu fotela. Klimatu rozgrywce dużo lepiej dodadzą żarówki lub lampy jarzeniowe w kolorach dopasowanych do barwy ścian.

Na jaki kolor pomalować pokój gamingowy? Na to pytanie odpowiedzi znajdzie się tyle, co zapalonych graczy. Dobrym wyborem są m.in. ciemne odcienie. Fiolet, granat, butelkowa zieleń i podobne ciemne kolory sprawią, że pomieszczenie wyda się mniejsze i przytulniejsze.

Dodatkowo będą one kontrastować z blaskiem generowanym przez monitory, co pozwoli nieco mniej obciążać wzrok. W korespondujących barwach powinny być też zasłony, które zapobiegną padaniu promieni słońca zmniejszających widoczność treści na ekranie.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii