sobota, 27 sierpnia, 2022
Strona głównaKuchnia i jadalniaJadalnia w stylu retro - ciekawe pomysły na jadalnię w tym stylu

Jadalnia w stylu retro – ciekawe pomysły na jadalnię w tym stylu

Zastanawialiście się jak wyglądać mogłaby jadalnia urządzona w stylu retro? Podsuwamy kilka ciekawych pomysłów i porad dotyczących tego jak stworzyć takie wnętrze.

Żywa kolorystyka, ciekawe wzory geometryczne bądź kwiatowe, charakterystyczne formy mebli oraz tkaniny – to cechy charakterystyczne stylu retro, który co raz odważniej pojawia się w naszych wnętrzach.

Tapeta – obowiązkowy dodatek w stylu retro

Jadalnia, która ma mieć charakter retro powinno mieć ścianę wykończoną tapetą i to nie byle jaką. Musi mieć wyrazisty kolor i koniecznie wzór – najczęściej geometryczny.

Ale wzory pojawiają się w stylu retro nie tylko na ścianach. Dostrzec je można również na dywanach czy tkaninach – zasłonach, obicia krzeseł, obrusach.

Jadalnia w stylu retro. Ciekawe pomysły na to jak urządzić retro jadalnię, fot.: CCG Interiors, LLC

Jadalnia w stylu retro. Ciekawe pomysły na to jak urządzić retro jadalnię, fot.: Design: Mend

Meble w stylu retro

Meble w stylu retro coraz częściej wracają do naszych wnętrz. Meble mają proste formy, nieskomplikowane konstrukcje, są często wykonane z drewna lub sklejki lakierowanej na wysoki połysk. Cechą charakterystyczną krzeseł jest to, że prawie wszystkie są tapicerowane – jak nie samo siedzisko to również oparcie, często wyglądające jak fotele.

Zatem, aby stworzyć jadalnię klimatyczną i jednocześnie w „lekkim” stylu retro warto takie właśnie meble zestawić z jasnymi, jednolitymi ścianami w towarzystwie stylowych dodatków – oświetlenie, lustra, obrazy czy dywan.

Aranżując wnętrza w stylu retro trzeba być ostrożnym, aby przypadkiem nie osiągnąć efektu niezamierzonego, którym może być wnętrze wyglądające tak, jakby nie było remontowane od lat 70`.

Jadalnia w stylu retro. Ciekawe pomysły na to jak urządzić retro jadalnię, fot.: Holly Marder

Jadalnia w stylu retro. Ciekawe pomysły na to jak urządzić retro jadalnię, fot.: Amy Lau Design

Jadalnia w stylu retro. Ciekawe pomysły na to jak urządzić retro jadalnię, fot.: In Haus Design

Jadalnia w stylu retro. Ciekawe pomysły na to jak urządzić retro jadalnię, fot.: Carol Montoto

RELATED ARTICLES

1 KOMENTARZ

  1. Dobrze, że zajrzałam, bo to moje marzenie i teraz już wiem, że idę w dobrym kierunku, bo te krzesła andre z mebluj dom będą idealne. W takim razie śmiało moge je sobie kupić. Stół juz mam, teraz tylko musze poszukać jakiejś pasującej komody, a najlepiej witryny.

- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii