oświetlenie akwarium
aquariumadviser.com

Akwarium może być wyjątkowo piękną i oryginalną ozdobą naszych wnętrz. Odpowiednia kompozycja roślin, ciekawe okazy ryb, atrakcyjne dodatki typu kamienie, muszle to jednak nie wszystko. Aby akwarium wyglądało naprawdę imponująco, musimy zadbać o jego odpowiednie oświetlenie.

Nie tylko miłośnicy akwarystyki, ale również goście odwiedzający ich domy, mogą godzinami wpatrywać się w ciekawie zaaranżowane i wyeksponowane akwarium. Szczególnie wieczorami zbiornik kusi nieodpartym urokiem, kiedy jest odpowiednio oświetlony. Światło ma w tym wypadku nie tylko niebagatelny wpływ na walory estetyczne akwarium, ale również odgrywa kluczową rolę w zakresie prawidłowego wzrostu roślin oraz zdrowia ryb.

wybieramy oświetlenie do akwarium
ratemyfishtank.com

Oświetlenie do akwarium, a aktywność biologiczna flory i fauny

Dostęp akwarium do światła jest niezbędny, jeśli chcemy aby wyglądało pięknie. Należy przy tym pamiętać, że zbyt mała jego ilość sprawi, iż ryby oraz rośliny nie będą się prawidłowo rozwijały. Jeśli światła będzie za dużo, w nadmiernej ilości pojawią się glony. Dlatego tak ważne jest dobranie prawidłowego typu oświetlenia tak, aby wszelkie procesy biologiczne zachodzące w akwarium gwarantowały zdrowie roślin, ryb oraz jego wyjątkową estetykę.

Oświetlenie do akwarium jako element dekoracyjny

Umiejętnie podświetlone akwarium gwarantuje nam co wieczór przepiękny żywy obraz, fascynujący kolorem, ruchem i kształtem. W ciągu dnia, kiedy zbiornik ma zazwyczaj dostęp do promieni słonecznych i nie zależy nam na dodatkowej jego ekspozycji, najlepsze będzie jasne światło o neutralnej lub niskiej temperaturze barwowej. Natomiast wieczorami i nocą warto wybrać podświetlenie nierażące w oczy, delikatne (ryby też potrzebują odpoczynku, zwłaszcza nocą).

modne oświetlenie do akwarium
aquarium-pond-answers.com

W zależności od wystroju mieszkania jak i aranżacji samego akwarium, możemy zdecydować się na oświetlenie kolorowe: szczególnie pięknie będzie wyglądało to w tonacji niebieskiej czy odcieniu zbliżonym do światła księżycowego.
Najpopularniejszym, sztucznym źródłem światła w akwarium są świetlówki. To dobre, ekonomiczne i opłacalne rozwiązanie. Najdroższą opcją będą diody, choć z drugiej strony są one bardzo wytrzymałe. Możemy również pomyśleć o lampach rtęciowych oraz metalohalogenkowych – te pierwsze są bardzo wydajne, drugie natomiast szybko się spalają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here